Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz FoxiestFox #82 üzenetére

    Az ortolineáris elrendezés megszokást igényel, nekem pillanatok alatt ment, másoknak sokadszori próbálkozásra sem megy. Cserébe én az ANSI-tól kapok idegbajt, az agyam sokszori próbálkozás ellenére sem tud mit kezdeni azzal, hogy minden betűt egyetlen gombnyomással elérek, kivéve az Í-t, aminek a shiftes változatát ráadásul másik kombinációval kell elérni (ha angol szöveget kell írni, akkor minden oké, US kiosztással fejlesztek, azonban minden más HU kiosztással megy, még angol nyelvű fórumokba írogatás is). Ha minden ékezetes betű külön layeren van, akkor azzal megint nincsen problémám, mert akkor nincsen kivétel, van olyan billentyűzetem, ahol ezzel kísérleteztem.

    Bár a négyzetrácsos elrendezés nem okozott problémát, az optimális méret és kiosztás megtalálása még mindig várat magára, és arra jutottam, hogy az ortolineáris kiosztás szerintem csak kis méretben, layereket erőteljesen használva működik jól. Sokat próbálkoztam 60%-os XD75-tel (15×5-ös mátrix), többféle kiosztással (semisplit középső kurzorblokkal, jobb oldalra rendezett kurzorblokk, bal oldalon két oszlopban funkciógombok és jobb oldalon egy extra oszlop), és mindig arra jutottam, hogy feleslegesen nagy, sokkal jobban működött, ha 13 oszlopos kiosztásra álltam át. Nyákra várok egy Preonichoz (12×5-ös mátrix) és megépítésre vár egy Corne (6×3×2 split), ha ezek sem működnek, akkor elengedem mind az ortolineáris, mind a columnar staggered témát, hiába jó a négyzetrács, ha a betűkön túli billentyűket nem érzem eléggé.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák