Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    Több okból is gáz:

    Egyrészt ugye eléggé védtelen eszköz egy élő, saját akarattal és végtagokkal rendelkező emberi futárhoz képest.

    Másrészt ezek a drónos megoldások elveszik az élő emberek munkáját. Persze haladunk a korral meg minden, de egy nem túl szép jövő felé.

    Harmadrészt a Skype alapítói kitalálhatnának valami életképesebb ötletet, mint pl. valamilyen p2p alapú chat kliens.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Cathfaern #7 üzenetére

    (#7) Cathfaern:
    Ezt majd mondd a futároknak.

    (#8) dabadab:
    "Komolyan, mindenki úgy ír itt, mintha Kalifornia utcáin folyamatosan felfegyverzett bűnbandák cirkálnának, amik aztán mindent ellopnak, ami ellopható."

    Nem csak Kaliforniában.

    "Ehhez képest tök megszokott kézbesítési módszer az, hogy a csomagokat simán lerakják az ajtó elé, aztán majd a tulajdonos beviszi, ha hazaér (sőt, szoktam én is így csomagot kapni itt Magyarországon is)."

    Ez már más tészta, odáig el is kell jutnia a csomagnak.
    Ha híre megy hogy mi ez az izé, tuti lesznek szerveződések amik erre állnak rá. Nem véletlenül LÉGI drón volt az első ötlet. (Azokat is le lehetne szedni persze, csak egy fokkal azért nehezebb.)

    (#9) szupermacs
    "Ez nem érdekel, legalább megbízhatóbb csomagküldők lesznek (remélem). És munkája így is lesz az embereknek, mert karban kell tartani őket és programozók is kellenek hozzá."
    Valahogy nem akarnék azon izzadni, hogy a kifizetett csomagom megérkezik-e vagy sem, csak mert a gépet valaki feltolatta a pickupjára, vagy a furgonjába.***

    "Kell nekünk még egy újabb amit felrakhatunk a gépre és a telefonra és a táblagépre, hogy az is foglalja a helyet?"

    Nem mégegy kell, hanem másik, és legalább olyan jó mint a skype volt. Mondj már légyszíves egy ingyenes, megbízható, p2p alapú klienst, ami minden platformon (x86 és mobil) elérhető, VOIP + text szolgáltatásokkal.

    "Néha nem is értem, mit keresel ezen a fórumon, ha ennyire ellene vagy a fejlődésnek."

    Nem vagyok ellene a fejlődésnek csak azért, mert nem akarom hogy mindenki által felrúgható robotkában akarják szállítani a kifizetett csomagom.

    ***szerk: Még azt akartam írni, hogy oké, lesz akinek majd karban kell tartania, de itt pont a spórolás a cél, hogy ne a futárokkal kelljen szállítani. Ergo ha karbantartásra költenék a pénzt futárok helyett, akkor nem lenne értelme beleinvesztálni az egészbe.
    Hiszen pont az a lényeg, hogy megússzanak egy csomó pénzt, amit a futárok kapnának.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Cathfaern #12 üzenetére

    Egyelőre ez csak ötlet szinten van, szerintem ebből nem lesz egyhamar bármi is. Meg kétlem hogy emberek csomagjaiban fogunk botladozni a járdán vagy akárhol is fog ez menni.
    Esetleg úgy találnám ezt valóban biztonságosnak és életképesnek, ha igazából egy tank lenne, egy jó nagy vas, egy vagy több bazinagy üteggel. Akkor már nem félnék hogy csak úgy ellopják ;]

    Erre a telegramra ránéztem, a messengeres verzióját elrakom későbbre.
    Amivel mostanában próbálkozom, az a tox csak ezt eléggé hekkelni kell.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Kékes525 #30 üzenetére

    A babakocsi sem veszélyezteti a közlekedést.
    De már a google autó sem, szóval nem ez az aggasztó rész.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Kékes525 #32 üzenetére

    Lol, erre írtam előbb a google autós példát.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák