Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Apollyon #11 üzenetére

    "Ezt majd mondd a futároknak."
    Annál a pár futárnál jóval nagyobb balhé lesz akkor amikor az összes hivatásos teherfuvarost lecserélik önjáró autókra. És az lényegében elkerülhetetlen, olyan szintű költségmegtakarítást fog jelenteni.

    "Ha híre megy hogy mi ez az izé, tuti lesznek szerveződések amik erre állnak rá."
    "Valahogy nem akarnék azon izzadni, hogy a kifizetett csomagom megérkezik-e vagy sem, csak mert a gépet valaki feltolatta a pickupjára, vagy a furgonjába."

    Nah izé. Különítsünk el két dolgot:
    1. Valaki meg akar rongálni egy ilyet mert az fun
    2. El akarja lopni a kütyüt / a benne lévő csomagot, anyagi haszon reményében

    Az első esetnek pont annyi az esélye, mint egy futárnál, szóval ezt ugorjuk.
    Második eset sokkal bonyolultabb, mint elsőre tűnik. Ugye ezekben a kütyükben garantáltan lesz GPS, esélyesen a gép belsejében, tehát csak úgy lekapni nem fogják tudni róla. Ha nem tudják lekapni, akkor a kütyü szépen követhető lesz, szóval nem fog elveszni a csomagod, max 1 nappal később érkezik meg, miután elkapták a tolvajokat. Ha helyben próbálja kiemelni a csomagot, az se egyszerűbb. Nyilvánvalóan megfelelően megerősített dobozban fog utazni a csomag, szóval kétlem hogy "hozzávágom a féltéglát és kiszedem ami benne van" módszer működne. Ugyancsak nyilvánvalóan a futárcég azonnal értesítést fog kapni, ha támadólag lépnének fel a kütyü ellen (vagy elvesztik a kütyü jelét), és rögtön lehet értesíteni a rendőrséget is.
    Mindehhez vegyük hozzá, hogy egy ilyen kütyüben csak kevés és/vagy kis értékű csomag tud utazni.
    Na most ehhez képest jelenlegi rendszerben mit kell tenni ha el akarod lopni a teljes furgon tartalmát? Ártalmatlanítani a futárt, csebrerakni elszedni a kocsikulcsot, átpakolni a furgon tartalmát a te furgonodba, és soha senki nem fog megtalálni.
    Ha én bűnöző lennék, az utóbbi sokkal szimpatikusabban hangzana :)

    Miért jó a p2p chat kliens? Ha a titkosítás a probléma, akkor ott a telegram

  • szupermacs

    veterán

    válasz Apollyon #11 üzenetére

    Csak az utóbbi pár évben használtam skype-ot, de hamar megszabadultam tőle. Nem láttam értelmét FB Messenger mellett.

    És így is izzadhatsz, hogy megérkezik a csomag vagy sem.

    A felrúgható robotkát meg biztos megoldják, hogy felrúghatatlan legyen, ha egyszer tényleg forgalomba áll.

Új hozzászólás Aktív témák