Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atike

    nagyúr

    válasz Cathfaern #4 üzenetére

    Ha csak ennyi lenne a robot... :) De ha kinézel az utcákra... Az önjáró autók is már mennek tesztüzemben, de még azért nem bízná rá senki az életét... Az utcán, járdán való közlekedés is a forgalomban való részvétel - nem annyi, hogy van egy lánctalp, az elmegy mindenhogy, Kossuth u. 142, II/14 'oszt cső... Millió egy helyzet, probléma, egyedi megoldást igénylő szituáció van és lesz amivel meg kell birkózni. Szép és jó ez az irány, valahol valamikor ez lesz a jövő oké. De most nem hogy Magyarországon sem, de kb sehol nem tudom azt elképzelni, hogy ez élesben, nagyban is működik. Ha csak nem raknak minden utcasarokra egy depót, ahová központilag kiszállítják az emberek a csomagot, majd rábízzák az okos és olcsó robotra, hogy kézbesítse három házzal lejjebb... :U

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Cathfaern #7 üzenetére

    (#7) Cathfaern:
    Ezt majd mondd a futároknak.

    (#8) dabadab:
    "Komolyan, mindenki úgy ír itt, mintha Kalifornia utcáin folyamatosan felfegyverzett bűnbandák cirkálnának, amik aztán mindent ellopnak, ami ellopható."

    Nem csak Kaliforniában.

    "Ehhez képest tök megszokott kézbesítési módszer az, hogy a csomagokat simán lerakják az ajtó elé, aztán majd a tulajdonos beviszi, ha hazaér (sőt, szoktam én is így csomagot kapni itt Magyarországon is)."

    Ez már más tészta, odáig el is kell jutnia a csomagnak.
    Ha híre megy hogy mi ez az izé, tuti lesznek szerveződések amik erre állnak rá. Nem véletlenül LÉGI drón volt az első ötlet. (Azokat is le lehetne szedni persze, csak egy fokkal azért nehezebb.)

    (#9) szupermacs
    "Ez nem érdekel, legalább megbízhatóbb csomagküldők lesznek (remélem). És munkája így is lesz az embereknek, mert karban kell tartani őket és programozók is kellenek hozzá."
    Valahogy nem akarnék azon izzadni, hogy a kifizetett csomagom megérkezik-e vagy sem, csak mert a gépet valaki feltolatta a pickupjára, vagy a furgonjába.***

    "Kell nekünk még egy újabb amit felrakhatunk a gépre és a telefonra és a táblagépre, hogy az is foglalja a helyet?"

    Nem mégegy kell, hanem másik, és legalább olyan jó mint a skype volt. Mondj már légyszíves egy ingyenes, megbízható, p2p alapú klienst, ami minden platformon (x86 és mobil) elérhető, VOIP + text szolgáltatásokkal.

    "Néha nem is értem, mit keresel ezen a fórumon, ha ennyire ellene vagy a fejlődésnek."

    Nem vagyok ellene a fejlődésnek csak azért, mert nem akarom hogy mindenki által felrúgható robotkában akarják szállítani a kifizetett csomagom.

    ***szerk: Még azt akartam írni, hogy oké, lesz akinek majd karban kell tartania, de itt pont a spórolás a cél, hogy ne a futárokkal kelljen szállítani. Ergo ha karbantartásra költenék a pénzt futárok helyett, akkor nem lenne értelme beleinvesztálni az egészbe.
    Hiszen pont az a lényeg, hogy megússzanak egy csomó pénzt, amit a futárok kapnának.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • dabadab

    titán

    válasz Cathfaern #12 üzenetére

    "ezekben a kütyükben garantáltan lesz GPS"

    Illetve a leírás alapján kamera is és folyamatos kapcsolatban állnak a központtal.

    DRM is theft

  • Kékes525

    félisten

    válasz Cathfaern #27 üzenetére

    "Szóval ilyen alapon téged könnyebb ellopni :)" Azért nem egészen. Én el is tudok futni, kiabálni, védekezni tudok, a drón azonban nem. 2 ember seperc alatt feldobja egy teher autóra és annyi. Persze szirénázhat ha ezzel próbálkoznak, de ki figyel arra? A házunk előtt nagyon sok autó van és van amelyik éjjelente órákon át szirénázik és a kutyát sem érdekli. Másrészt az ügyesebbek hatástalaníthatják a védekező mechanizmusait. A repülő szállítás e szempontból jobb, de ott az energiaforrás még inkább lényegesebb. Úgyhogy hagyományos csomagszállítás ezek figyelembevételével olcsóbb és biztonságosabb.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Cathfaern #12 üzenetére

    Egyelőre ez csak ötlet szinten van, szerintem ebből nem lesz egyhamar bármi is. Meg kétlem hogy emberek csomagjaiban fogunk botladozni a járdán vagy akárhol is fog ez menni.
    Esetleg úgy találnám ezt valóban biztonságosnak és életképesnek, ha igazából egy tank lenne, egy jó nagy vas, egy vagy több bazinagy üteggel. Akkor már nem félnék hogy csak úgy ellopják ;]

    Erre a telegramra ránéztem, a messengeres verzióját elrakom későbbre.
    Amivel mostanában próbálkozom, az a tox csak ezt eléggé hekkelni kell.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Tiszteletes

    aktív tag

    válasz Cathfaern #36 üzenetére

    Mivel viszont a felvetett vitában nem a futár (motorja, autója) vs. guruló kuka volt szembeállítva, hanem a futári mint élő, gondolkodó lény vs. élettelen program által vezérelt valami. Így egyáltalán nem mindegy, hogy írtad, vagy írhattad volna. :) Egyébként a visszavágás (érvelés) egész jó. És itt kanyarodhatunk vissza a bevezetőmondatomhoz. Jelenleg a társadalmunk még nem áll készen ezeknek az eszközöknek a használatára. A költség amit a futár bérén megspórol, azt elviszi a túlbiztosítás és az ellopott, megrongált eszközök állandó pótlása. Ennek az eszköznek egy-egy gyártelepen belüli kézbesítés esetén lenne csak értelme, ahol nem az utcán, hanem a dolgozók közt gurul a kuka.

    Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

Új hozzászólás Aktív témák