Új hozzászólás Aktív témák

  • ksanc

    őstag

    válasz ksanc #8827 üzenetére

    Körülnéztem még a priv-app mappában, találtam ígéretes cuccokat, mint pl. a pingxingkongijan(ez gyönyörű :) _t93bm_doogee és a SystemFota_DAOGE_5x nevűeket, ezeket (újra)telepítettem.
    Zsír, azokat is engedélyeztem, amit ezek akartak, így már van 1Mobile Market és WirelessUpdate alkalmazásaim is. Sajnos a com.android.snap megint eltűnt.
    De amig volt, gyorsan engedélyeztem azt is, meg ezeket is a NoRoot Firewall-ban, hogy lássam, ha kommunikálnak.
    Reklámok még mindig sehol.
    Ezek után felraktam a Bitdefendert, asztali gépen használtam egy időben, van fiókom.
    Lefut, majd közli, hogy Your device is safe.
    Márpedig az nem lehet, ugye
    Ez ugyan a MAX, de eszerint a com.android.snap és a Wirelessupdate appok fertőzöttek alapból.
    És itt engedtessék meg nekem, hogy kihangsúlyozzak egy fontos dolgot:
    a malware-k általában nem önálló programok, hanem olyan kis cuccok, amik más alkalmazásokat fertőznek meg! Az antivirusok sem azt írják ki, hogy ez meg ez az alkalmazás malware, hanem azt, hogy ezek meg ezek az alkalmazások ezzel-meg ezzel a malware-el fertőzöttek! TEHÁT NEM MAGA AZ ÉRINTETT APP A MALWARE!!

    Biztos, ami biztos, újra telepítettem a Beautysnap-ot, hogy megint ott legyen a listában. Most No malware was detected majd Your device is safe üzik...
    Viszont a NoRoot firewall-ban a com.android.snap különböző ip cimekkel próbál kommunikálni a 80-as porton. Na, hátha lesz ebből majd valami. Komolyan, már nagyon szeretném, ha végre történne valami.

    De sajnos arra a kérdésre, hogy másoknak miért jönnek elő a fertőzések, nem tudok válaszolni :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák