Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joecontra

    addikt

    válasz Gusztáv #20 üzenetére

    Mit fogsz te itt ezért kapni.... Huhú!

    Mikor egy másik topikban felvetettem, hogy 5 Mbit/sec kellene egy SD csatornának, úgy szétszedtek, mint a sicc.
    De hát ugye fáj egyeseknek beismerni, hogy analógon nem kockásodik hirtelen mozgásoknál még sok villódzó fény esetén sem.

    Ezt kellene digitálisnál is megoldani, de persze örüljön paraszt, mert digitális adást kap, mert az milyen jó.
    Meg ezt a FullHD-s hype-ot se értem. 1920x1080-ról beszélünk. Analóg RGB-n ennél több is kimegy, már akkor is kiment, amikor a fullhádé még agyszülemény se volt.

    Meg azt sem értem, hogy a digitális átállás miért kell, hogy automatikusan magával hozza 16/9-es képarányt. 4/3-ban is lehetne FullHD vagy nagyobb méretű adást sugározni.

    Meg azt sem értem, hogy miért hagynak fel a CRT tévék gyártásával, mikor vannak verhetetlen előnyei még mindig, úgy mint képminőség, tartósság, nuku pixelhiba. Ha annak idején tudtak még 720x576-nál bőven nagyobb CRT monitorokat gyártani, akkor a CRT TV is menne, csak egy tunert meg egy két apróságot kellene beletenni.
    Az meg egy újabb butaság, hogy a Scart csak 720x576-ot tud. Annyival használják, ez igaz, de megfelelő megjelenítővel és RGB csatlakozáson keresztül simán menne több is.

    Üdv,
    J

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák