Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz daczkó #198 üzenetére

    Csakhogy itt sajnos már régen nem generációkról beszélünk. Szó szerint évről évre érződik a hanyatlás. Objektíve.

    Vegyészoktató barátom mesélte, hogy az egyetemen az elsőéveseknek felzárkóztató tárgyat kellett bevezetni, amiben végigveszik a teljes régebbi gimnáziumi anyagot, mert különben egyszerűen nincs mire építeni a képzést, a hallgatók az elemi reakciókkal és egyéb fogalmakkal sincsenek tisztában.

    Jogi kari dékán panaszkodott arról, hogy a gólyák jelentős része funkcionális analfabéta, komoly szövegértelmezési problémákkal, értelmezhető helyesírás nélkül, úgyhogy már a bevezető jellegű tárgyakhoz is előzetes alapozásra van szükség.
    Ezt egyébként én is megtapasztaltam. A másfél évtizedes oktatói múltam során beszedett beadandókban olyan mértékű az ismereti és nyelvhasználati hanyatlás, mintha az általános iskolába estünk volna vissza -- amit remekül példáz az az eset, amikor egy jogászpalánta fejtette ki nekem, hogy a helyesírás eleve hülyeség, ő a kis- és nagybetűkkel valamint a központozással egyáltalán nem hajlandó foglalkozni, bőven elég a mondatvégi pont, ha valakit tisztel, annak a nevét nagybetűvel írja.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák