Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aelod

    veterán

    Én azt értem, hogy haladni kell a korral DE:

    1) Ameddig nincs rendezve (gondolok itt a tanárok bérezésére és az intézmények fenntartására/ üzemeltetésére) és gatyába rázva a közoktatás itthon addig okafogyott minden előremutató fejlesztés.

    2) Soha nem volt még ennyi funkcionális analfabéta idehaza mint most. A szülő dolga ne az legyen elsőként, hogy nesze Ödönke tablet. Egyrészről Ödönke 2 évesen még beszéni nem tud rendesen, másrészről már nyomkorássza a tabletet és ha megúnja tv-t néz vagy mérges madarazik apa telefonján.

    3) A gyerek igen is tanuljon meg könyvből tanulni/olvasni. Ameddig az alap dolgok nincsenek felesleges digitalizálni ezt az amúgy is elfajzott generációt.

    "It's simple, if it jiggles, it's fat."

  • aelod

    veterán

    válasz Zeki #13 üzenetére

    ELFAJZOTT????
    HÜLYE! Olyan begyepesedett maradi izé vagy, hogy szót nem találok rá!
    Itt a digitális világ, és még mindig brutál nehéz az iskolatáska! A tankönyvek meg hehe.... aki azokat összeállította... footsal cimbi volt?

    Érvekkel vitázz ne személyes támadással kérlek. De te jobban fogalmaztál a hülyével :R

    1) Hol írtam, hogy a tanárok bérének a rendezése a versenyszféra feladata kell, hogy legyen.

    Az államnak nem kéne ellopnia meg másra elszórnia a pénzt, szakemberek kellenének, nem footsal cimbik. Az oktatásnak lépést kellene tartani nemhogy a jelennel , de a lehetséges jövővel is!

    - Ebben egyet értünk.

    2) Olvasni itthon is tudnak. Értelmezni nem tudják amit olvasnak. Volt erre pár tanulnány és kimutatás. Nem vagyok maradi. Ezek a tények.

    Szar a magyar oktatás. ENNYI.
    3., a gyerek tanuljon meg bármiből olvasni, amiből szeretne, ami felkelti az érdeklődését Egy tabletes tananyag sokkal érdekesebb lehet animációkkal, hangokkal kiegészítve.

    - Ebben is egyet értünk.

    Én azt mondtam, hogy amikor nincs pénz áramra egy iskolában akkor b*szhatod az interaktív oktatást.
    Én nem üdvözöllek ;)

    [ Szerkesztve ]

    "It's simple, if it jiggles, it's fat."

  • aelod

    veterán

    válasz szupermacs #15 üzenetére

    Ezzel is egyet értek. De ez azért érdekes
    [link]

    Mindenki diplomát akar mert derogál szakmát tanulni amiből óriási hiány van idehaza - mivel a meglévő munkaerő nyugaton dolgozik ahol megfizetik.

    [ Szerkesztve ]

    "It's simple, if it jiggles, it's fat."

  • aelod

    veterán

    válasz Zeki #18 üzenetére

    De sajnos sok az olyan begyöpesedett, mint te.

    Ismét személyeskedsz.
    Nem ez a vita módja :N

    Amikor nincs tudás, hogy mi a frászt kéne a gyereknek tanulnia, akkor kell cégeket bevonni. Amikor nincs pénz, akkor nem stadion kell.

    Nem értesz attól tartok. Egyet értünk abban, hogy állami szinten megy a korrupció/ lenyúlás. Viszont mindent digitalizálni nem lehet és veszélyes is. Más részről valahol meg kell tanálni az arányt, hogy mit célszerű és mit nem digitális úton tanítani/ tanulni.

    hanem tablet kell, ahol baromi gyorsan lecserélhető, kiegészíthető, módosítható a tananyag, nem kell komplett új könyvekből tonnákat készíteni.

    De nálunk a lecserélt gyorsan módosított tananyag is sz*r lenne. Lásd anno a NAT-ot. Tökmindegy, hogy most digitálisan/ nem digitálisan tanítják.

    Itt csak el kellene lesni a jó példákat, és nem csak nézni, hogy csúsznak az iskolások egyre lejjebb minden felmérésben. A digitális világ nyugaton is ott van. Mégsem mondják őket elfajzottnak

    Igen el kéne de nem teszik, fosnak az egészre.

    szupermacs:

    Hányszor látom én még a tömegközlekedésen, hogy valaki befejezi az olvasást és szamárfület hajt az oldalakra.

    Biztos azért mert begyöpesedett vagy. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "It's simple, if it jiggles, it's fat."

  • aelod

    veterán

    válasz Zeki #21 üzenetére

    Nem csak a jövő szalad el felettünk, de a jelen is. Aki marad, az szopik, aki meg elmegy nyugatra, ahol nem hagyták elrohanni a jelent a felük felett, ott lehet majd élni, családot alapítani.

    Ha felveszed majd a muzulmán vallást :D

    [ Szerkesztve ]

    "It's simple, if it jiggles, it's fat."

Új hozzászólás Aktív témák