Új hozzászólás Aktív témák

  • pronyo

    tag

    válasz cucka #21 üzenetére

    Az egybe gépekbe jó esetben dedikált mobil GPU van (nem csak az integrált), ami nem, hogy ekkora felbontás mellett, de még Full HD-ben sem képes normális tempóban és minőségben futtatni a játékokat. Mivel szoktam játszani, ezért nálam ez szempont, az ár/teljesítményt meg szóba sem érdemes hozni.

    Más részről egy asztali gép, bármikor a megváltozott igények tükrében fejleszthető, míg itt erre nincs vagy csak nagyon korlátozottan van lehetőség (processzor, videokártya abszolút nem). Pl.: szükségem van egy gyorsabb procira, videókarira az azért nem járjon konkrétan a monitor cseréjével is :)

    Nekem ezt jelenti, hogy korlátoz a hardver... nem rossz ötlet az "egybegép" koncepciója, de amíg a gép ára nem áll arányban a teljesítménnyel addig erősen felejtős (egy ilyen gép árából asztaliban ugyanezt összerakod vagy 3-4x, így a vállalati felhasználást megkérdőjelezi, az otthonit szerintem szintén... Legalábbis amíg/ahol szempont a költség (ez nyilván a milliomosokra nem vonatkozik, mert nálunk valószínűsítem ez mellékes)

    Nekem ennyi elég - i5 2400, 8GB, EVGA GeForce GTX 560 Ti Maximum Graphics Edition, iPad Air, iPhone 4S, Olympus OM-D EM-5

Új hozzászólás Aktív témák