Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    Szerintem ez a cikk totál butaság, és megint csak a rémhír keltése a cél...vagy esetleg propaganda?!

    Egyáltalán hány ilyen dokumentált eset van? Volt vagy 10-50-100 világszinten? Már rögtön úgy van tálalva, mintha standard folyamat lenne az egész.

    A másik dolog, hogy nem minden nő egy ostoba tyúk. A normálisak részt vesznek az eszközök első indításánál és tudják kezelni a dolgokat. Miért kell már a fél világot kihívnia, hogy megváltoztassák a beállításokat?

    A propagandát meg abban érzem, hogy már megint a műszaki kiszolgáltatottságot hozzá össze a nőkkel, hogy egy olyan folyamatot idézzenek elő amiben nő az érdeklődés a műszaki terület iránt... De lehet már nekem is megártott ez a sok sz@r amivel azt sugallják, hogy a nők hátrányban vannak. Nincsenek, csak sok a rinya.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------

    Egyébként nálunk hasonlóan Cathfaern és solti esetéhez mindketten ismerünk minden hozzáférést. Hasonló okokból mint ami elhangzott.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Necroman_Mk2 #15 üzenetére

    Kicsit kevered a szezont a fazonnal. Teljesen más történet, ha valaki tudja a belépési adatokat egy rendszerhez és megint más ha valaki "feltöri".

    A cikk arról szól, hogy valaki visszaél a korábbi jogos hozzáférésével. Amiről te beszél az nem egy lépés, hanem egy másik földrész távolságra van.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz clon #19 üzenetére

    1. bekezdés:
    Te már a második vagy aki gyökeresen más témát vonszol ide és már nagyon erőltetett is. Ez a cikk nem a cége adatgyűjtéséről szól! Ez arról szó, hogy egy háztartásban élő párkapcsolat felbomlik és a lakásban maradó nőt zaklatja az ex mivel ismeri a hozzáférési adatokat.

    Magyarázd már el, hogy kapcsolódik ide a céges adatgyűjtés.

    2. bekezdés.
    Itt megint megy a kavarodás. Ha értő olvasással mentél végig az eddigi hozzászólásokon akkor feltűnhetett, hogy nem a nagymamától kezdve az unokatestvéreken át mindenki ismeri a belépődet mindenhová.
    A cikkhez kapcsolódóan ugyanúgy mindenki a párkapcsolatban osztja meg a jelszavait.

    3. bekezdés
    Ebben viszont igazad van. Mindig elfelejtem milyen naívak és ostobák az emberek manapság ebben a kényelmes kis világukban.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz clon #26 üzenetére

    Szövegértelmezési problémákra nem tudok érdemben reagálni. Lehet öregszem.(nem) De már belefáradtam, hogy szájba rágjam a dolgokat. Passzolok.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Necroman_Mk2 #28 üzenetére

    Legyen szó kidobott exről vagy egy unatkozó hackerről, a különbség itt csak azok megszerzésének módja (hanyagság vs. feltörés/phishing).

    Meg megszerzés módjának nehézségi fokára írtam, hogy két külön világ.

    Van rá egy rekesz söröm, hogy nem IT Biztonság területén dolgozol... de még arra is tennék egy pár üveggel, hogy nem is IT területen.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Eastman #31 üzenetére

    A hitem totál rendben van. Alapvetően abból indulnak ki mindenhol, hogy nincs tökéletes biztonság. Ez tekinthető alaptételnek is. Ezért nem úgy állnak neki semminek, hogy akkor az most feltörhetetlen lesz... Az a cél, hogy kellően nehéz legyen és elég sokáig tartson ahhoz feltörni egy rendszert, hogy elvegyék a támadó kedvét...

    A probléma abból adódik, hogy disznó módon trehánykodnak a cégek. Amikor plain textben tárolnak jelszavakat meg biztonsági patcheket nem tesznek fel évekig... Hát nem is csoda, ha az emberek ilyen kép alakul ki.

    Nincsenek illúzióim, bármikor bárki benyalhat valamit, ha elég jól a támadás kivitelezése.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák