Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz x_o_n #112 üzenetére

    Kraftwerkhez idő kell. 16 évesen nekem is unalmas volt (úgy, hogy közben a Jean-Michael Jarre féle Oxygeneket imádtam), viszont tavaly újrahallgattam a fél discogjukat és rájöttem, hogy mennyire ügyesek és egy generáció távlatából még mindig mennyire eszméletlenül frissek.

    80as években ott volt a synth pop is, pl Depeche Mode is prüntyögött rendesen. meg a Chicago House és a Detroit Techno. industrial/ebm...nél pedig volt egy közbülső lépés is a Nine Inch Nails személyében.

    a kraftwerk féle zenei vonal pedig szerintem megvan, az lett az electroclash kb 10 éve, amikor a schranz és úgy általában a techno teljesen felhígult. már annyira nem követem az eseményeket, de Ellen Allien (és a bpitch) biztosan aktív:). elég sokat keveredett a minimallal/click és microhouseval/glitchel, illetve részben átalakult törtté, de a lényeg megmaradt. idm is él és virul, breakcore szintén. dubstep is eléggé erőteljesen elektro-inspirált (legalábbis az a része, ami a boiler roomban megy).

    elterjedés meg volt, max nem 5-10000 ember volt a bulin, hanem 100. cserébe aki ott volt, az garantáltan mind a zene miatt ment, és nem azért, mert a baráti körben mindenki rá van pörögve. ez főleg breakcore bulikon volt megfigyelhető:D (bár én már a 2000res évek közepén voltam aktív bulibajáró).

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák