Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    Elsőként: Jó cikk/kritika/bemutató, gratu :)

    Nekem életem első előrendelése volt és nem bántam meg, kb 40. órát pakolom bele és fő szálat alig vittem előre, rámegyek az összes mellékes dologra, craftolgatok, hackelgetek, csinálgatom a minieventeket, lófrálok a városban és imádom minden percét.

    Az elmúlt 10 évben a CP az azon ritka játékok egyike ami hozta a "b@sszameg rámhajnalodott" életérzést amiből nagyon kevés volt, god of war, witcher 3, illetve cities skylines tudott idáig felérni.
    DE:
    Ez egy félkész játék. Beharangozott fícsörök jelentős százaléka hiányzik. Pl korrupt zsaruk,vagy nincs meg még az az alap skyrim féle minden egyes NPC követhető és fekszik/alszik/végzi a dolgát rota, pedig ez manapság már elvárható lenne, főleg ha úgy harangozzuk be hogy az évtized/század/ezred RPG-je.
    Teleportáló rendőrök szintén viccesek, illetve ha lősz egyet és nézed ahogy egyszerre száll ki az összes NPC majd fut el mintha szalagon húznák is mókásan hat.

    Jelen formában ez egy középszerű akciójáték tele buggal, viszont nálam arra tökéletes hogy az összes shardot átolvasva memorizáljam night city-t és később amikor már a fejlesztők is azt mondják hogy NA MOST VAN KÉSZ, akkor lehet majd nekimenni igazából. Addigra már rendesen lesz optimalizálva (bár jelenlegi középszar PC-men is tök jól fut), bugokból is elenyésző marad, illetve a modderek is rávetődnek majd, na meg persze multiban is lehet majd zúzni.

    Szóval szerintem per pill csak a rajongóknak éri meg, viszont nekik nagyon. Később pedig ha kikupálták akkor majd GOTY kiadást lehet bátran ajánlani mindenkinek mert koncepicó szinten ez egy mestermű, csak rohadtul félkész.

  • hunluki

    senior tag

    válasz icemad #9 üzenetére

    Pontosan. Amúgy NMS is zseniálisan jó játék, főleg VR-be. Havernál játszottam pár napon át, azóta eldöntöttem hogy ps5 mellé majd jön egy VR is.

    Ha nem CP fan az illető akkor szerintem olyan 15-20 euróért GOTY már egész jó deal lesz, ez alatt meg instant buy.

  • hunluki

    senior tag

    válasz icemad #34 üzenetére

    RDR2-be online-ba menj el st denisbe lövöldözni picit konzolon. Úgy be fog zuhanni alap konzolokon 15-20 FPS környékére mint a huzat mind a mai napig.

    CP-nek nagy hype-ja volt és emiatt van nagy pofára esés, illetve ki kellett adniuk mert:
    1. Csak így kapták meg az állami támogatást hogy még 2020-ban kijön.
    2. Marketingesek nem fogták vissza magukat és az évezred játékának kiáltották.
    3. A fejlesztők jelezték hogy ez bizony még nincs kész és szívás lesz, de ugye a pénz az úr, ki kellett adni.

    Szerintem az is működőképes megoldás lett volna hogy csak a story elejét adják ki és később ingyenes DLC/update formájában jön a többi és ráfekszenek az optimalizálásra. Kicsit csúnyácska grafikával is elcsúszott volna a játék ha kevésbé bugos és tartja a 30 fps-t.

    Amúgy halkan megjegyzem hogy nem alap konzolkon és PC-n teljesítményben semmi gond nincs a játékkal, a kommentek között is láthatod hogy rengetegen szeretik a játékot (én is) és repülnek bele az órák rendesen.

    Én úgy szoktam mérni a játékokat hogy előveszem a jó öreg sörös összehasonlítást. Ha egy óra alatt megiszom egy vagy két sört és közbe jól szórakozom akkor az kb ár/érték arányban egy jó szórakozásnak minősül. Tekintve a játék 60 eurós árát és hogy jelenleg 40 óránál még csak a felszínt kapargatom ez nálam már teljesen jó deal, sőt ha rendbe rakják és folyamatosan bővítik akkor egyre jobb lesz.

    Az interneten egy relatíve kevés de hangos tömeg szeret fikázni és hangoskodni, a többiek kényelmesen elvannak vele. Lásd még windows update hibák amikbe a userek 1-2%-a esik bele, a maradéknak semmi baja vele, mégis egy kisebb bugból is ordenáré üvöltözések vannak főleg a technikai fórumokon.

    Itt a lehető legkorrektebben jártak el, akinek nem tetszik visszakapja a pénzét és jónapot, lehet tovább haladni. Majd megveszed féláron vagy olcsóbban valamelyik akció alatt amikor már ki lesz javítva, vagy skippeled az egészet és kész.

    A limitált kiadású konzolok miatt pedig ne fájjon a fejed, ezek évek múlva is jó áron mennek. Pl kollégám mindig limitált kiadású konzolt vesz mert kevés értékvesztéssel el lehet adni és beleforgatni a következőbe.

  • hunluki

    senior tag

    válasz D1Rect #173 üzenetére

    Ennyi, pl GTA-ban hány történet van elrejtve néhány easter eggen kívül? GTA-ban hányféle build létezik? Hány választásod van küldetések során? GTA-ban hol van crafting? Fejlődési rendszer? Választható dialógusok? Harcok elkerülésével küldetések megoldása? Nyehh, rakás szar... Vagy nem?

    Mondom ezt úgy hogy szeretem a GTA-t is meg a CP-t is, csak mindkettőt a megfelelő helyen kell kezelni.

    Azt aláírom hogy CP ígéretekhez képest azért van még pótolnivaló, de ez manapság sajnos sok játéknál van így. Lásd pl no man's sky, de akár az új AC-ban is nagyba be volt harangozva hogy húúúú settlement rendszer és építsd a saját városkádat, gyakorlatba csak egy adag resource gyűjtögetés néhány plusz küldiért, de ha megnézed az "alapjáték" ami kijön általában csak egy csontváz, majd DLC-kkel szépen kiadják a kész játékot és addigra befutnak a bugfixek is. Az hogy ez jó vagy nem más kérdés, de ez van. A játékfejlesztés költsége és komplexitása nő, csodák nincsenek.

    A hőbörgők adjanak neki egy kis plusz időt amíg befejezik és kész, aztán egy akcióban féláron megveszik a GOTY-t, addig meg akinek jelenleg is tetszik a játék nem lebeszélni róla hogy DEHÁTEZSZAR, FOGJADMÁRFEL HOGY SZAR, NEMÉRTED? De ő jól értesült, olvasta a neten hogy szar és kész, én meg közbe a 60. órámat pakolom bele amiről az elmúlt pár évben kijött kevés játékról mondható el hogy ennyit beleöltem volna szívesen. DE AKKOR SINCS IGAZAM, ÉRTSEM MÁR MEG. Oké.

  • hunluki

    senior tag

    válasz ddekany #176 üzenetére

    Lódítottak, de ismerve a háttérsztorit hogy sürgették a kiadást egy félkész játékra szerintem nem meglepő. Idővel ki fogják javítani szépen korrektre és kész mint kb minden játékot manapság, annyi hogy itt a nagyobb hype miatt nagyobb a felháborodás és még olyanok is beleállnak akik amúgy simán skippelték volna.

    Esetleg a háborgással egy dolgot lehet elérni, hogy csődbe rántják a CDPR-t és a cp marad egy javítatlan bughalmaz, illetve a többi dev se fog ekkora projektbe bele majd. Túlképp csak a játékosok szívnak a végén.

  • hunluki

    senior tag

    válasz ddekany #180 üzenetére

    Egyikőnknek sincs kristálygömbje szóval ez kérdőjel. W3-ból kiindulva fel lesz ez szépen építve, de persze ez is csak a meglévő munkájukra való alapozás, illetve a beléjük fektetett bizalom ami kb instant nullázódik ha a "végleges" CP szar lesz, onnantól kezdve szerintem épeszű ember nem vesz tőlük játékot.

    Itt ismerjük a körülményeket, 2020-as kiadás különben nincs állami pénz, idióta fejesek, sok marketing, kevés idő (csapat méretéhez mérten), de legalább agyonhajtott devek akik ráadásul otthonról dolgoztak hála a koronának. Mondanám hogy ez szörnyű de ha bármi olyan helyen dolgozol ahol fejlesztenek akkor tudod hogy ugyanez van kb mindenhol.

    Akkor kicsit átfogalmazom az álláspontomat:
    Igen, ez egy félkész játék és rakat ígéret hiányzik belőle, de maga a koncepció már most bejön és tetszetős, szívesen támogatom mert már most behozta az 1sör/óra díjat és még nagyon messze a vége. DE baromira nem tudok egyetérteni a hőbörgőkkel mert:
    1. Nem játszottak vele
    2. Ha igen és nem tetszett nekik akkor visszakapták a pénzüket
    3. Hangoskodnak amivel azt érik el amit már írtam az előzőben hogy CDPR menni fog a levesbe és a többi dev is szépen tolja majd a rókabőröket mert senki nem mer új IP-be vágni csak összelopkodni innen-onnan mindenfélét amit a közvéleménykutatások népszerűnek hoznak ki (khm-khm immortals).

    Ha hangoskodunk akkor hangoskodjunk a CDPR féle idióta vezetőség ellen és ne a fejlesztők legyenek oltva, ők csak simán nagyot álmodtak aztán közbejött a valóság meg néhány idióta döntés fentről.

  • hunluki

    senior tag

    válasz ddekany #184 üzenetére

    Arra gondolok hogy új IP mint ami új játékmenetet, játékmechanikai elemeket tartalmaz. Pl az emlegetett immortals egy pofátlan zelda feat. AC/FC, gondolom be lett mérve hogy ez úgy megy, switchet nem akar mindenki venni, toljunk egy ilyet más platformokra is.

    Lehet én írtam félreérthetően, sorry.

  • hunluki

    senior tag

    válasz ddekany #192 üzenetére

    Vaaagy PC-n tökre játszható és csak konzolon volt hiszti miatta, illetve a többség elégedett a játékkal és csak egy hangos kisebbség hangját viszi a fősodratú média mert abból van kattintás? :U

  • hunluki

    senior tag

    válasz copass #197 üzenetére

    Jaja, plusz ugye most januárra ígértek 2 nagy patchet ami konzolverziók gatyába rázását tűzte ki célul.

  • hunluki

    senior tag

    válasz Vesa #263 üzenetére

    "...ez egy szar játék mert nem tudom megqrni az egyik jó csajt benne... hörrmorrr grrr".
    :DDD

    Amúgy eddig nem olvastam CP könyveket de a legtöbb scifit amit olvastam abban leginkább mindenki mindenkivel mindehogy, bőven before LMBTQ was cool.

  • hunluki

    senior tag

    válasz icemad #276 üzenetére

    Én speckó gogon vettem, de szerintem sokan tesznek így mert mostanság bármiféle DRM mechanizmus rohadt sokat ront egy játék teljesítményén. Na meg refund se mindegy.
    És ahogy nuke7 is írta, konzolokon is rakat eladás van, ismerősi körben pl 4-en vettek, ebből 2-en ps4 pro-ra (és nem refundoltak, nekik bejött így is), illetve ketten series x-re.

  • hunluki

    senior tag

    válasz ddekany #279 üzenetére

    Őszintén szólva nem tudom, anno voltak hírek hogy denuvos játékok sokkal szarabbul mentek és tekintve hogy elég régi gépem van, ha tehetem akkor gogon veszek játékokat hogy a lehető legkevesebb bukóm legyen teljesítményen.

Új hozzászólás Aktív témák