Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doom

    aktív tag

    válasz csaba951 #25 üzenetére

    Tehát azért, mert van 1-2 bank, aki nem tud határidőre készen lenni:
    1. A Giroban fejlesszenek le egy funkciót, amely segítségével lekérdezhető, hogy egy bank IG3 képes-e
    2. Minden bank építse be ezt az ellenőrzést az utalás előtt
    3. Várassák ki az ellenőrzés idejét az ügyféllel, aki mindent azonnal akar
    4. Találják ki, hogyan kezeljék azt az esetet, ha a Giro nem válaszol
    5. Küldjék ki az SMS-t saját költségre ezek a bankok, ha a cél nem IG3 képes
    6. Egyéb, amire nem gondoltam

    Törvényi erővel mindent le lehet nyomni a bankok torkán, csak kérdés, hogy érdemes-e. A végén úgyis az ügyfél szív vagy így, vagy úgy (ld. pl. ingyenes számlák és szolgáltatások erős megritkulása).

    1) Nagyon bonyolult problémáról van szó.
    Ehhez képest te elég egyszerűen képzeled az egyik kardinális kérdés megoldását. :)

  • hallador

    addikt

    válasz csaba951 #25 üzenetére

    Nem. Szerintem azért, mert:
    1) Nagyon bonyolult problémáról van szó.

    Ez rendben valóban komoly dolog, az, hogy a logolást, és a visszaellenőrizhetőséget megoldja, bárki is.

    2) Egyszerűen nincs megfelelő számú, megfelelően képzett szakember a piacon akik ezt a problémát ennyi pénzért, ennyi idő alatt meg tudják oldani.

    Na ez nem igaz. Van, az, hogy a magyar nem akar fizetni, nem képzi az embereit, nem csinál semmit, csak pénzt akarnak , csak lehúzni a szakembereket, mert orbanisztánban ez nemzeti sport. Az nem a szakember, meg a piac hibája. Az 5 éve nem küldtük a szakembereket tanfolyamra, nem tudja mi az a docker, ansible, kubernetes stb, ami az AFR-hez kellene. Hagyták, hogy a legtöbb ilyen helyen semmirekellő osztályvezetőcskék, legyenek a vezetők a szokásos ki ha én nem, természetesen szakmailag a zoknim is képzettebb náluk stílusban vezetik a semmit.
    Na ne félj, ha a külföldi bankok nem készültek volna el akkor lenne bünti, csak böllér haver kis cirkusza nem tudott elkészülni, hát mást sem büntetnek...
    Akik értenek a technológiához eszük ágába sincs ilyen helyre menni dolgozi. Aki ott is van 6 - 8 hónap múlva lelép, mert nem képzik őket, nincs semmi. Csak mi vettünk fel olyan embereket akik vidékről mentek fel ilyen helyre, látták mi van léptek is kifelé az országból, legalább 4 - 5-öt.
    Nem lehet szakember hiányra fogni van szakember csak csesznek megfizetni, mert sokkal jobb macskát hordani magánrepülőn, meg kifogásokat gyártani, mint embernek maradi.

    3) Irreálisan rövidnek tűnt a határidő már a kitűzéskor is. Fogalmam sincs miért erőltették ezt ennyire.

    Tavaly augusztus óta tudják, hogy lesz ilyen, egy dolog miatt nem sikerült, mert a magyar tulajdonú bankokban nincsenek folyamatok, és nem megy semmi, mert a tekintélyelvű semmirekellő vezetők, alkalmatlanok erre a feladatra. Ne félj van ahol sikerült ez, de ott nem úgy gondolkodnak mint kisvasutas haver, meg kispalytásai..

    4) Igen, az utólagos MNB módosítások sem jöttek jól.

    Na ez a szokásos, nem gondolkodunk, csak nyomjuk a semmit.

    Sajnos látjuk mi folyik. Nem bántásból mondom, de jön vissza a kádár rendszer, én éltem akkor és hiába élek külföldön, haza is dolgozunk, egyre nagyobb a szakadék az üzleti szféra, és az úgynevezett "független"
    magyar tulajdonú bankok között.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák