Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Deller2010

    tag

    válasz dchard #460 üzenetére

    Nem azt mondtam, hogy Tvrtko az etalon az oknyomozó újságírásban, vagy hogy kevésbé lenne csak szenzáció hajhász. De más magyar újságíró kollégákkal ellentétben járt a helyszínen és a riportjaiban érdekes embereket szólaltatott meg.

    Félelemre pedig biztosan volt ok*, s van még most** is! Azt ne hazudja nekem senki, hogy a robbanáskor és az azt követő hónapokban - amíg be nem fedték valamilyen szinten a reaktort - a fűtőanyagnak "csak" a 3% került a légtérbe és persze ennek jelentős része Ukrajnából és Fehéroroszországból nem jutott ki, amikor a franciák, a svédek, a finnek, a románok és persze a magyarországi műszerek is észlelték/mérték a megnövekedett háttérsugárzást.

    Lehet, hogy nem egy nagy méretű felhő ért el minket, hanem több kisebb, de hogy ide is jutott belőle, nem is kevés, az egészen biztos.
    Persze, ha nem olyan lett volna a politikai helyzet, ha nem olyan emberek ülnek bizonyos pozíciókban, akkor ma többet és biztosabbat tudnánk. De ukrajnában a mai napig ködösítenek a témában - 2011-ben az ukrán eü miniszter szerint országában kisebb a háttérsugárzás, a radioaktív sugárveszély/fertőzöttség, mint 1986 áprilisa előtt: **miközben a szarkofág falán több helyen komoly lyukak tátonganak és fogalmuk sincs (na, nem mintha érdekelné őket) arról, hogy pontosan mennyi sugárzó fűtőanyag és milyen állapotok uralkodnak a veszélyes állapotban lévő betonkoporsó alatt!

    * videó: a sugárfertőzött felhő útja Európában

    [ Szerkesztve ]

    | regular IT guy |

  • korcsi

    veterán

    válasz dchard #460 üzenetére

    "mert a beléptetésnél ott is kilengett a műszer mutatója, amikor valaki munkába érkezett a bejárathoz." Pakson csak kifele menet van felületi szennyezettség mérés, és szerintem ez régen is így volt. Amúgy ha igaz a történet, és kifele menet jelzett be a kapu az is kérdéseket vethetett fel, de egy dokumentum filmben láttam hogy finneknél állítólag így derült fény a balesetre, de lehet városi legenda az egész.

    Amúgy nukleáris szennyezés kapcsán még "majak" érdekes téma.

    (#465) vodkaboy22 : ???

    [ Szerkesztve ]

    referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

Új hozzászólás Aktív témák