Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz Deller2010 #461 üzenetére

    Istenem...

    "Azt ne hazudja nekem senki, hogy a robbanáskor és az azt követő hónapokban - amíg be nem fedték valamilyen szinten a reaktort - a fűtőanyagnak "csak" a 3% került a légtérbe"

    Mert szerinted a fűtőanyag az csak úgy röpköd a levegőben ha nincs elzárva? Hát nem. A grafittűz kellett még ehhez a 3%-hoz is, hogy a levegőbe kerüljön, de higgy amit akarsz.

    "amikor a franciák, a svédek, a finnek, a románok és persze a magyarországi műszerek is észlelték/mérték a megnövekedett háttérsugárzást."

    Csak magamat tudom ismételni: mennyi ideig, milyen dózisteljesítményt és milyen fajtát is mértek? Mert ez a lényeg. Az nyilvánvaló hogy volt növekedés csak ennek a mértéke a nem mindegy: ha mondjuk pár napig 2-3-szoros volt az lényegtelen, ha 2-300-szoros az is alig üti meg az ingerküszöböt, ha rövid ideig tartott. Mennyi forró részecske került a levegőbe? stb. Ez az "érzékelték a műszerek a megnövekedett sugárzást" megint demagóg szövegelés mindenféle konkrétum és tények nélkül. MÉg egyszer leírom: akkoriban nem volt megfelelő sugárbiológiai mérés sem nálunk sem más országokban. Ahhoz időben tudni kellett volna a balesetről és országosan több műszert kitelepíteni. Adat híján meg csak tippelgetünk. A franciák meg a finnek is csak ennyit érzékeltek, hogy a befelé menő emberek cipőjén némi a normálistól nagyobb sugárzási szint figyelhető meg. Elég sokat olvastam a témában, de leírt értékeket én még sehol nem láttam.

    Amit az ukrán eü miniszter mondott, az pedig még igaz is lehet: az roszágos sugárzási szinteket millió dolog befolyásolja: például csernobil előtt rengeteg szénerőművük volt amik okádták a részben radioktív füstöt az atmoszférába. A bányászati tevékenység megint csak képes megváltoztatni ezeket az értékeket. Szóval elég sok mindentől függ ez, amire te nem látsz rá.

    A videó meg precíz mérések híján nem más mint educated guess, predikció, mint az időjáráselőrejelzés.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák