Új hozzászólás Aktív témák

  • kicsiogre

    tag

    Helló. A saját példámból tudom ( 175 cm magas vagyok és januárban 164 kiló voltam most 154 nél tarok ) hogy is van ez. Mindig is dagi voltam már gyerekkoromban is aztán kb 4 éve szépen lefogytam olyan 100 kilóra ( fizikai munkát végeztem és a kajámat is visszavettem ) sajnos a saját hülyeségem és nemtörődömségem miatt jól visszahíztam. Szóval max 1 százalék aki tényleg betegség miatt nem tud fogyni , a többi nincs tisztában ( vagy nem érdekli) menyi kalóriát visz be egy nap :::mikor kérdezik a válasz ó alig eszek ..aztán ha felsorolja kiderül milyen sok az üres kalória ( csoki , kávé cukorral , keksz ,ó csak egy hamburger fagyi stb ) a másik hogy nincs rendszer az étkezésben van hogy reggel eszik aztán estig semmi hazaér persze kieszi a hűtőt meg persze a kevés mozgás. Persze van aki mozog mégse fogy mert mellette annyit eszik ami egy kemény fizikai munkát végző embernek is elég. Na meg a kalóriaszámlálás az kevés egy példa 100gram csirkemell barna rizzsel kb 300 kalória -egy szelt süti is ennyi csak ugye a csirkemelles étel tartalmaz fehérjét jó szénhidrátot ( lassú felszívódású) a süti semmiféle hasznos tápanyagot nem tartalmaz ,Ha megvan az elhatározás érdemes leirni egy étkezési tervet mennyi kalória kell nekünk ( netten vannak kalkulátorok indulásnak jó aztán lehet módosítani ) aztán beállítani a fehérje szénhidrát és zsír arányát aztán ezt 5 étkezésre elosztani a szénhidrát az lassú felszívódású legyen zsír pedig lehetőleg minimális és nagyobbrészt telítetlen zsír legyen pl lenmagolaj p...( 1 gramm szénhidrát és fehérje 4 kalória 1 gramm zsír 9 kalória ) meg persze sok vizet inni és heti egy nap lehet enni egy szelet sütit, pizzát stb ki mit kíván saját példámból tudom igy nincs sóvárgás és kínzó éhség vágy ..a szélsőséges hülyeségeket meg kerülni koplalás -csak ezt eszem -gyümölcsöt eszek egész nap stb és EZUTÁN jön a mozgás ami fontos aztán heti fél egy kiló fogyással lehet számolni ez ami egészséges . Én szoba biciklizem és mellette itthon súlyzózok mert a két mozgásformát ( kardió +súlyzózás )érdemes kombinálni egyrészt több kalóriát használunk fel másrészt igy tónusos lesz az izomzat plusz a több izomzat több kalóriát éget ja nem kell félni túl izmos nem lesz olyan könnyen valaki ( sajna ) ja és nincs csodaszer se ami lefogyaszt mozgás és megfelelő étrend nélkül :N

Új hozzászólás Aktív témák