Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    A fogyáshoz: Alapvetően én arra jutottam a NEM szponzorált orvosi tanulmányok alapján, hogy lényegében mindegy a kalória eloszlása egy napon (tehát a sokszor kicsit, meg az este hat után ne megalapozatlan), ha a mennyisége és a makrotápanyagok rendben vannak.

    A sportolás jó, de önmagában nem fogyaszt. Segít kalóriadeficitet létrehozni, de azt azért érdemes tudni, hogy mondjuk 1 óra intenzív edzéssel lehet elégetni 4-600 kalóriát egy átlagos embernek. Ez meg 2 hamburger sincs, szóval csodát nem fog művelni.
    Persze a fogyáson kívül nagyon nagyon sok előnye van a sportnak tehát kövérségtől függetlenül mindenkinek kéne sportolni. Nekem 46 kg a nővérem, de én soványdaginak hívom. Nincs izomtónusa, a testzsírja meg meglepően magas, állóképessége 0, energiaszintje szintén. Pedig hát nem túlsúlyos...

    A fogyás azért nem megy az embereknek, mert akaratgyengék. És ez most nem ilyen magas lóról való megmondás, hanem tény. Nekem se mindig jön össze a diéta, van ilyen.
    Egyébként saját és ismerősi tapasztalatok alapján 2 fő okot látok a bukásokban:
    1. Túl nagy elánnal és túl szigorú diétával esnek neki az egésznek. Ha minden nap toltad a pizzát, meg a csokit, akkor nem lehet úgy elkezdeni, hogy hétfőtől csak saláta lesz ebédre. Ha folyamatosan kóláztál (nem a dajcstomi féle :D ) akkor azt sem tudod megvonni magadtól egyik napról a másikra. Edzésben sem lehet rögtön 9-12 gyakorlatos teljes testes edzéseket tolni heti 3x a másik 4 nap meg kardiózni. A hízás is egy lassú folyamat (az extrém esetektől eltekintve) és a fogyás is legalább olyan lassú, ha nem lassabb. A nők lapjás csodadiéták, 6 kiló 2 hét alatt dolgokat fejbelövéssel büntetném.
    Plusz a férfiak részére is igen rossz képet fest a média. Rengeteg celeb gyúrta ki magát a most hódító szuperhősös hullámra. Chris Pratt, Christian Bale, Chris Evans, Chris Hemsworth, Hugh Jackman stb.Aztán az újságok lehozzák, hogy ilyen meg olyan Batman edzés és akkor 6 hét alatt olyan kirobbanó izmaid lesznek mint a sötét lovagnak. Csak azt felejtik el odaírni, hogy ezek a sztárok mind tolják a szereket, nem naturálban oldják meg a dolgot. Nincs ezzel semmi baj, pénzük van rá, a testükből (is) élnek, és nyílván profi felügyelet mellett csinálják. De Kovács István a II. emelet B lakásból nem rendelkezik se a tőkével, se a környezettel ehhez. Aztán nem érti, hogy miért nem 50-es a karja, pedig ugyan azt csinálta.

    2. Rosszul közelítik meg az eredmény kérdését. A mérleget nézik, ráadásul azt sem konzisztensen. Célsúlyt akarnak elérni, pedig valójában az nem mutat semmit. Extrém példa erre a testépítő aki a BMI alapján kórosan elhízott. Aztán a testzsírja meg valójában 1-2%, szóval lehet leáll a veséje, de az elhízás nem fogja megölni. Szóval nem látja csökkenni a kilókat amitől elmegy a kedve, pedig ha testzsírt mérne, vagy csak belenézne a tükörbe akkor látná, hogy sokkal jobban néz ki. De nem, mert bele van pörögve abba, hogy ő 10 kilót akar leadni.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák