Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kicsitomi88

    őstag

    válasz gtasystem #87 üzenetére

    nos még a kedvedért sem fogok ócska amerikai filmeket nézni hogy bepótoljam eme hiányosságomat.. :) nem tudom egyébként hogy ezt honnan vetted szerintem rosszul olvastál valamit.. :)

    Imho inkább te.

    90 87.5 87.8 87.5

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz gtasystem #87 üzenetére

    Szia gtasystem, szerencséd, hogy vasárnap van, különben nem töltenék ennyi időt ilyen kérdésekkel :)
    "nos még a kedvedért sem fogok ócska amerikai filmeket nézni ... nem tudom egyébként hogy ezt honnan vetted szerintem rosszul olvastál valamit.."
    Ha félreértettelek, akkor bocsánatot kérek. Úgy vettem ki a szavaidból, mintha lenéznéd az amerikaiakat ..és mintha pl a music TV-t ajánlottad volna referenciának. (musicTV majdnem egyenlő egy ócska a.-i filmmel, ha információszerzésre akarod használni).

    "általánosságban beszélni lehet anélkül is amit te állítasz..de a kérdésedből sejthető hogy te ismersz 3 évnél régebben egy amerikai állampolgárt személyesen."
    Persze, hogy lehet beszélni... :DDD Sokan teszik is..., de nem vall túl nagy bölcsességre.
    Szóval csak majdnem igaz az állításod. Annyit pontosítanék csak, hogy nem egy amerikait ismerek több, mint három éve személyesen, lévén, hogy több, mint 11 éve itt élek az USAban. :B

    "és valószínűleg úgy gondolod hogy ez az ami kizárólag feljogosíthat bárkit is önálló véleményre..nos ha hiszed ha nem, ez mind nem kell hozzá.."

    Nos, ha hiszed, ha nem, a személyes meggyőződés a személyes ismeretségek alapján áll meg igazán. Lehet olvasni, nézni ezt-azt, de, ha itt élnél, akkor lenne igazán hiteles az, amit mondasz róla. Ebben azt hiszem, hogy megegyezhetünk. :DDD

    "pl: elég sok embernek van véleménye a Holdról pedig elég kevesen jártak ott.."
    Persze, lehet önálló véleményed a Holdról is :D , de egy olyan embernek jobban fogok hinni, aki, már járt is ott, mint annak, aki csak innen-onnan olvasgatott róla .

    Donki Hóte-nek:
    Ja, jó a kérdés. :D Persze majdnem minden amerikai (vagy ő vagy az ősei) bevándorló volt valamikor. Ez igaz. De ettől függetlenül nyilván mindenki érti, hogy, amikor az amerikaiak IQ-ját “dícsérik”, akkor mindazokra gondolnak, akik az USA-ban szocializálódtak..élnek/tanulnak/tanultak…stb..akik az USA levegőjét szívják.

    És még "egy szó" gtasystem-nek:
    az ámerikai az aki az óperencián túl lakik, ámerikásul beszél hogyaszongya lol wow meg imho (ezt most tanultam:-) oszt még a wc-papírja is ájfónos
    én eccer láttam kettőt .. persze lehet hogy csak valami álamerikánusok voltak..sose tudom meg..

    Gratula! :DD
    Na, az ilyen és ehhez hasonló amerikaiakról szerzett alapos ismereteid után jobb, ha a rólu(n)k alkotott véleményedet máskor inkább magadban tartod :DDD Előre is köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

Új hozzászólás Aktív témák