Keresés

Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Oldman2 #1 üzenetére

    Érthetetlen, hogy 2020-21 folyamán itt tartunk az informatikában... :U

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz dugo_ #3 üzenetére

    Good one ;]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz mephi666 #5 üzenetére

    Az immunrendszer nem tudja, hogy döglött a vírus. Viszont az elhangzott beszámolók alapján elvileg azért ad jobb védettséget, mert nem csak a tüskefehérjékre jönnek létre antitestek. De olyan hírt is láttam ezzel kapcsolatban, hogy ennek a hatását még nem bizonyították.

    Amúgy jah, a Kínai szemlélet az, hogy a fiatalok működtetik a gazdaságot, így őket oltják be először.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Tüzi #7 üzenetére

    Van ennek oka, nekik kényelmes a lezárás, sehol egy tüntetés, egy gyülekezés, a bezárni kényszerülő helyeket meg jól fel lehet vásárolni a haveroknak miközben a kaszinók meg működhetnek minden gond nélkül... Fogadjunk, hogy a választásokig veszélyezhet lesz... :U

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Vesa #14 üzenetére

    Pont a Moderna volt a téma a híradóban most, hogy miért nem hívtuk le... https://rtl.hu/rtlklub/hirek/koronavirus-moderna-kinai-vakcina-kormany-brusszel Nos, úgy néz ki "pénzügyi megfontolásokból", hogy aztán lehessen Brüsszelre mutogatni miközben Kínának tejelünk.

    szerk: Telex ugyanerről: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz D1Rect #26 üzenetére

    Csak ez jött le abból amit írtam? :F

    Hol van itt az átlagember szintje? Kezeljük hülyének az embert és legyen olyan a tájékoztató, hogy az is maradjon mert a hülyéket könnyebb irányítani?
    Ha így van, akkor miért nincs olyan kommunikáció, ami a témát jobban átlátók számára készül?
    Miért nem olvashatok bele az oltási tervbe? Nálunk miért titok?

    Kiállítják a kamerák elé a nyunyó anyót, megválaszolnak előre kiválasztott, többségében a propaganda sajtóból érkező kérdést és már le is van tudva az operatív törzs működése arra a napra.

    Ezzel azt érik el, hogy csak segítik az ilyeneket, mint a Gödény. Vannak ismerőseim, akik szabályosan rettegnek az oltástól és pl. Gödény posztjait terjesztik de miért is? Mert azon túl, hogy az "oltakozás nagyon fontos", érdemi információkat nem kapnak hivatalos forrásból. Se a törzstől, se az OGYÉI-től se mástól.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz D1Rect #28 üzenetére

    Hát, így se lehet túl nagy rend a fejekben. De ha ettől félnek, akkor miért nincs két szintű tájékoztatás? Miért kell minden tök alap infóért közérdekű adatigénylést indítani?

    Amúgy nem elég a 70+ korosztályt oltani, ha csak ők kapnának akkor ez a szemét még évekig velünk marad. Aki nem oltatja magát, az segít a vírusnak, lehetőséget adva újabb mutációk kialakítására, amivel idővel a korábbi oltások is hatástalanná válhatnak. A háziorvosomnál arra készülnek, hogy szeptemberben kezdhetik előröl az oltásokat, mert nem lesz elég az átoltottság...
    December körül mikor utoljára néztem, már 120 fölött volt az ismert covid törzsek (mutánsok) száma a világon. Ez azért mutat valamit.

    Az oltási tervből meg esetleg kiderülhetne valami, ha már a szerint mennek és az op törzs is mindig erről beszél.
    "December 26-án beadták az első koronavírus elleni vakcinát Magyarországon. Azóta folyamatosan zajlik a védőoltások beadása az oltási terv alapján."

    Már ha létezik, és nem teljesen ad-hoc módon megy az oltás. Még mindig nem tudom, hogy melyik kategóriába tartozom, mikorra számíthatok oltásra. A baráti körömben kb. mindenki felelőtlen, mennek mindenhova én meg közöltem velük, hogy ne számítsanak rám az oltásig. Kicsit nehezen, de megértették.
    Állítólag húsvétra mindenki sorra kerül, aki eddig regisztrált de aztán ki tudja...

    Ezt viszont érdekes és egyben sajnálatos. Ezt nem speciel neked rakom ide, csak most jött ki és érdekes.
    Az EU vakcinaengedélyezése nagyon szigorú, a hazairól semmit sem tudni

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz D1Rect #35 üzenetére

    Semmi gond, de akkor lehetőleg maradj otthon...

    A covid egyébként valóban minden bizonnyal velünk lesz, de idővel kevésbé veszélyes formában mert azok a törzsek tudnak jobban szaporodni, amik enyhébb tüneteket produkálva nem ölik meg a gazdatestet.

    *Viszont ha sokan nem oltatják magukat, akkor azok kiszúrnak azokkal is, akik oltatják magukat.
    Ugye mivel vírus, úgy is képes mutálódni, hogy egy embert kettő vagy több törzs fertőz meg egyszerre és ilyenkor a fertőzött sejtekben a két vírusból létrejöhet egy harmadik. A héten meg már valami afrikai törzset is kimutattak idehaza. Hiányzott még a brit meg spanyol mutációk mellé...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz D1Rect #43 üzenetére

    Mert a védettsége nem tart örökké, különösen nem, ha nincs meg az a 60-70% átoltottság az országban.

    Magyarul mi (az a kb. 2 millió ember aki eddig kérte az oltást) hiába oltatjuk magunkat, ha az ország többsége nem oltat, akkor túl sokáig nem leszünk védettek.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz D1Rect #50 üzenetére

    Nem erről beszéltem. Én boldog lennék normális tájékoztatással, ami növelné az oltási kedvet.

    És igen, tudatosítani kellene az oltást nem kérőkben, hogy miattuk tovább fog tartani a veszélyezhet, a lezárások, a közterületi maszkviselés...

    *meg ha fellépnének az olyanok ellen, mint a Gödény. Nála ott volt a rablópárt biznisz, most arra jön még álhír terjesztés, mégse foglalkoznak vele...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz D1Rect #54 üzenetére

    Miért a betegek miatt fog tovább tartani?

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz DS39 #63 üzenetére

    Nem nagyon hiszek a szándékos szálban. Főleg Kína esetében nem a gazdaságuk működésének jellege miatt, jót nem tett nekik. Na meg nincs is nyertese ennek a történetnek.

    Úgy egyébként feltételezik, hogy az általam említett két vírusból egy harmadik esete volt a keletkezés forrása mert a covid-19 mutat hasonlóságot a denevér és a tobozoska eltérő koronavírusaira is és találtak 10 évvel korábbi mintákban is a mai covid-hoz kb. 90%-ban hasonló vírust.
    Azt is feltételezik, hogy semmi új nincs a dologban, csak az, hogy olyan helyen alakult ki az új verzió, ahol az emberi erdőirtások miatt volt lehetősége emberrel is találkoznia. Most sajnos nem tudok linket adni, pár hete láttam ilyen cikkeket de nem könyvjelzőztem be őket.

    #71 D1Rect: ilyen családtagom nekem is van, de ez mire magyarázat? Legalább is tünete nem volt.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz nevemfel #107 üzenetére

    Ha az oltások fajtánként írnának 4-5 sort, hogy miként készül, hogyan működik, kinek adható, már önmagában az sokat segítene...

    Az egyik levélben azt írják, hogy ...úgy készül, mint az influenza oltás. Nekem mondjuk utána kellett nézni, hogy az hogyan is készül az, mert sosem találkoztam vele.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz DS39 #128 üzenetére

    No a te eseted is mutatja (nem rossz értelemben, ne úgy értsd :) ), hogy pár összeszedett mondat mennyit tud segíteni minden téren. Ilyen alap dolgokat várnék el a tájékoztatások során.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz D1Rect #139 üzenetére

    Ez nem a legújabb érv, ez eddig is így volt (egyszerű virológiai tény), maximum idehaza kevésbé került elő a sajtóban.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz D1Rect #166 üzenetére

    Kihez kellene fordulnia a médiának tájékoztatásért? A "válogatós" operatív törzshöz, vagy a kormányhoz? Érdemben mindkettő kiesik, ha olyan média vagy, ami nem tartozik a KESMA alá...

    Szóval maradnak a hazai virológusok. Volt egy jó közös videó ahol többen beszéltek róla, hogy ki melyik oltást választaná és miért, az pl. elég informatív volt, mindenkinek voltak saját szempontjai pro és kontra.

    De ettől függetlenül egy olyan alap dolgot, mint h. az oltatlan gazdatestben alakulnak ki a mutáns verziók azt nem cáfolja egyikük sem, mert konkrét tény.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz D1Rect #173 üzenetére

    Nyilván szelektálom én is és levonom a magam következtetéseit mint mindenki más is. Viszont ez a vírus téma speciel érdekel, így olvastam a témában és pl. onnan ismerem a mutálódásnak azt a fajtáját, mikor egy duplán fertőzött sejten belül két külön verzióból létre tud jönni egy harmadik.
    No de amit elfogadok úgymond tények, azt valamilyen tudományos háttér megléte mellett tudom csak elfogadni. Nekem egy rendes tudományos portálon megjelent cikk az ilyen.

    Mire gondolsz az influenza említése alatt?

    philoxenia:
    Ezen a téren még vizsgálatok vannak hátra. A Pfizer állítása szerint az oltásuk után el sem lehet kapni a fertőzést, de a tudósok erről még nincsenek meggyőzve, így az oltott embereknél is marad a maszkhasználati kötelezettség. Ahol én lakom, ott az üres utcán is kellene, mert különben 30k büntetés ott helyben...
    Az is állítják (mindegyik gyártó), hogy az összes eddigi mutáció ellen véd az oltásuk. Reméljük igazuk van. Ugye némi szkeptikusságot vitt be a kérdésbe, mikor a Sputnik vakcina hatékonysága úgy emelkedett napi szinten egyre magasabbra, ahogy jöttek ki a számok a nyugati oltásoknál, mindig egy kicsit jobb lett a Sputnik.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz philoxenia #196 üzenetére

    A Pfizer azt nyilatkozta, hogy az ő oltásuk után el sem kaphatod. Persze ez marketing, még várjuk a hivatalos vizsgálatokat, feltételezem az Izraeli nagy mértékű átoltottság miatt hamarosan már lesznek ilyen eredmények is.

    kenwood: szerintem nem kell számítani tavaszi feloldásra. Most kezdődik a 3. hullám, már napi 200 halottat jeleznek előre, aztán még ki tudja mennyi hullám jön.
    Amúgy sajnos csak annyit tehetsz, hogy az ismerőseidet biztatod az oltásra.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz szipipeti #239 üzenetére

    Ezt nem tudjuk jelenleg. A Pfizer szerint el sem kaphatod az oltás után, de konkrét ilyen irányú kutatásokat még nem fejezték be (mármint a tudósok, nem a Pfizer).

    Jelenleg biztos tények híján feltételezik, hogy az oltás megléte mellett is terjesztheted a fertőzést és ezt addig tartják fent, míg az említett kutatások ilyen vagy olyan eredményre nem jutnak.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz szipipeti #239 üzenetére

    Megnézve pár friss cikket a témában, mindegyik arra jut, hogy:

    -ugyan oltás után is elkaphatod, így ezáltal terjesztheted a fertőzést
    -de jelentősen alacsonyabb belőled távozó vírus mennyiséggel

    Viszont még szerintem hónapok, mire komolyabb, számokkal rendelkező tudományos cikkek is napvilágot látnak.

    Értékelném, ha végre lenne tudományos vizsgálat ami a szabad levegőn történő maszkhasználatot végre a múlt homályába söpörné. Egyedül az üres utcán Pécs kertvárosi részén húzzak maszkot, mert különben kapom a büntit ott helyben a jardtól...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz philoxenia #242 üzenetére

    Amit szerintem túltoltak, főleg az 1. hullám alatt, az a kézfertőtlenítőzés mindenhol mert bekapcsolt a paravonat... Aztán itt a 2. hullám elején meg rátolták a polgármesterekre a közterületi maszkhasználat erőltetését, ez is kissé khm.

    Nem a zárt térben történő maszkhasználattal van bajom, hanem a szabad levegőn maszkozással ott, ahol egyébként alacsony a népsűrűség, mint nálunk. Ha hordok maszkot odakint, akkor egy 5-10 perc után nekem elkezd folyni az orrom és percenként nyúlhatok zsepiért. Biztos nagyon egészséges így maszkozni. :) Nem is csinálom, inkább kikerülöm az embereket, vagy nem veszek levegőt abban a 15 másodpercben, míg az én tempómban elrobogok mellettük.

    Meg aztán ott vannak, akik szelepes maszkot hordanak. Azok kifelé kifújnak bármit, ráadásul irányítottan.

    DigitXT: a rendőrség költségvetését védi...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz D1Rect #255 üzenetére

    De akkor még nem volt facebook, meg Gödény, meg a lapos föld hívőkről se hallottunk korábban... Igaza van abban, amit 253-ban ír.

    #254-ben meg amit írtál azt úgy is mondhatnám, hogy szerencséd volt az eddig megjelent törzsekkel. Bejön valami új, akkor majd lehet más lesz a helyzet. Itt arra gondolok, hogy pl. az enyhe első hullám után elment a egy rakás ember külföldre nyaralni, aztán meg is jött a 2. hullám az őszre...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Aktív témák