Új hozzászólás Aktív témák

  • nebulo5

    senior tag

    Helló! Rájöttem valamire!
    Néhány éve lehetett szt. boltokban venni (biztosan most is van) porszűrőt, pl. 8 cm.-es elé a rács alá... Akkoriban kemény 450 ft-ot fizettem ezért a kékszínű "habszivacs szerű" porszűrőért.
    A múlt héten szétszedtem a házat, és egy rakás port kifújtam, ami kb. 3 hónap alatt gyülemlett fel. És másnap, a melóhelyemen cserélték a klímákban a szűrőbetétet. És kíváncsiságból megnéztem a szűrőbetét anyagát. Pontosan ugyanolyan anyag, csak jóval vastagabb! Viszont símán szét lehet szedni vékonyabb rétegekre. Elmentettem belőle vagy 1/2 négyzetméternyit, és a hétvégén beaplikáltam a házba. Nagyon minimálissan csökkentette a légszállítást, a proci és az alaplap hőmérséklete 2 fokkal nőtt csak!
    Hogy a következő 3 hónapban mennyivel kevesebb por fog lerakódni, azt még nem tudom.
    Viszont, ha valakit érdekel, és kedve lenne kipróbálni, szívesen adok neki a szűrőbetétből.
    És ha neki is bevállik, a legközelebbi klíma szervízkor tudok még szerezni belőle.
    Lehet, kissé érthetetlen a fogalmazványom, de most éppen dolgoznom kellene. Éjjel 23-kor már otthon vagyok, ha akad kisérletező hajlamú vállalkozó, jelentkezem majd.

    Üdv: nebulo

Új hozzászólás Aktív témák