Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sfeco79

    csendes tag

    válasz popp #24 üzenetére

    ha ott van a neve elött,hogy virtuális akkor az 2 hangszórós csak sajnos :-(
    Úgy látszik ez lesz most a divat már mindenki ilyeneket gyárt, bár ettől függetlenül lehet,hogy jó. Én részemről idegenkedek tőle.
    A platronics oldalán csak 5.1-nek írják a füles a cikkben pedig 7.1 van.

    Hopp, találtam 7.1-est is és szakasztott úgy néz ki mint a másik...

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, Fecó Tel: 06303088009

  • dudika10

    veterán

    válasz popp #29 üzenetére

    A szoftveres megoldások függetlenek a fejhallgatóktól.

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz popp #29 üzenetére

    elvileg jól gondolkozol, de a gyakorlatban mégsincs így.

    ha veszel pl. egy azus xonar-t, amin asszem majdnem mindegyiken, (lehet, hogy van kivétel?), van dolby headphone. de ott valahogy másképp működik kicsit., nem ugyanez az eredmény.

    sőt, több lejátszó progiban is van. (pl. power dvd). de ott valamiért sokkal silányabb lesz a kész hang. sok féle variációban teszteltem.

    a dolby headphone önmagában csak ad egy hang kocsonyásítást, ami egy stereo tv felvételnél pont jól jön, használom is egy rádiós 40mm-es stereo fejhallgatón.

    de normál sokcsatornás forrást ráküldök egy sima sztereó 40mm-es fülesre a lejátszó dhp-jével, vagy a g35-re a logitech dhp-jével, totál más lesz az eredmény...

    ráadásul pl. pont ag35-öt néztem a múltkor. van egy 5.1 ac3 teszt videóm, (nem olyan, mint egyes hagkártyák tesztje, mert átverés, mert más hangoot küld hátra, így eleve nem lehet az elsővel reálisan összehasonlítani...), ahol körbejár (elvileg) a hang. ott lehet kikapcsolt dhp mellett kicsit érezni a hátsó irányt is. de ha sokcsatornás forrásnál nincs a logitech g35 panelen bekapcsolva a dolby hp, akkor nem keveri valamiért rá rendesen a bass csatornát. de ha bekapcsolom, akkor érdekes dolgok jönnek: a tesztvideó végén ráküldi a basszt. 115hz -> 20 hz, 5 hzes lépésekben. és még a 20 hz-et is érzem. szépen remeg a fejhallgató. és ebben nincs vibramotor, mint anatív 5.1-esekben, hanema 40mm-est rezegteti meg...

    azt viszont nem értem, hgoy a g36-ön, ha nem kapcsolom a dhp-t, miért veszik el a basszus csatorna. ez igen bosszantó tény. elvileg a lejátszóban tudom kényszeríteni a mély bemixelését, de azt nem nagyon szeretem....

    de az első 5.1-es fejhallgatót még 2003-ban vettem, nem egyszerű téma, és így szárazon elég nehéz ezt magyarázni. elég szubjektív dolog, és biztos vannak akik totál másképp látják, akár tapasztalatból is. (a medence partjáról bekiabáló okosokkal elvből nem foglakozom...)

    a sharkoon-t már sokan szídták, elég vérszegény hangja van. ezt én is alátámasztom. a digitális erősítő kezelése pedig egy rémálom. pár többfunkciós nyomógomb, éls nem tduni, éppen hol áll, semmi nem jelzi. ben is vana szekrényben....

    viszont: én még nem találkoztam olynnal, aki logitech g35-öt vett, és megbánta volna....
    mint írtam, az összes közül annak van a legjobb hangja. gépről tömörítetlen 2 csatornás zenét is azzal haklgatom már, terméyzetesen kikapcsolt dhp mellett. zárt. kifelé és befelé is nagyon szigetel.

    most a rádiós utódra fáj afogam, de dupla ennyi lesz az ára, sé félek, hogy a rádiós volta miatt zajos lesz. majd kiderül. ha behozzák végre, és lesz rá fölös lém, (és pedig akkor is lesz!!!), :DDD akkor bepróbálom...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz popp #32 üzenetére

    :)

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák