Új hozzászólás Aktív témák

  • Lord Dragon

    senior tag

    Hmm... egyre több ASRock -ot látok mindenhol, ami elég jól néz ki és tudásilag is eléggé ott van a szeren.

    Régebbről sajna elég sok rossz tapasztalatom van az ASRock-al, de ezeket az újakat látván, már - már elgondolkozok, hogy esetleg a következő alaplapom ASRock legyen e.

    Mi a véleményetek? Kinőtték már a megbízhatatlanságot és a hülyeségeket? Ilyenekre gondolok, hogy régebben elég sok hibásodott meg, főleg az olcsóbb kategóriásakból, ezen kívül meg gyakorlatilag megfigyelhető volt, hogy akármilyen drága és felső kategóriás ASRock került a kezembe és próbáltam, kivétel nélkül mindegyiknek volt valami tipikus "ASRock hülyesége". De a legkülönfélébb dolgok, pl.: hogy a FIREWIRE csatit csak az IDE porttal együtt lehet letiltani. Tehát ha nem kell e a FireWire és idegesít, hogy felismeri és ott van, akkor nem tudom letiltani, ha IDE-t is használok, meg a BIOS-ban egy sor alatt van az egész olyan néven, hogy : "Disable FireWire + IDE". Aztán volt, hogy nem kezelte a tök alap sima Kingmax RAM-okat egy másik ASRock és elment +1 órám mire végre elindítottam a lapban a RAM-okat és még vagy 30 másik hasonló "ASRock hülyeséget" sorolhatnék, ami mondjuk egy Gigabyte-nál soha nem volt, mert ott csak annyi volt, hogy összerakom és pöccre elsőre minden hibátlanul megy és semmi hülyeség nincs. Plusz régen az is nagyon zavart még, hogy 1 esetleg 2 év garit vállaltak, míg szinte az összes többi gyártó 3 évet. Ez rengeteget számít nekem igazából.

    Ezért én kb 2 évvel ezelőtt letettem teljesen az ASRock-ról és nem vettem senkinek és nem ajánlottam ki és nem adtam el egyet se, mert nem volt annyival olcsóbb amennyivel több volt mindig a gond meg a baj vele.

    A mostaniakat elnézve meg ismét gondolkozok, hogy kinőtték e vajon már a hülyeségeket?

    Magamnak amúgy jó pár év óta EVGA alaplapot vettem és tökéletesen meg voltam elégedve mindegyikkel eddig, de nagyon elgondolkoztam az új ASRock-okon mert egyre sűrűbben látok tőlük jól, sőt nagyon jól felszerelt lapokat, amik jó minőségűnek tűnnek és még jól is néznek ki.

    Szerintetek merjek - az EVGA lapjaim és a Gigabyte-ok amiket általában kiajánlok másnak - helyettük ASRock-ot bevállalni ismét?

Új hozzászólás Aktív témák