Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Raucher #38 üzenetére

    Nem is objektív mércére gondoltam, hanem mindenkire érvényes, előre meghatározott rendszerre, eredmények szerinti súlyozásra, pl. érettségi +1, diploma +1, meghatározott megmérettetésekért (pl. országos, nemzetközi versenyek) különböző pluszpont, társadalmi munkával szerezhető pluszpont, Kossuth-díj +2, Nobel-díj +10, érted. :) Hasamra ütöttem, a súlyozások mértékét alapos felméréssel be lehetne lőni, és nagyobb kárt semmiképp sem okozna, mint egy mai elfuserált választás.

    De ez most csak brainstorming. Ha jól belegondolunk, a helyi polgármesteri választásoknál nagyobb körzetekben a képviselői szavazás pártszimpátia-szavazássá minősül. Egy önkormányzati ülést az egyes ember is megtekinthet élőben, vagy személyesen is ismerheti akár a képviselők nagy részét is, ezen túlmenően viszont személytelenné válik a rendszer. Az adott képviselő valójából csak egy név, aki a választókerületet többnyire egyáltalán nem képviseli, csak úgymond oda osztották. Mennyire releváns hát a képviseleti rendszer? És mennyire jó az a szavazati rendszer, ahol kétharmados többséget lehet elérni az összes szavazat kb. felével, vagy kevesebbel - pont a helyi képviselői választás miatt? Jó ez annyira, hogy ne is gondoljuk át az alternatív lehetőségeket? Van itt néhány érdekes kérdés, amit nem lehet elintézni annyival, hogy sem ekkor, sem akkor nincs a dolognak tétje.

    Vladi: Én viszont nem bizarr, hanem logikus választást tartanék a leghasznosabbnak. Minél tanultabb valaki, minél többet elért a társadalomban, annál racionálisabban gondolkodik, annál megbízhatóbb, legalábbis a papírforma szerint.
    De mindegy... Kicsit magam ellen is beszéltem, mert a jelenlegi rendszerben klasszisokkal könnyebb egy új pártnak magához ragadnia a hatalmat, ha pénz és a befolyásolás tehetsége áll mögötte. Csak dehonesztáló dolog nemes célért nemtelen eszközökkel harcolni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák