Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bpka000

    csendes tag

    válasz domedee #1 üzenetére

    Először is grat és köszönet a cikkért...

    Kérdés: hogyan lehet helyszínen kipróbálni egy PC alkatrészt?
    1. mondjuk van egy szervíz is a boltban, ott beteszik az ő egyik gépükbe, az ő konfigjukban jó(nak tűnik)
    2. otthon beteszem, nem jó egyáltalán
    3. vagy, otthon beteszem, első látásra jó, boldog vagyok, aztán 3 nap múlva sikerül találni egy olyan programot, ami alaposabban megdolgoztatja, és rögtön előjön a hiba
    4. vagy, otthon beteszem, és valamivel összeakad, de ha azt kiveszem, akkor jó
    Most akkor vigyem el az egész konfigot minden egyes vásárláshoz?
    Ha házhozszállítást kérek (nemkevés forintért), akkor milyen jogaim vannak a ''helyszini'' kipróbálásra?
    Mit mond a törvény, milyen esetekben kell javítani/cserélni/árat visszafizetni?
    Igaz-e az, vagy csak ''urban legend'' hogy ha 3 napon belül visszaviszem a terméket, akár azért, mert nem tetszik a szine, vissza kell adniuk a pénzt?

  • bpka000

    csendes tag

    válasz Renwick #94 üzenetére

    Hát ez jól hangzik.
    A kereskedő válaszai, amikor a vásárló a törvényt idézi:
    ''törekedni kell'' = ezt be*tad, mi törekedtünk, most épp nem jött össze (meg a többi 1000 esetben se, de arról neked nem kell tudnod)
    ''felszólíthatod'' = hahaha, úgysem tudsz mit tenni, ne pattogj
    ''aránytalan kellemetlenség a vevőnek'' = ha nem halsz meg miatta, akkor nem aránytalan

    nincs magyar használati utasítás (pl. egy memóriához?), ami nincs azt nem lehet bizonyítani, azt is csak nehezen, ami van

    ha meg az orra alá teszel egy kinyomtatott törvényt, azt mondja, hogy ezt most gépelted be egy szövegszerkesztőbe, és azt nyomtattad ki....

  • bpka000

    csendes tag

    válasz Renwick #96 üzenetére

    Hát, kicsit sarkítottam a dolgon, az igaz, de attól még jórészt ilyesmi a helyzet.
    Folyamatosan biztos nem, de ha épp velem történik, vagy a te esetedben épp veled, az bőven elég, nem?
    Én pedig nem szeretek kötekedni és fenyegetőzni, hogy ''márpedig nekem jogaim vannak''.
    Tudom, ez az én hibám.
    Egyébként vannak üzletek (nem mondok példát) amiről mindenki, aki már egynél többször vásárolt ott, tudja, hogy ilyen a hozzáállásuk, és mégsem változtatnak rajta, sőt! az emberek továbbra is oda járnak.


    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák