Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz t72killer #8 üzenetére

    Az LG tévém külső USB3-as kütyüről lazán játssza a legalsó fájlt is. Szerintem ez annyira nem szar teljesítmény, ha megnézed, mi a 4K BluRay hivatalos specifikációja .. [link]

    3D meghalt, azzal nem tud mit kezdeni, mivel nem 3D-set vettem. :)

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz SunMount3r #29 üzenetére

    A legdurvább az, hogy a csak "buta kijelzők" drágábbak, mint ugyanezek a panelek tunerrel és okoslófasszal felszerelve (amit tv-nek hívunk és viszi a Mónika show-t).

    Én a Smart kütyükben sem hiszek amúgy, most rakok össze egy tv hátuljára feltehető Vesa passzív házas mini ITX-es HTPC-t, bele egy bluetooth adódvevő az ölemben lévő touchpad-es mini billentyűzetnek, 1 SSD, 4 HDD, Intel integrált VGA, 4K kimenet, jónapot. Ennyit a smart-ról.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Syl #38 üzenetére

    Egyelőre Debian, Kodit majd megnézem rátéve, de nemigen kell, mert storage-ot publikálva a tv-nek (DLNA szerver pl) lehet magáról a tv-ről játszok le, végülis a rádiós Magic Remote valljuk be, zseniális találmány és a lejátszó része is kegyetlen jó a tv-nek így már. Debian segít a vinyókat raid-be tenni, mivel fotózok is, nem csak linux iso-kat töltögetek :P + DSD, flac, minden motyó ami megy az USB-s DAC-ba és onnan a hifibe. De ha már van egy touchpad-em az ölemben a rendszerhez, lehet nem kell Kodi sem, duplakatt a fájlra és játszódik, jónapot. Szóval egyszerű, mint a szög. Mindezt egy mondjuk i7-7700T-vel. Win 10 kizárt előbbiek miatt is. Egy 4K IPS kijelzőn (még ha nem is egy Eizo egy tv) már elég jól lehet nézegetni, például nyaralás képeit átpörgetni vagy hasonló.. próbáltam, állat, csak kissé lassú a léptetés a tv saját nézőkéjével .. de marad a Linux, PS meg az asztalimon. Na meg ha direktbe kötöm a TV-vel a kütyüt, tudom a tv netforgalmát szűrni, tűzfalazni, minden szart (a gép a hátán két antennás b/g/n/ac-s wifi, az is sokkal hatékonyabb, mint a tv beépítettje). A fogyi csak ésszerű körülmények szintjén érdekel, egyrészt nem 7/24 a cucc, másrészt nem érdekelnek a router herélések már, se a Pi-zések :U :N Mostani Asus routerem is tudja az USB-t, letojom.. csak router. Izgalmasabb egy fasza kis profi htpc-t építeni, amiben egy árva mozgó alkatrész sincs a HDD-ken kívül :U és Linuxon tolni a jóságot úgy, hogy alkalomadtán még elmegy egy CS is rajta, vagy Starcraft II, Master of Orion.. mást nem is nagyon tolok. :)

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák