Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz Kendek #36 üzenetére

    Akkor jól gondoltam. DNLA szerintem annyira nem az igazi, megvannak a korlátai, bár még nem használtam, de miért is tenném, hiszen szintén SMB-n keresztül tolom egy dedikált média box-al (gyak egy Android-os mini PC). Egy célnak megfelelőt már elég normális árakon be lehet szerezni és a TV "okosító" funkciókat is jobban ellátja, mint ezek az összekalapált, ideiglenes SMART TV rendszerek, az olyanokról meg nem is beszélve, mint a jobb formátum támogatás, kadenciahelyesség, képminőség és a többi. Vicces, amikor valaki pl. a fél millás TV-je mellé nem gondol az ilyesmire. Azt vallom, amit a releváns topic-okban is rendre hangoztatnak: a TV megjelenítő, ez e funkciója, nem az "okoskodás", meg a média lejátszás, ami rendszerint nem is megy neki olyan jól. Csak ugye vásárlók többsége sajnos könnyen félre van vezetve és nem is ismerik az alternatívákat. Ők valószínűleg az ilyesmikről sem hallottak még soha, hogy kémkedhet róluk a TV-jük... A vásárlóknak kellene kicsit okosabbnak lenniük, nem pedig a TV-iknek... Persze ez korán sem menti föl a gyártókat, sőt nyilván nekik ez a helyzet a kedvezőbb, úgyhogy még generálják is, amit úgy használnak ki ahogy tudnak...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák