Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    Nekem H szériás Samu TV-m van, de ha jól tudom, ebben is van "hangfelvételeket továbbító sunyiság" beépítve és egyéb adatokat is gyűjt (csak a fantázia a határ, hogy még miket). Egyértelmű miről van szó az ilyen esetekben, a felhasználók jóhiszeműségével és bizalmával való visszaélésről és privát szférájuknak a megsértéséről, személyes adatok gyűjtéséről.

    Nem volt még soha net-re kötve a TV-m (mer amúgy minek, mivel az összes SMART TV rendszer egy nagy @#ß$), de ha csak akár egy firmware frissítés erejéig ezt meg akarom tenni, már oda az aktív ellenállói védelem ezen része.

    Az LG-nél detto ugyan ilyen p@fátlanság szintűen kiszolgáltatott a helyzet a TV-ik terén...

    (A google Android-os adatgyűjtési politikáját meg meg sem említem, pedig releváns, hogy azok is mit "művelhetnek" ezen a fronton...)

    Furcsa egy világban élünk azt kell mondanom... :( :(((

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz Kendek #24 üzenetére

    Sokan csak belső hálózatból streamelnek-> stream-elés helyett ott a direkt media player-es és BD lejátszós megoldás a mozizáshoz, ami a minőséget tekintve még így 2017-ben is mérföldekkel jobb, mint bármelyik a stream szolgáltatás. YT-hoz szintúgy ezek az eszközök a jobbak a beépített SMART akármicsodáknál, amiknek kb. 2 éven belül szinte tuti meg is szűnik a támogatottsága, csak hogy egy újabb generációs TV-t vegyél... Amazon-hoz, meg Netfilx-hez is meg lehet találni a megfelelő "külső" hardveres megoldásokat.

    Sokan csak belső hálózatból streamelnek->konkrétan itt nem tudom mire gondolsz, amennyiben Netfilx/Amazon témában értetted, valami Router-es "trükk" ?! :F De ha felvilágosítasz az is OK.

    (Jah, ahogy tudom az Amazon, mint lehetőség alapból ki is esett kis hazánk "kontextusában"...)

    [ Szerkesztve ]

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz Kendek #36 üzenetére

    Akkor jól gondoltam. DNLA szerintem annyira nem az igazi, megvannak a korlátai, bár még nem használtam, de miért is tenném, hiszen szintén SMB-n keresztül tolom egy dedikált média box-al (gyak egy Android-os mini PC). Egy célnak megfelelőt már elég normális árakon be lehet szerezni és a TV "okosító" funkciókat is jobban ellátja, mint ezek az összekalapált, ideiglenes SMART TV rendszerek, az olyanokról meg nem is beszélve, mint a jobb formátum támogatás, kadenciahelyesség, képminőség és a többi. Vicces, amikor valaki pl. a fél millás TV-je mellé nem gondol az ilyesmire. Azt vallom, amit a releváns topic-okban is rendre hangoztatnak: a TV megjelenítő, ez e funkciója, nem az "okoskodás", meg a média lejátszás, ami rendszerint nem is megy neki olyan jól. Csak ugye vásárlók többsége sajnos könnyen félre van vezetve és nem is ismerik az alternatívákat. Ők valószínűleg az ilyesmikről sem hallottak még soha, hogy kémkedhet róluk a TV-jük... A vásárlóknak kellene kicsit okosabbnak lenniük, nem pedig a TV-iknek... Persze ez korán sem menti föl a gyártókat, sőt nyilván nekik ez a helyzet a kedvezőbb, úgyhogy még generálják is, amit úgy használnak ki ahogy tudnak...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák