Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Somatom #17 üzenetére

    Nem érted, ha deklarálom, hogy ebből semmiképp nem lesz komoly kapcsolat, akkor minek töltse az időt azzal, hogy hátha. Ezzel van a baj.
    két ismeretlen között csak komolytalanul tud indulni mondjuk ez sem feltétlenül igaz. [link]
    Mondjuk sztereotípia, de a "mai fiatalok" nem a meglévő kapcsolatért dolgoznak, hanem inkább újabbat keresnek, hogy hátha megtörténik a csoda. Eldobható kapcsolat meg soha nem lesz igazán tartós, max. hosszú ideig "békés egymás mellett élés" mint anno a két világrenddel...
    Persze mindenkinek megvan a tökéletes társ a világon, csak az a gond, hogy nagy valószínűséggel sok ezer kilométerre él, vagy már régen meghalt, vagy még nem született meg.
    Mindig azt kell nézni, (ez is sztereotip persze) hogy mit utálsz a másikban és azt el tudod-e hosszú távon is viselni.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Somatom #17 üzenetére

    Komoly kapcsolat szerintem spontán tud indulni. A tisztelet, kedvesség és udvariasság, ápoltság stb. alap. De, ha nincs spontaneitás, nehezen fordulhat komolyra. Merni kell megközelíteni a másikat kötetlen formában is szerintem, mert, akit nem mersz, azzal jó eséllyel később is megmarad egyfajta távolság köztetek.

    Az is megmaradt bennem, hogy olvastam valahol, hogy 30-50 között különösen nehéz ismerkedni (és barátkozni is), mert az embernek ekkor nagyon szilárd egója van. Fiatalon és idősen már képlékenyebb, az ember ilyenkor alkalmazkodó, így kialakulhat az az együttélés, amiben mindketten jól érzik magukat, de 30-50 között nehezen csiszolódnak egymáshoz az emberek.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Új hozzászólás Aktív témák