Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Lenry #56 üzenetére

    meg a kb másik kéttucat ellen amit 5-6 adagban kaptál meg :D
    meg amikor tetanuszt kap, hogy ne álljál be görcsbe mint a görbeszög a fába. pedig az is tök muris dolog lehet.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • laychi

    veterán

    válasz Lenry #83 üzenetére

    Én konkrétan azt nem tudom elfogadni, hogy úgy van ez az egész beállítva, mint egy mindmeghalunk szupergyilkos vírus.
    Nem volt ellene eddig vakcina és milliók meggyógyultak, valószínűleg többmillió emberen végigment már az elején tünetmentesen vagy enyhe tünetekkel, amikor még nem voltak ilyen mértékű korlátozások
    Ugyebár nagyon sokáig nem voltak tesztek, minimálisan teszteltek,azoknak a megbízhatósága is megkérdôjekezhető volt és még most is az.
    Már lehet, hogy a korábban a kolléga megjegyzésében említett nyájimmunitás kialakult az emberek nagy százalékánál.
    Hirtelen mindenki maszkokat és higiéniai szerek gyártásával foglalkozni kezd és nem az azt megelőző áron, hanem horrorisztikus áron forgalmazni kezdik, mindezt azért, mert ők segíteni akarnak a vírus megfékezésében.
    Ez tény, nem konspiráció, mindenki megtapasztalta.
    Müller Cecília és társai egyszer azt mondják nem kell a maszk, következő pillanatban pedig kötelező.
    Volt már más járvány nem egyszer, ahogy írod.
    Miért nem tudják ezek az emberek az első pillanattól kezdve azt, hogy hogyan kell cselekedni.
    Miért változtatják folyamatosan a véleményüket, hogy tegnap ez volt jó, ma meg már az?

    Vicc, hogy egy étterem legyen zárva, ahol mondjuk naponta 100 ember megfordul.
    Miután 1 asztaltársaság felkel letakarítják az asztalt úgymond betartva a higiéniai előírásokat.
    2 szintes szupermarket meg tele lehet, nem fertőtlenítik a bevásárló kocsikat,kosarakat. Kontrollálhatatlan az egész, nem lehet az embereket regulázni, konkrétan neki pont onnan kell a termék, ahol én állok, csak az alsó polcról, átnyúlva a lábaim közt a golyóimat emelgetve a könyökével
    A dolgozóknak a fején nyitott plexishield van, ami alatt ha beszél, tüsszent, köhög szabad az út a vírusnak,de ha nekem az orrom alá csúszik a maszk már jönnek, hogy húzzam fel azonnal.

    Miért van az, hogy a cégemnél, ami nem mellesleg kínai.
    Az összes mellékhelyiségben egy mosdó ki van iktatva a 2-ből, nehogy egymás mellé álljunk, mert ugye sokkal jobb, ha párszáz ember 2 helyett 1-et fogdos össze.
    Így védetteb az ember ugye, mert nem állnak mellette fél -1 méterre, csak épp több ember fogja meg ugyanazt.
    De nem csak nálunk, más cégeknél, supermarketekben, kórházakban, rendelőkben, mindenhol.
    Teljesen ellentmondásos és logikátlan.

    Ha tudták, hogy ekkora baj lehet itt, akkor miért nem csírájában fojtották el.
    Lezárhatták volna a határokat, ténylegesen.
    3-4 hétre be tudtak volna zárni mindent.Mindenki otthon maradt volna.
    Vetették volna be a hadsereget, hogy az emberekkel betarttassák a kijárási tilalmat és elláttak volna élelmiszerrel az állampolgárokat
    Van annyi élelmiszer legyártva, hogy 1 hónapra elegendő lett volna mindenkinek. Rengeteg a pazarlás,
    Rengeteg lejárt és lejáratlan szavatosságú élelmiszer kidobásra kerül nap, mint nap.
    Rég túl lettünk volna az egészen.

    14 nap a lappangási idő, ami lehet több is, mint azt nyilatkozták korábban.
    Miért 10 napos kötelező karantén van?Miértnem 14 vagy több?
    Miért feloldható 5 nap után negatív tessztel?
    Nem lappanghat tovább bennünk, nem lehet 5 nap után tünetmentes, teszt által kimutathatatlan?
    Jófejségből csökkentik le, kockáztatva emberek megfertőzédésének esélyét?

    Sok itt az értelmetlen intézkedés és szabályozás.
    Ugye egyet értünk?

    [ Szerkesztve ]

  • laychi

    veterán

    válasz Lenry #86 üzenetére

    Jólvan.
    Elfogadom, hogy van járvány, elfogadom,hogy van vírus.
    A vezetőknek nem a népszerűségre kell alapozni, hanem arra, hogy megmutassák a népért cselekednek.
    "Gazdaság" volt már gazdasági válság. Kilábalt belőle az emberiség.
    Miért ér többet a pénz, mint az emberi életek?
    Zárják le most az egész világot ténylegesen, vessék be a haderőt.
    Lássanak el élelmiszerrel.
    1 hónapot végig ülök itthon a valagamon, gondolom mások is így vannak ezzel.
    1 hónap és szabadok vagyunk.
    Csak lépjék meg.

    Aztán népszerűek lehetnek a politikusok, hogy az intézkedéseik hatására megmenekültünk és élhetünk tovább, mint előtte.
    Biztos maradhatnánk hatalmi pozícióban, aminek elérése és megtartása a céljuk.

    "az emberi társadalom felelős részeként mindenkinek kötelessége mindent megtenni, hogy mielőbb vége legyen az egésznek, aminek bizony a leghatásosabb módja, ha mindenki beoltatja magát, mert akkor rövid időn belül elfogynak a fertőzhető egyedek és a vírus visszahúzódik."
    Ezt se te, sem orvosok, virológusok, biológusok, politikusok nem tudjátok jelenleg igazolni, garantálni, hogy hatásos a védőoltás és visszahúzódik vagy eltűnik a vírus
    Oltásra ne kötelezzenek, ha a fenti módon meg lehetne szüntetni a pandémiát.
    Hagyják meg a jogainkat!

    És mint korábban leírtam senki se javasolja az oltás addig, amég nem igazolt a hatékonysága illetve, hogy nincs negatív mellékhatása.
    Az orvosok, a gyártó, a politikai vezetők nem vállalnak felelősséget érte és te sem.
    Ne akarj meggyőzni senkit erről.
    Tudsz azzal a tudattal együtt élni, ha itt 100 ember beadatja magának a vakcinát, mert te rábeszélted őket és később esetlegesen egészségkárosodást szenvednek vagy elhaláloznak?

    Te már beadattad magadnak a védőoltást, hogy ennyire meg akarsz győzni róla mindenkit, hogy be kell adatni?

    [ Szerkesztve ]

  • laychi

    veterán

    válasz Lenry #88 üzenetére

    "a Pfizer-BioNTech vakcinát 40.000 emberen tesztelték, a második adag után 7 nappal az alanyok 90+%-a védetté vált a fertőzéssel szemben. veszélyes mellékhatást egyikük sem tapasztalt.
    milyen igazolást szeretnél még?"
    Rövid idő telt el , az orvosok, vezetők se jelentik ki, hogy "védetté váltak", nem vírushordozók és nem fertőzhetnek.
    Valamint a föld lakossága ~7,6 MIlliárd ember. 40.000 elég elenyésző szám.

    "egyik olyan csoportba sem tartozom, akik beadathatják maguknak, de ha lehetőségem lenne rá, akkor igen, beoltatnám magam."

    Pont a 18-65 év közötti emberek a társadalom aktív tagjai, akik potenciálisan nagyobb fertőzésveszélynek vannak kitéve és nagyobb az esély arra is, hogy tünetmentesen fertőznek.
    Nem a nyugdíjas 75 éves Rozi néni, aki heti egy alkalommal kimegy a piacra, egyébként meg a helyi kifőzdéből hordatja magának az ebédet, a gyerekek unokák pedig elvégzik helyette a bevásárlást, megveszik neki a kis tejet, kenyeret, egyéb dolgokat, amire szüksége van.
    De ide vehetjük az iskolésokat is. Náluk is ugyanúgy fenn áll a rizikó a fertőződésre és továbbferőzésre. Nagy eséllyel tünet és szövödmény mentesen lefolyó megbetegedésnek.
    Szóval itt is fordított a képlet.
    Kisgyerekeknek meg ugye nem jötelező a maszk sem.
    Vírus biztos úgy gondolja, hogy jajj te még kicsi vagy, téged nem bántalak.

    Na de mindegy, véleményem szerint ennek nem így kellene működnie.
    Megyek a dolgomra, maradjon mindenki egészséges, és maradjon meg mindenkinek a döntési joga, ne kampányoljon senki a védőoltás mellett vagy ellene, én csak erre kérlek titeket.
    Ne hagyjátok, hogy megosszon ez a kérdés benneteket.

    Szerk.:
    kérdés: mivel volnál meggyőzhető? valami reális dolgot írj légyszi, ami valóban be tud következni
    Jelenleg semmivel, ha az oltásról van szó. Várjunk és hagy döntse el mindenki maga.
    Többször leírtam, ne akarjatok meggyőzni, rávenni embereket olyan dologra, ami nem igazolt jelenleg, mindezt azért, mert meggyőződésetek, hogy ez az egyetlen lehetséges mód.
    Zárjanak be mindent 1 hónapra, rendeljék ki a hadsereget, hogy betarttassák az emberekkel a kijárási tilalmat, hogy ellássák az embereket az alapvető élelmiszerekkel, higiéniai szerekkel.
    aztán nézzük meg mi és hogyan változik.

    [ Szerkesztve ]

  • laychi

    veterán

    válasz Lenry #90 üzenetére

    Szerkesztettem, olvasd el.
    Nem írom le többször.
    Elmondtam a véleményem és álláspontomat.
    Több válaszra ne várj, részemről ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • edward2

    addikt

    válasz Lenry #82 üzenetére

    Great barrington declaration.

    Vannak orvosok akik kételkednek :)

  • wattafaka

    senior tag

    válasz Lenry #66 üzenetére

    "nagyon szeretnek emberek ezzel takarózni, de ez értelmetlen.
    mondhatod, hogy a te véleményed az, hogy a fű lila, és lehetséges egész téglát lélegezni, csak ettől még ezek az állítások nem válnak valósággá"

    A vélemény egy személynek, a saját nézőpontjából kiinduló elgondolása a dolgokról. A vélemény, mivel az az individuumtól, annak perspektívájától függő, ezért szükségszerűen szubjektív.

    Szóval lehet a véleményem az is akár, hogy a szar finom, nem kell bizonyítanom, de még csak igaznak sem kell lennie, elég az ha nekem ízlik. Amivel te kevered, azt úgy hívják, hogy tény.

    Így továbbra is fenntartom magamnak azt a véleményemet, hogy igenis én tartok az oltás mellékhatásaitól. Akinek már ez is összeesküvés elmélet, annak javaslom, hogy húzza ki az internetet a falból, mert a túl sok információ nem neki való.
    Az ismerettségi körömben csak olyan kovidosokat ismerek, akik max egy hétig nem érezték jól magukat. Mivel a fejfájáson kívül nagyjából 12 éve vettem be gyógyszert bármire is, ezért hamarabb választanám, hogy menjen át rajtam a vírus. Feltéve ha ez már nem történt meg.
    Megkockáztatom. És igen, kurvára szomorú leszek, ha beszívom, de legalább azzal a tudattal halok meg, hogy én választottam.
    Tény: a beoltott személy is ugyanúgy fertőz
    Ebből az következik, hogy ha beoltatom magam, azzal semmilyen hatással nem vagyok mások egészségére. Innentől kezdve miért ne dönthetne bárki szabad akaratával úgy, hogy kockáztat? Mint pl. a dohányzás. Szabad választás, hogy bevállalom-e a tüdőrák veszélyét, senki sem kötelez rá, hogy szívjam.
    Ne bélyegezzen senki "oltástagadónak" élből, mivel igenis volt oltás, amit önszántamból, szabad akaratomból adattam be. De ebben a szituációban mérlegelve a pozitív és negatív tényezőket úgy döntenék, hogy kihagynám.
    "Beadatom magamnak, hogy ne legyek korlátozva."
    "Beadatom magamnak, hogy végre vége legyen."
    Ezek akár logikus következtetésnek is tűnhetnének, de valójában megalkuvás, beletörődés, a szabad akarat földbe tiprásának önkéntes elfogadása. Ne azért oltasd be magad, mert különben kurvára megszívatnak, hanem mert akarod.
    Nem vagyok oltásellenes. Az oltás tök jó, mert megvéd. Csak legyen opcionális. Én az oltás marketingjét ítélem el határozottan:
    "Oltasd be magad, mert különben ellehetetlenítjük az életedet."
    Ezt én nem vagyok hajlandó lenyelni.
    Nem fogok ezekből vélt következtetéseket megfogalmazni, mert még összeesküvés elmélet szövő leszek, így csak annyit kérek mindenki gondoljon bele a hosszútávú következményekbe. Valóban vége lesz? Mi lesz utána?
    Ha mondjuk a kormány/állam/akármi felismeri, hogy "ezeket csak meg kell fenyegetni, és megtesznek bármit."
    És nem, nincs jobb ötletem se. De ez határozottan nem tűnik emberséges megoldásnak.

    A korábban egy kollégának feltett kérdésedre, miszerint mivel tudnál meggyőzni:
    Teljen el 5 év halálos mellékhatás nélkül.
    Valahogy azzal sem sikerült meggyőzniük a gyártóknak, fejlesztőknek, hogy senki sem óhajt felelősséget vállalni a mellékhatásokért, meg úgy általában semmiért.
    Fizikailag nem telt el annyi idő, hogy bárki atombiztos hosszútávú következtetéseket vonjon le akár 5 év távlatára. Az, hogy az a 40 ezer ember még él fél év után valahogy nem indítja be a fantáziám.

    De ami a legfontosabb. Ne bélyegezzük meg egymást az ellentétes álláspont miatt. Meg lehet próbálni meggyőzni a másikat logikus érvekkel, viszont élből lebutázni a másikat totál értelmetlen.

  • edward2

    addikt

    válasz Lenry #95 üzenetére

    Alacsonyabb a halálozás mint itthon. Így a lezárásos taktika se jött be. Nálunk ráadásul EU-n belül kim-jong orbán határzár van szeptember óta.

  • wattafaka

    senior tag

    válasz Lenry #110 üzenetére

    Meg sem említettelek, még csak nem is neked címeztem.
    Sokat elmond, hogy kapásból magadra vetted :)

    [ Szerkesztve ]

  • wattafaka

    senior tag

    válasz Lenry #119 üzenetére

    "egyre erősödő mutációit."

    Épp, hogy csak kimondtam, már itt is van. A mellékhatás, mint fogalom összeesküvés elmélet, de a mutálódott uránt reggeliző godzillavírus az jöhet. :R
    Én azt hiszem kiszórakoztam magam ezen a ponton, szóval további szép napot és jó egészséget!

  • wattafaka

    senior tag

    válasz Lenry #121 üzenetére

    edward2 megválaszolta helyettem. #114
    Valahogy ő mintha láthatatlan lenne számotokra :D
    Érveket követeltek folyamat, de mikor kaptok akkor csont nélkül ignoráljátok az egész hozzászólást. Ahogy eddig érdekes módon egyikőtök sem reagált arra sem, hogy miért nem vállal garanciát egyik cég sem a termékére? Ha saját maguk nem bíznak benne, mi miért? :C

    [ Szerkesztve ]

  • wattafaka

    senior tag

    válasz Lenry #123 üzenetére

    Ettől függetlenül változatlan habitussal nyomatjátok a propagandát.
    Vagy nem tudjuk = nem érdekel = nem létezik? Ez mondjuk tökéletesen beleillene az eddigi képbe.
    Itt már egyértelművé vált, hogy igazából írhatok én, vagy bárki bármit. Mindenesetre dícséretes a kitartásod, ezt értékelem ;)

Új hozzászólás Aktív témák