Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #32839680 #26 üzenetére

    Ezzel két baj is van.

    Egyrészt időnként a Microsoft Office frissítése is tartalmaz olyan változásokat, hogy nekem is keresni kell, mi hol van, pedig annó nekem is Microsoft Officet oktattak, ráadásul még ha el is kanyarodunk a linux témától, sokaknak kell a munkahelyen Google Docs-ban dolgozni, ami teljesen más.

    Másrészt a funkcionális analfabétiuzmus nem lehet az ok. Az az eredmény. Pont azért ilyen hülyék az emberek, mert monoton, mechanikus munkavégzésre vannak felkészítve, nem pedig gondolkodásra. Ami duplán probléma, mert a lustaság és érdektelenség is pont ebből a monotonitásból fakad.

    Mindenki úgy éli meg az iskolát, hogy végig kell szenvedni, az anyagot be kell magolni, aztán meg ha levizsgáztál, jól el kell felejteni azt is, hogy valaha jártál iskolába. Pedig lehetne ezt érdekesen is. Nekem szerencsém van. Részben azért, mert annó több tanárom is hatékonyan motivált, részben pedig azért, mert én is kíváncsi természet vagyok.

    A mai napig sokszor foglalkozom informatikai, matematikai, fizikai, kémiai problémákkal pusztán hobbiból, mert érdekel. Részben ezért is mentem tanárnak. Szeretném én is motiválni a gyerekeket. Nem sablon anyagot leadni, hanem elérni, hog érdekelje őket, és akarják folyamatosan fejleszteni magukat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák