Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz Ribi #42 üzenetére

    Igen, egy PicoPSU, de az alig nagyobb, mint az ATX csati... Azért "gyenge" meg "drága".

    Az egy tápra állással csak nyerni lehet.
    Így is kispórolják az ágankénti szabályzást, viszont ha csak 12V-os ág van, akkor nincs másik, ami elcsúszhatna. Kisebb is lehet, hatékonyabb, egyszerűbb, satöbbi.
    Helyben meg mindenki akkora 5-3.3-2.8-1.8V-os tápot tervez, amekkorát akar, vagy később amire szükség van.
    Csodálkozom, hogy senki se akart még 5.25"-ös SATA DVD miatt sírni :D
    Viszont akkor már felmehettek volna az USB 20V-jára is. Ezt elszúrták...

    Bélabá

  • ggg1

    aktív tag

    válasz Ribi #42 üzenetére

    Akkor nyilván én vagyok szerencsés, de éveken keresztül több tucat ilyen külső DC tápos alaplapot vettünk, és egy se ment tönkre. Ráadásul jellemzően low duty szerverekben 24/7-ben a mai napig mennek. Nem tudom, mért nehéz ezt az alaplapra "zsúfolni", egy paneltáp vagy egy pico-psu is pár centi, és vannak igen jó minőségűek, ráadásul ami a nagyobb hőt termeli, az AC-DC adapter, az a gépházon kívül van, messze a géptől, nem kell azt se belül hűteni. Rengeteg ilyet vettünk 12-19V-osat, és most, hogy nincs, pico-psu-t veszünk, ami megy laptoptáppal.

    Azt sem értem, hogy mire gondolsz, mikor azt írod, ezek alul voltak méretezve. Nem voltak. Semmivel nem nagyobb egy ilyennek a meghibásodási lehetősége, mint egy laptopnak. És mihez volt alul méretezve? Az ilyen alaplapok jellemzően egy integrált Atomot vagy valami Kabinit tartalmaztak. Az az alaplap, amit szándékosan linkeltem a cserélhető CPU miatt, a legextrémebb, de a legnagyobb AM1 cpu-k olyan 25 W körül ettek terhelve. Arctic bordával passzívan hűtöttük, ami befért a házba az SFX táp helyére. Low duty szerver, nas, média-pc, hangtalan, minimál fogyasztással, sokkal gazdaságosabb ilyen kis terhelésnél, mint az ATX táp, de még az SFX/TFX-nél is, és nagyon megbízható.

    A brand gépekbe is nyilván azért gazdaságtalan az atx táp többek között, mert alacsony a gép fogyasztása, egy nagy gépparknál ez is szempont, benne van 1-2 meghajtó max, amit nem bővítenek, nincs videokártya, a gépek irodai használatban alig esznek. Gazdaságtalan és felesleges egy atx tápot működtetni is és gyártani is.

Új hozzászólás Aktív témák