Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nagyrezso

    csendes tag

    válasz secretgarden #14 üzenetére

    Már van egy csomó tötlőállomás. Nyilván nincs még elterjedve de már van egy pár hely ahol tudod tölteni.(szerintem ez nem a következő 2-3 évben fog beindulni) Nyilvan olyan ember nem fog elektromos autót venni aki nem tudja tölteni.

    Csak ennyi.

  • moleculez

    veterán

    válasz secretgarden #14 üzenetére

    Londonban élek, a belvárosban tényleg körülményes az otthoni töltés, de ahol én lakom, az kertes családi házas övezet, mindenki itthon tölti. Az utcánkban 3 Tesla meg egy i3 van.
    Nekem sajnos a domborzat miatt nincs kocsibeálló, nem tudom kiépíteni a töltőt, pont az általad vázolt okból. Át kéne vinni a kábelt mondjuk a járda alatt, vagy ilyesmi, de az meg az önkori tulajdona. Pedig nagyon kényelmes lenne munka után felpattintani, aztán reggel megint tele. Egy nap annál többet úgyse használjuk.
    A fenti autó megosztó szolgáltatást amúgy már Elon is felvázolta, pár éve. Az a csávó meg nem a levegőbe beszél.
    Kis túlzással én (110kg) közelebb vagyok az 1300kg-hoz, mint ez a bálna.

    [ Szerkesztve ]

    Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

  • Robitrix

    senior tag

    válasz secretgarden #14 üzenetére

    Azért erre is létezne praktikus megoldás. Mondjuk ha moduláris bérelhető kisebb méretetű szabványos energia telepeket használnának az autok. mondjuk 25-50 kg tömegűeket. aztán ezeket lehetne valami praktikus mozgó álvánnyal kiemelni a kocsikból majd egy olyan akár 200-300 darabos tötltőfalba belehelyezni, ami hasonlit a pályaudvarok csomagmegőrzőire. aztán a berakott energia pack helyett egy feltöltöttet vagy majdnem teljesen feltöttötet berakni a kocsiba. a kocsi mérete és szükséges kapacitása szabná meg, hogy melyikbe hány tenergia csomagot lehet betenni. egy kis autónak volna 1-2 egy közepes autónak 2-3 csomagja egy nagyobb limuzinnak mondjuk 6 csomag.
    A csomag bérleti dija egyrészt a csomag bérlés árából másrészt a benne levő aktuális energia értékéből állna. Ha én laadok egy 18%-osra töltött energia csomagot és beteszek helyette egy 96%-ra tötlöttet akkor energia árban a 96% és a 18% különbözetét fizetném ki. Persze lehetne hozzá applikáció ami meg mutaná a közelben levő tötlőállomásokon szabadon rendelkezésre álló energia csomagokat. Vagyis haladok a városban és 8 perc múlva odaérek egy töltőhelyhez, akkor megnézem milyen felhasználható csomagok vannak szabadon. Mondjuk az én automba 3 csomagot lehet betenni és látok a töltőhelyen 2 100%-ra feltöltött csomagot és van egy 94%-os csomag akkor lefoglalom magamnak mind a hármat. (kicsit hasonlóan, mint ahogy helyket foglalunk egy moziban. J aztán 8 perc múlva mikor odaérek a tötltőhelyre leadok a kocsiból 3 már merülő telepet és beteszek(vagy tesznek) 2 db 100%-os csomagot és mondjuk már addigra egy 96%.os csomagot) ha így meglehetne oldani, hogy 5 perc alatt energia csomagot cseréljenek akkor nem kéne töltöre dugva 2 órát vagy többet várakozni. Persze a csomagok el volnának látva megfelelő mechanikus és elektromos védelemmel látva, hogy ne lehesen olyan egyszerüen kiszerelni egy autóból és ellopni. rendelkeznének valami véle elektronikus azonosítással. a mégis ellopott csomagokat betéve egy nyilvános tötlőállomásba rögtön riaszthatna a rendszer, hogy körözikm az adott energiacsomagot. A modszer további elönye, hogy megvolna oldava a már nagyon tönkre ment energia csomagok központi visszagyüjtése és újra feldolgozása, mivel azt a csomagokat bérbe adó cég kezében volna. Persze azt szabványosra kéne kialakitani, hogy a szabványos energia csomagot be lehessen helyezni a szabványos autók csomag trolójába. Aztán ahogy fejlödik a technika lehetne cserélni a csomagokat, mondjuk most 20 KW/h kapacitást tud egy csomag, 3 év múlva már 27 KW egy csomag kapacitása, 2 év múlva már 35 KW-os csomagot használnak…. J

  • stellaz

    addikt

    válasz secretgarden #14 üzenetére

    Elég sok töltő van város és ország szerte, a munkahelyem 50 méteres körzetében is van 4 db, de még a külvárosban is akad szép számmal. Meg kb lesz minden aldi-lidl-ikea-auchan parkolóban + az összes nagyobb bevásárló központban is van már.

    Amúgy miért akarnál minden nap tölteni? Tankolni is naponta szoktál?

    Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

Új hozzászólás Aktív témák