Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DrJános

    aktív tag

    válasz Kornel #15 üzenetére

    Ami azt illet nem lehetetlen megoldani, csak valamilyen okból nem foglalkoznak vele.

    Nem tudom, hogy hogy osztják meg a terhelést a VGA és az APU ban lévő GPU között de azt igen, hogy közel sem ideális a megoldás. (Még régebben olvastam itt a PH-n, de már nem emlékszem a részletekre.)

    Amúgy egyenlőre elég jónak tűnik ez a Trinity APU kíváncsi leszek, hogy ha a tesztpadra kerül akkor mit sajtol ki magából :D

    Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

  • DrJános

    aktív tag

    válasz mzso #85 üzenetére

    Érdekes ötlet.

    Bár jó lenne tudni, hogy hogy tudnának-e egymás mellet dolgozni és össze adódna-e a teljesítmény. Mind programok mind játékok alatt. Mert hiába lenne ott 2 vagy 4 Apu az alaplapban, ha a teljesítményük nem skálázódik rendesen.

    Meg a jelenlegi ATX szabvánnyal nem lenne tökéletes a hűtés, 2 APU val még csak csak megoldható, de 4 már biztos fűtené egymást, vagy mehetne rá egyből a víz. ;]

    Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

  • DrJános

    aktív tag

    válasz mzso #92 üzenetére

    Ami azt illeti ennyire nem ismerem a számítógépek "lelki világát" :DDD
    A rendszert, programokat, játékokat fel tudom tenni, de ha pl: az újraindítás vagy a rendszertelepítés nem oldja meg a helyzetet akkor már segítségre szorulok.

    Azt hogy tudnának-e együtt dolgozni úgy gondoltam, hogy pl: vannak játékok amik az SLI és CF kiépítéseket nem bírják. Így sokszor (ezekben az esetekben) a második, harmadik esetleg negyedik kártya teljesen felesleges mert nincs több teljesítmény hiába vannak a gépen.
    Igazából az érdekelt volna, hogy ez elviekben APU-k alkalmazásakor ez az eset előfordulhat-e vagy itt meg lehet úgy oldani, hogy minden játék tökéletesen profitáljon a több APU-s rendszerből.

    A skálázódáson meg arra gondoltam, hogy a VGA-k esetében ugye a
    2. kártya kb 80% + teljesítményt hoz. Szóval a két kártya teljesítménye összesen kb 180% és nem 200%. A 3. és 4. kártyának meg még rosszabb a skálázódása.

    Processzorok esetében az is érdekes lenne, hogy ilyen lenne a skálázódás vagy sokkal jobb.
    mert pl: 198% 297% és 396% körüli értékek nagyon szépek lennének. Talán túl szép is :DDD

    Persze fogalmam sincs, hogy valójában, hogy működne ezért is írtam le, hátha van aki tudja.
    (A szerverekben is ráveszik őket valahogy az együttműködésre :D)

    Az hogy a Trinity képtelen lesz így működni, az per pillanat lényegtelen mert háztartásokban ilyen tényleg csak jó pár év múlva lesz, és ha akarnák akkor már a következő is képes lenne rá, szóval technikai akadálya elviekben nincs. A szerverekben is megoldották a problémát. :D

    [ Szerkesztve ]

    Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

  • DrJános

    aktív tag

    válasz kNG #101 üzenetére

    De majd csak 20/30 év múlva add el mert akkora lehet, hogy akkora ritkaság lesz, hogy még jól is jársz vele. ;] :DDD

    Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

Új hozzászólás Aktív témák