Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mzso

    veterán

    válasz Taragas #22 üzenetére

    Mikorra is várhatók GCN-es APU-k? Mindig azt lesem a hírekben de soha meg sem említik. Meg a FSA-t (HSA) sem.
    Én egyébként jobban örülnék, ha diszkrét vga-k el is tünnének. Inkább adnának 2-4 APU slotos alaplapokat. (Bár ez alighanem álom marad jó pár évig.)

    Az lenne löket az HSA-nak, hogyha a következő konzolgeneráció olyan lenne. Úgyis AMD GPU lesz gyakorlatilag az összesben.

    [ Szerkesztve ]

  • Kornel

    veterán

    válasz Taragas #126 üzenetére

    Én azt mondom, ha notiknál ki lehet majd váltani a dGPU-t, akkor már fél siker! AMD meg ebbe az irányba halad, a dirt3 már egy mostani AMD APU-n is viszonylag szépen fut!

  • dezz

    nagyúr

    válasz Taragas #126 üzenetére

    "mivel az IGP ki is nyírja a dGPU piacot"

    Na ez az, ami nem igaz... Legalább is még jópár évig. Pl. a Trinity is egy alsókategóriás VGA-val ér fel... Szóval, max. az alsókategóriás dGPU piacot nyírják ki, egyelőre.

    Aki normálisan akar játszani, az ma is beszerez legalább egy középkat. kártyát és ez később is így lesz. Főleg, ha jönnek az új konzolok és az onnan portolt játékok egy szinttel komolyabb HW-t igényelnek majd PC-n is...

    "és nem jutnak a hangkártyák sorsára"

    Ma már az alaplapi is tudja a 7.1-et, de legalább az 5.1-et, így egyrészt a minőség indokolná a hangkártyát (de mint tudjuk, az emberek többsége eléggé igénytelen, ráadásul az olcsóbb kártyák nem is valami jók), másrészt talán a 3D hang, de arra vannak szoftveres megoldások is. Ez egy kicsit más, mint egy nagytudású diszkrét videókártya...

    "nem érdekli őket a játékban a plusz fizika, mint látvány növelés"

    Nem értettél meg... Én éppen, hogy nem csak mint látványosság-növelő tényezőről beszéltem erről (főleg nem olyan szánalmas szinten, mint amilyen manapság általában az az 1-2 effekt)... Hanem amikor az élethű fizika a dolog szerves része.

    De amúgy ha megnézed a linkelt videót és a többit is, nos van egy szint, amikor az látványosság átcsap valami másba, valamibe, amire az ember (hétköznapi) azt mondja, hogy na ez már valami! Hogy ez már nem csak kockáknak való, mesterséges környezet.

    Én azt mondom, az igazán nagy tömegeket csak így lehet megnyerni a 3D-s játékoknak! (Leszámítva pár sportjátékot, foci, tenisz, stb.) Élethű és (igazán) látványos környezettel. (Természetesen a megfelelően érdekes story mellett.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák