Új hozzászólás Aktív témák

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Vesa #58 üzenetére

    Most szólt ránk a szerző a sok off miatt. :P

    Csak ezt emelem ki:
    "Mégis sokan a tudományt hibázatják"
    Szerintem nem hibáztatja senki. Azt tudjuk, hogy politikusok, gazdasági vezetők nyakig sárosak a dologban, de a lakosság is részt vett ebben az egészben. Mindhárom területen jelentős változás kell.

    Én a tudományt csak eszköznek tekintem, de nem fog megoldás szállítani. Sokan meg vallásos áhítattal tekintenek a tudományra, hogy namajd egy csodatalélmány kihúz minket a szrból. nemfog.

    MÉg erre is:

    "A megoldás nem a múltba révedés!"
    Nagyon is sok mindent kellene tanulnunk a múltból. egy példa: nemrég jött ki egy magyar dokumentum film, Mérgezett föld. Nagy bölcsen levonták a tanulságot, hogy trágyázni kell a földet, akkor felpörög az élővilág és a termőföld nagyobb hozamot hoz...
    ....
    nagyapám most kapna sírógörcsöt, hogy a nagy fejődés közepén az emberek egyszerűen elfelejtettek egy ilyen triviális dolgot, amit 1500 éve tudunk. Trágyázni kell. Mert mindenki csak a csodaműtrágyát várta.
    Gondolom most majd jön valaki, aki elmagyarázza, hogy műtrágya nélkül éhenhalnék. Nem halnék. Az élelmiszer 50%-a megy a kukába. Akkor meg minek zsigereljük ki a földet? :W Trágyázva meg nagyjából ugyan azt a hozamot hozná. Jó oké, akkor 80%-t a mosaninak. Nabumm...

    "Nagyapám is kaszával kezdte a fűnyírást, de amint volt rá lehetősége, már vette is meg a gépet és napokig áradozott, mekkora segítség ez neki, mert gyűlölte és egyre nehezebben bírta már a kaszálást"

    Én nagyapám meg szeretett dolgozni. Jah vannak ilyen elvetemült sötét tirpákok is az orzságban. :P 70 évesen agyvérzés után is kiment kaszálni, amikor már rég nem szorult rá. Mert így élt. Ennyi. jah ezt is meg kéne újra tanulnunk. HOgy a munka az élet természetes része, nem undorító nyűg amitől szabadulni kell. Olyan mértékben megszabadultunk minden fizikai aktivitástól, hogy az már évtizedek óta kimutatható népegészségügyi számokkal.

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Új hozzászólás Aktív témák