Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    Azon kívül, hogy teljesen lényegtelen az elkövető "hovatartozása", nagyon szomorú eset :((

    Simán lehettek szkinhedek sajnos. Ezt teljesen politikától, és társadalomtól mentesen mondom. Minden szubkultúrában léteznek emberek, akik feljogosítva érzik magukat bizonyos dolgokra, holott akár az bizonyos szubkultúra teljesen normális.

    Itt nálunk, a városban van egy több tagú csoport, biztosan szkinhedek (a ruhájukból, kiegészítőkből lehet látni) Jó hazafiként és polgárként, személyes ismerősömet, egy harmonikás magyar utcai zenész nénit ellöktek, és megrugdostak. Következő esetet személyesen láttuk, amikor egy magyar srác gitározott és angolul énekelt hozzá. Körbeállták, elzavarták, hogy miért nem a Himuszt vagy Kárpátia dalokat énekel. Utána pedig saját bőrömön is tapasztaltam (pont miután romák akartak pénzzel lehúzni minket, ugyan azon a napon) a buszmegállóban zenélgettünk halkan, akkor még hosszú hajam volt srác létemre. Na minket is körbeálltak, és nekem címezve "Na mivan hippi vagy k**** anyád!??"

    Ezek tagadhatatlanul bizonyos csoportok megnyilvánulásai.

    Szóval, az oly divatos szkinhed szubkultúra lehet alapból "békés" hazaszerető állampolgárokat takar... de hogy az erőszakon, és az erőszakosságon alapul valaki ellen, ebben biztos vagyok. Sokan úgygondolják e címszó alatt bántalmazhatnak ártatlanokat.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz WesTM #34 üzenetére

    "...én mondjuk nem fogok elmenni innen"

    Sokan elmennek, és onnan osztják az észt... Vagy állandó honvágyuk van, aztán hazajönnek, és sztéfikáznak mindent. Ha itthonmarad az ember az az igazi hazafiság. Itt megélni, boldogulni, itt megküzdeni a dolgokkal.Nem nyafogni, sírni, hogy milyen rossz, hanem tanulni, dolgozni, feljebbtörni. Utána már ki lehet menni külföldre bizonyos időkre, biztos háttérrel. De aki itthon sem boldogul, az sehol sem fog igazán. Hatalmas problémák vannak ez tény, de mindjárt jobb kedve lesz az embernek ha mondjuk eltölt egy kis időt Ukrajnában. Ahhoz képest ez egy paradicsom.

    De amúgy egyetértek, maga a népünk sem az összefogásról meg a céltudatos együttműködésről híres. Inkább a marakodás, az való nekünk :(

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Met #39 üzenetére

    Ami kellene: nagyobb rendőri jelenlét az utcákon, mert most konvergál a nullával. Tisztelet visszállítása a rendőröknek. Ha valaki rátámad baltával egy rendőrre, akkor ne azon parázzon hogy használhatja a fegyverét vagy sem. Romániában esett meg, hogy bizonyos "csoportból" származó nő adott egy pofont kamerák, előtt a rendőrnek, az pedig visszaadta a pofont. Érdekes módon a hírekben nem a túlkapás szerepelt, hanem hogy az asszony felpofozta a rendőrt, ezért eljárás indult ellene. Ilyen itthon nincsen. Azonnal a rendőrt szivatják meg érte.
    Emellett az USA-ban jól működő 3 csapás törvény - avagy 3-ik visszaesés után életfogytiglan, vagy halálbüntetés visszaállítása (miért jó az nekünk, hogy a többszörös gyilkosok és visszaesők, a mi adónkból tengetik az életfogytiglan tartó büntetésüket milliárdokkal rövidítve a költségvetést)

    A szervezetünk hasonló egy országhoz, a fehérvérsejtek a rendőrök. A közjó érdekébel likvidálják a gonosz baktériumokat, a rákosan burjáznó hibás sejteket (Való életben az agresszív bűnözőkre érthető - nem a szellemi fogyatékosokra pl) Ott nem szarral gurigáznak.

    (#44) Robi BALBOA: Ez azért nem akarat és hit kérdése. Ha így szétverik az állkapcsodat, meg a fejedet, utána a trauma miatt (meg ahogy kinézel utána) kíváncsi lennék vidáman járnád e a várost, meg bulizgatnál, meg felülnél ugyan arra a buszra örömmel.
    Ehhez sokszor pszichológus kell, hogy túljusson rajta az ember. Plusz sok idő.. Nem minden múlik el nyomtalanul.

    Magabiztosságot adhat a gázspré, esetleg egy gáz-riasztó pisztoly kapszaicin és könnygáz tölténnyel (azért 1x1 mm-es erőspaprika is szétmarja az arcot, akkor 1 gramm tiszta kapszaicin mit tehet :DDD )

    De mondom ehhez idő kell...

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz hemaka #48 üzenetére

    Igen ez ismerős helyzet. Volt egy riport legutóbb csövesekkel, akik csak azért törtek fel házakat, hogy végre a meleg biztonságos börtönbe kerülhessenek, ahol van étel, ital, sőt még tv is. No komment

    Amúgy ajánlom figyelmetekbe:

    http://www.gazpisztoly.hu/gazpisztoly/video.26.php

    Azért ez hatékony lehet, akár a levegőbe lőve 1-et. Persze tényleg végső esetben... Mert csoportos elkövetés ellen (körbeállás) nemhinném hogy érne valamit. Maximum elveszik, és ellenem fordítják. Első mindig a futás szerintem, ha sikerült széthúzni a támadó sort, akkor hatékonyabb a fegyver is.

    Nem azt mondom hogy fegyverrel kéne járnunk... de szerintem ez a leghatékonyabb. Kés/boxer halálos lehet, utána a börtönben 100x visszakapom méghozzá alsó fertályba. Gázsrpé meg csak 1 sugárban lő. Ez legalább felhőt ad, és nem lehet vele megölni senkit, viszont a taknya nyála kifolyik.

    Egyesek gumilövedékes fegyvert hordanak, de úgytudom ez már nem teljesen legális + célozni vele támadás közben nagyon nehéz, könnyen megvakíthatunk vele bárkit (az meg megint börtönhöz, és az ülő alkalmatosság torzulásához vezet)

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz FID #51 üzenetére

    Ha mindenki így gondolkodna, ahogy Te is (igazi hazafias polgárként) akkor esélye se lenne a nyílt utcai erőszaknak.

    Vannak még helyek a világban (remélem) ahol a bajbajutott segítségére egyszerre többen sietnek és nem félnek a következménytől, mert 10 segítőn nem tudnak bosszútállni.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz philoxenia #57 üzenetére

    Ráadásul miért az ártatlan kell bántani más bűne miatt? Ez kicsit a maffiára emlékeztet. Ha apám tartozik pénzzel, akkor elkapnak a sikátorban és szétverik a fejem. Hát nemtudom hogy ez lenne a helyes út? :(

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz HANDO88 #79 üzenetére

    Igen, és ezt hívják általánosításnak. Ezt el kell bizony viselni, hogy az egész szkinhed/hungarista stb mozgalom pár agresszív, kötegedő, taknyos kölyök miatt szív. Mert megbélyegzik az egészet bizonyos emberek miatt.

    De azért azt valljuk be nem áll messze attól,amikor a radikális csoportok kimondják a cigányokra, hogy mind bűnöző, és faji alapon jó lenne elintézni őket. (Pl szomszédom értelmiség ügyvéd roma, látszik is rajtuk. Jómódúak, de ők a legrendesebb szomszédaim, mindig előre több hónapot fizetnek a közös költségből. Mégis a kinézetéből ítélve, érhetik attrocitások, annak ellenére hogy utálják ők is a rablócigányokat) Szóval ilyen dolog az általánosítás.... Természetesen létezik cigánybűnözés, ahogy magyarbűnözés is. Mindkettő ellen fel kell lépni elkövetők arányában. Rendőrség megerősítése, segély munkához kötése - az egész ország ausztria szintre ki lenne gazolva (volt már példa rá, és gyönyörű lett a falu) 3 csapás, halálbüntetés, ezek csak az erőszakból értenek sajna... Dehát magyarisztánban, én nem reménykednék ebben.

    Szóval aki valami eszmét követ, vagy rassz tagja, annak el kell viselnie ezeket az általánosításokat, negatív sztereotípiákat.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz JuliusCaesar #90 üzenetére

    Ha megnézed az USA fegyveres bűntett arányait, akkor én aztmondom inkább ne legyen engedve a lőfegyver. Ott tényleg mindenkinek van pisztolya. Apám is ahogy kiment öccséhez, kapott egy shotgunt. Aztán lövöldöztek.

    Amúgy ha neked lehet pisztolyod, akkor neki is lesz... Mégnagyobb. Ígyis van nekik.

    Otthon tarthatsz gumilövedékes lőfegyvert, 12 lövetű 18mm-es dobtáras "shotgunt". Ezzel már el lehet intézni rendesen valakit. Viselési engedélyt nem adnak ilyenre, de a saját területedet meg lehet védeni vele. Gázpisztolyt most is lehet hordani, 5-6 lövetű revolvert éri meg (Az öntöltős táras pisztoly nagyon könnyen beragad) Lehet kapni bele CS könnygáz töltényt és paprika koncentrátumot, ami nagyon brutális tömény kapszaicin. Ezzel már rá lehet ijeszteni a támadóra, sőt ártalmatlanítani is lehet.

    Megítélés kérdése az ilyen, én amíg lehet szeretnék egyet venni legalább itthonra. Lehetetlen vele nagy kárt okozni, ám a levegőbe lőve polgárőrsétet ordítva akár működhet is.

    Dare2Live: Nem akartam kiélezni, de nekem is ez a véleményem.. Fentebb leírtam miért. Konkrétan én fehér szőke magyar átlagos "árja" egyetemistaként, akikkel szkinhedekkel találkoztam, vagy meg akart verni, vagy szórakozóhelyen "Nenézzélb*zmeg" típusú találkozás volt. Szóval lehet szépíteni, de én nem találkoztam utcai viszonylatban barátságossal sajnos.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák