Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kenwood

    veterán

    válasz Doze #51 üzenetére

    Ez a kereskedos dolog is bonyolultabb.
    Ugy nezett ki a dolog, hogy nagyon porgott az autohitel,ami odaig fajult,hogy a kereskedok a kocsin mar nem is kerestek,csak a hitelbol kaptak sulyos tizezreket kozvetitoi dijkent( a nagyon daraga kocsiknal szazezreket).
    Ez egy olyan spiralt inditott be, ahol a keszpenzes ertekesites mar nem erte meg, mert tul draga voltal a tobbi kereskedohoz kepest,ha te nem csak a hitelen,de magan a kocsin is keresni akartal.

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • pit stop

    addikt

    válasz Doze #51 üzenetére

    Párhuzamot úgy szeretnének a kettő közé vonni, hogy hasonlóan rendezzék le. Valakire ráhúzni a vizes lepedőt, valaki fizesse ki részben és kész. Ezek a devizehiteleseknél a bankok (és az ügyfelek) voltak. Közben viszont ott voltak a példaként felhozott kereskedők, az állam (akár alapvető pénzügyi oktatás hiánya miatt), stb. A jutalékból jól élő kereskedőhöz ki ment oda, hogy te is hibás vagy, akkor kártérítési buliba te is szállj be? Ahogyan a mentésben sem lett figyelembe véve, hogy van aki 5 ingatlant vett devizahitelből olcsón, és ugyan ott panaszkodott.... (most pedig eladja azokat a felpörgött piacon).

    Más:
    Kártalanítás azért sem jó megoldás igazán, mert valahol meg fogják húzni a határt. Többen hozták a Quaestort, vagy Buda-cash-t példának, de azóta volt már utazási iroda és egyéb apró ügyek. Jelenleg nagyokkal foglalkoznak, de a kicsikkel nem nagyon. Kissé más típusú esetek voltak, de akkor sem lehet őket elkülöníteni teljesen. A megkülönböztetés csak feszültséget szül majd megint; csak a szerint kellene, hogy ki volt biztosított és ki nem (előbbit a keretig jogosan kártalanítva) szerintem.

    Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Doze #51 üzenetére

    "Kamat? Az nem lehetett... mert pont ez chf lényege, "

    Ugye nem arra gondoltál, hogy a devizahitel esetében nincs kamat, mert ha igen, akkor rosszabb helyzetben van a pénzügyi kultúra, mint gondoltam. A deviza hitelekre is ugyanúgy kell/kellett fizetni a kamatot, csak jelentősen kisebb volt a kamat a forint hitelekhez viszonyítva. Próbáltam utánajárni mi volt abban az időszakban a szokásos CHF autóhitel THM, de "hivatalosan" nem találtam. A különböző blog/fórum hozzászólásokban 10-15%-os THM-eseket találtam, de volt aki azt mondta, hogy az övé 24% THM. Szóval neked is alsó hangon 10% volt a 'kamat'.

    "Érdekes, "át kellett volna olvasni"? Mit? Azt 2 A4-es papírt? Semmi nem volt rajta..."

    Ha tippelnem kell, akkor te valamilyen megbízási szerződést írtál alá, hogy a kereskedő kössön neked hitelt a nevedben.

    "Bő 4 évvel később kértem ki a "hiteles másolatot", 3000Ft-ért, mert gyakorlatilag azt nem is láttam."

    Te most komolyan olyan szerződés alapján fizettél minden hónapban komoly összegeket, amit nem is láttál és fogalmad sem volt, mik a feltételek, milyen hosszú a törlesztési periódus, mekkora a THM?!

    Tudom minden az én hibám...

    IGEN. Nem érted, nem írod alá.

  • updog

    senior tag

    válasz Doze #76 üzenetére

    Elnézést, hogy beleszólok, de mivel semmi konkrétumot nem adtál meg a kezdő összegen, és a végső összegen kívül, mi mást lehet, mint tippelgetni a hiteledről? :) No offense, de tényleg :)

    Feltételektől függően (nem az apróbetűstől: futamidő, kamat...) simán duplázódhat a teljes visszafizetendő összeg még CHF nélkül is, hát még azzal.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • kenwood

    veterán

    válasz Doze #81 üzenetére

    A legdurvabb az volt, hogy olyan sokkot kapott a piac, hogy eltuntek a frank eladok, es nagyon sokan beragadtak.
    Ez a lepes olyan durva volt a svajci jegybanktol,hogy nalam felveti a buntetojogi felelosseget is.
    Fura, hogy senkit nem vettek elo.
    Tudniuk kellett,h szetrobbantja a piacot, igy atmenet nelkul elengedni kegyetlen dolog volt.

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • Alchemist

    addikt

    válasz Doze #81 üzenetére

    Szintén bróker megmondóembernek tetszik lenni..? :) úgy látszik, nemcsak a focihoz ért mindenki... :)

    A szerencsejáték és a Forex között eléggé nagy különbség, hogy a Forex-ben valamelyest (statisztikai értelemben mindenképpen) követhető trendek vannak és ezeket illik is jórészt eltalálni... egy átlagos, normális kereskedési napon.

    Most legutóbb mikor svájc bemondta az unalmast CHF/Euro fixálásával kapcsolatban

    Elég durva ügy volt, tényleg megérne egy jogi csörtét.

    a nagy brókercégek nem azért jók mert tanultak/értik.. hanem azért mert nagyhalak, napi infójuk van mindenről

    Ehhez jólinformáltság sem kell (egyébként nagyobb cégek is buktak rendesen), a mezei trédernek hírek előtt - mert azt tudni lehetett, hogy akkor valamilyen bejelentés lesz - időben ki kell lépnie bármilyen pozícióból.
    Teljesen egyszerű szabály, csak be kell tartani. :)
    (ilyen helyzetben csőd esetén persze a számlavédelem sem működik, ez komoly kockázat - nálunk ez nem érintett senkit)

    (egyébként jó érzékkel elvileg lehetett volna előtte Euro-t shortolni, csak hát ekkora cunamitól a komissió is az egekbe száll és várhatóan egy idő után le is zárják a kereskedést)

    [ Szerkesztve ]

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Doze #76 üzenetére

    Leírtam az előző hsz-ben is, hogy hogyan lett 2,4 millióból 5,7. Teljesen becsületes módon, pl 25%-os THM-mel. Megspékelve mondjuk olyan opcióval, hogy az első évben nem kell tőkét törleszteni, csak a kamatot fizetni. Ezzel 7 év alatt még akkor is több lesz, ha nincs CHF árfolyam emelkedés.

    Nem forgattam ki a szavaidat. Annyit írtál, hogy a kamat nem lehet, mert CHF hitel volt. Amúgy kérdeztem, hogy arra gondoltál-e, de te megsértődtél rajta. Szóval el tudom képzelni, főleg, hogy még mindig nem mondtad meg, mekkora volt a THM.

  • updog

    senior tag

    válasz Doze #88 üzenetére

    Szinte az utolsó felvetésedig az alábbi cikk pontjait hoztad :) [link]. Érdemes olvasgatni, bár sokszor tűnhet demagógnak, pl. akkor is sokan ezt mondták, amikor 2013-ban azt írta, a Q. kötvény be fog dőlni... ;]

    "bank köt a te hiteles autódra Casco-t, a te tudtod nélkul" - ha ilyen lenne, simán perelhető lenne. Ez vagy benne van a szerződésben, vagy nem a tudtod nélkül (hisz te is tudod, honnan? :) ), vagy csak simán nincs ilyen.

    (Amúgy meg valahol jogos, hogy bebiztosítja magát minden irányból. Gondolj bele, átlag magyar mentalitás: "összetört az autó, viheti a bank a francba, én ugyan nem fizetem tovább a hitel részleteit egy roncsra stb.")

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Doze #91 üzenetére

    "Figyelj védd a bankokat"
    "Az a baj, tolod a "hülyedevizás" szöveget"

    Utóbbit tuti hogy soha nem írtam le, nem is céloztam ilyenekre :N Ha így jött le bármikor, én kérek elnézést. A bankokat meg szerintem nem kell megvédeni :D

    "Egyébként meg kutya kötelessége mérlegelni a banknak kinek ad hitelt, és mennyiért. " - igen, vagy pedig simán adja boldog-boldogtalannak - mert megtehette, belemehetnénk a szabályozás/ellenőrzés felelősségébe, ahogy te is írod - csak épp bebiztosítja magát, hogy ne járhasson rosszul. Biznisz, ennyi. Ők is csak élnek a lehetőségekkel, hogy profitjuk legyen. Nem jótékonysági intézmény, mint ahogy a pék, a fodrász, meg az autószerelő sem.

    "te is vígan elslisszolsz a lényegi kérdés fölött... XY autóra vettem fel hitelt, nem személyi kölcsönt, meg nem jelzálogot, miért vonja be fedezetnek ezt is bank? Semmi köze hozzá.." Ezt ne tőlem kérdezd. Komolyan, trollkodás nélkül, bemész a bankba, megkérdezed. Ha lobogatják a szerződés 53. oldal 3. bekezdést, ez van. Ha csak hebegnek habognak - jónapot kívánok, ügyvéd úr :)

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • kenwood

    veterán

    válasz Doze #91 üzenetére

    a budapest bank engem is megszivatott a 0% thm-el.
    eddig 49kt fizettem ki az 51 bol,igy mar csak 14-kval tartozom.
    Eves dij a kartyara,amit nem kertem es soha nem is hasznaltam, 3000 forint buntetes az idoben feladott,csak 1 nappal kesobb jovairt csekkre.
    A befizetes dija is 2-300 forint attol fuggoen, hogy csekken rendezed,vagy bemesz szemelyesen.
    Ingyenes befizetesi modrol nem tudok.
    A csekkek levelben jonnek,15.-ig be kell erniuk,rendszeres,hogy 11-12.-en erkezik meg,amit ha nem csutortok-pentek,es az erkezes napjan feladod,akkor talan jovairnak idoben
    A level aljan az OLK-s pecset altalaban 6-7-8 szokott lenni.
    Az is meger egy miset,mi tart egy hetig a magyar postanak Budaorsrol a negyedik keruletig ?
    Erdekes modon a csomagok 10 bol 9x megerkeznek masnap videkre,ha nem kerek "elsobbsegit", akkor is.

    [ Szerkesztve ]

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • Shamy

    tag

    válasz Doze #93 üzenetére

    Csináltak görény dolgokat a bankok, de arról nem ők tehetnek, hogy halvány lila gőze nincs az embereknek, mit jelent a kamat több évre.

    Te esetedben.
    2,3 milla huf az 180as CHF-en 127778CHF.
    Nem tom, mennyi az átfutás, és mennyi a full kamat, de adok pár támpontot.

    Legyen 10% THM (az sztem reális)
    5 év - 12.778*1,1*1,1*1,1*1,1*1,1 = 20.579,-CHF 240-es CHF-nél ez 4.938.000,-HUF
    6 év - 12.778*1,1*1,1*1,1*1,1*1,1*1,1 = 22.637,-CHF ~ 5.432.000,-HUF
    7 év - 12.778*1,1*1,1*1,1*1,1*1,1*1,1*1,1 = 24.901,-CHF ~ 5.976.000,-HUF
    7 év - 9% kamattal ~5.606.000,-HUF

    Talán így már érthető az, amit nem értesz.
    No offense, de látszik az írásaidból, hogy ezt így nem számoltad ki.

    Kérdezni és tanulni mástól sosem szégyen ....

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Doze #91 üzenetére

    "bank köt a te hiteles autódra Casco-t, a te tudtod nélkul"

    Ezt én se hiszem el. Ennek három fő oka van. Eddig akárhány ismerőssel beszéltem autóhitelről mindegyiknek az volt a feltétele, hogy legyen a kocsin casco és a bank legyen a kedvezményezett. A másik, hogy a biztosításhoz ezernyi papír igazolás kell, ami nálad van, így nem tudják kivitelezni. A harmadik pedig annyi, hogy nem éri meg: a legtöbb autó azért nem törik össze, vagy nem a tulaj hibájából, tehát feleslegesen van fizetve. Sokkal egyszerűbb köttetni kötelezően a tulajjal.

    Egy lehetőség amúgy van, hogy igaz legyen az állításod, ki módosítással. "bank köt a saját lízingbe adott autójára Casco-t, a te tudtod nélkul"
    Ugyanis a lízing szerződés során a tulajdonos az utolsó pillanatig a bank marad.

    "megváltozott egy szavacska, berkezési határidő lett a feladási határidőből"

    Ehhez semmi köze közvetlenül a bankoknak, ez egy törvényi szabályozás módosulása miatt történt és érvényes az összes közműbefizetésre is. Mikor bevezették, még a csapból is az folyt, hogy előbb kell feladni a csekkeket.

    "Hagyni kellett volna 1-2 bankot bedőlni az országban, nem segíteni nekik... (szerinted bedőltek volna? )"

    MKB és a BB is állami tulajdonba került, mert már nem tudta nyereségesen üzemeltetni a korábbi tulajdonos. Széchenyi bank csődbe ment. Takarékszövetkezetek is mentek csődbe, nem is kicsik.

    "De az hogy úgymond egy bankot nem terhel "felelősség" az kicsit meredek.."

    Én a bankoknak egy dolgot tudok felróni: egyoldalú kamatváltoztatás joga. Az összes többi az jogszabály alkotók, ellenőrző testületek és a felvevők felelőssége. Meg talán a nem megfelelő tájékoztatás és várakoztatás.

    "Egyébként meg kutya kötelessége mérlegelni a banknak kinek ad hitelt, és mennyiért."

    Ha lehetőségem lenne rá én is adnék hitelt akár a munkanélkülieknek is. Az ingatlan értékének 50%-áig aztán jelzálog hitelt vágok rá. Ha elmaradás miatt eléri a tartozás a 60%-ot elárverezem a fenébe, akár az értékének 70%-áért aztán vége, mehet az ügyfél ahová akar én meg a pénzemnél vagyok. Ha a jogszabályok megengedik, miért ne?

    "(és itt görbüljek meg, a boltban átolvastam még a 4-es betűméretet is), nem basszus "élhettem" panasszal, amit elutasítottak, és ki kell perkálni..."

    Nem volt aláírt hitelkártya szerződésed és fizetned kellett?! Ne haragudj, de ezt nem hiszem el. Nagyon sok 0% THM "feltétele" a hitelkártya ami általában tényleg nem aktiválódik, de ilyenkor hitelkártya szerződést köt az ember és arra terhelik rá, csak ez a tétel 0%-kal megy. Viszont ha késel valamennyit a törlesztéssel, már ugrik a 0%.

    [ Szerkesztve ]

  • updog

    senior tag

    válasz Doze #93 üzenetére

    Látom, hogy alapvetően próbálsz hideg fejjel gondolkodni, próbáld már elhinni hogy nem bárki ellen írom a soraimat, ráadásul van amiben egyetértünk :) Mindenesetre ezen a szálon utolsó OFFom.

    "te is csak egy vízfejű vagy aki azt hiszi magáról hogy átlát egy 360 oldalas ÁSZF-et" köszönöm, de nem hiszem ezt, meg sem próbálom, mert nem megyek bele ilyenekbe. De 10-20 oldalas szerződéseket bármilyen ügyintézéskor simán előre letöltök és átolvasok, urambocsá rákérdezek ha nem értem.

    Szívesen megnéznék egy statisztikát, hogy ki mennyi időt/energiát/pénzt szánt rá az életét 10-20 évre előre meghatározó szerződések átnéz(et)ésére, megértésére, mielőtt aláírta. Ha nem is a többség, de szerintem jelentős lenne a "bementem, pénz kellett, aláírtam, eljöttem" feliratú halmaz. Valószínűleg van metszete a mostani "miazhogyextraprofittisztességtelenbankok" halmazzal :)

    Lásd #71 - erről jut eszembe, ismer valaki olyat, aki fogta a 360 oldalas ÁSZF-et, elvitte ügyvédhez/tanácsadózhoz stb.? (=beismerte, hogy "én nem értek hozzá"? Ki tudja, lehet hogy volt, aki csakazértis ott helyben aláírta, hiszen a "pénzhez mindenki ért"...)

    "..majd ha kész vagy gyere vissza meséld el.." még mindig személyeskedsz :) Tessék leírom: még csak nem is láttam sosem ilyen szerződést, és bár lehet hogy ki tudnám - de sose akarnám kiszámolni ennyi bonyolító feltétel mellett. Nem is az én dolgom, már mondtam, menj be a bankba, ha zsírkrétával kiszínezve kéred, akkor is kötelességük azt utolsó fillérig levezetni neked, hogy hogy jött ki, minden tételt a szerződés pontjai alapján alátámasztva. De addig ne nekem panaszkodj, attól neked nem lesz jobb :)

    Az eredeti bejegyzés egyébként kiváló összefoglalóra sikerült, ha még nem gratuláltam volna :)

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Doze #104 üzenetére

    "A csapból nem folyt, ugyanis én nem hallottam róla, igaz tv-t nem nézek, de semmi felhívás nem volt. "

    Én se túl gyakran nézek tévét, ráadásul semmit se fizetek sárga csekken, de én is tudtam róla. Amúgy szinte minden online újság is beszámolt róla: [link]
    [link] [link] [link]

    "Lám 70% benézte a fiz. határidőt... mindenki hülye csak te vagy propeller,"

    Most erre mit mondjak. Egyrészt nem hiszem, hogy ilyen magas volt az arány, másrészt, ha sehonnan nem tájékozódsz, akkor arról nem más tehet. Meg lehet nézni az adóbevallást is. Van rá több hónap, hogy leadják, de utolsó nap még az emberek 2/3-a nem adja le.

    "áruhitel"

    Azt írtad, hogy volt bank, amelyikkel elégedett voltál. Másikkal nem. Erre nagyon jó megoldás, ha többet nem veszed igénybe a másik bank hitelét, hiába hívogat. Ha sokan ezt csinálják, elindul egy folyamat és kihalnak az "átverősek". Jogi szempontból sérthetetlenek az olyan esetek, amikor vásárló aláírja a feltételeket és igényel egy hitelkártyát, vagy késik egy napot. Ezek ellen csak tudatossággal lehet védekezni. Tudod hány hitelkártya ül a fiókomban, mert csak úgy kiküldte a bank. Egyikkel se történt semmi, aztán egyszer csak lejártak.

    (#107) Doze

    Ez pont az az eset amit én is elítélek, mert ez egyoldalú kamatemelés volt, pontosabban "kamat nem csökkentés".

    (#109) nyunyu

    "nem csak az alapkamat valtozasat kovette, hanem azon felul IS emeltek."

    Ezt minden esetben elítélendőnek tartom és már többször is leírtam.

    "Aztan amikor mar csokkent az alapkamat, akkor valahogy jokora kesessel sikerult a banknak lereagalnia..."

    Ez megint nem feltétlen csalás/átverés. Általában kamatperiódusok vannak meghatározva. Lejár x év és akkor a következő x évre fixálják a kamatot. Ennek mind két irányba kéne működnie, tehát felfelé is csak a periódus lejárta után kéne emelni. Ezt meg a felügyelő szervnek kéne ellenőrizni és szankcionálni, ha szükséges.

    "Ot viszont senki nem akarja megmenteni, meg vele elszamoltatni a bankot, hiszen nincs devizahitele."

    Elszámoltatni/megmenteni senkit se kellett volna. Az egyoldalú kamatemeléseket kellett volna csak visszafizettetni, plusz a bank saját késedelmi kamatának megfelelően kárpótolni az ügyfeleket a túlfizetések miatt (+büntetés). Aztán mindenkinek fusson végig a hitele és ha még így is szükséges, akkor engedélyezni a kilakoltatást/árverezést.

    Még annyit hozzátennék, hogy a fészekrakó hitelek jellemzően úgy indultak, hogy első fél/egy évben csak a kamatot kell fizetni, majd csak utána jön a törlesztés. Így, ha csak a törlesztőrészlet emelkedését figyeli valaki, azt gondolhatja, hogy kamatemelés történt.

  • Alchemist

    addikt

    válasz Doze #117 üzenetére

    Oké, legyen meg a hited szerint - amiről egyébként láthatóan gőzöd sincs...

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • Alchemist

    addikt

    válasz Doze #119 üzenetére

    Nem tudom azon gondolkoztál e már, ha ennyire megéri, miért nem csinálja mindenki?

    :) Ha egy olimpiai helyezett sportoló igen sokat keres, miért is nem megy el mindenki olimpiai dobogósnak? :)

    Ahogy írtam, jó ha 100 wannabe tréderből 1 sikeres lesz.
    A legtöbb edző is úgy van vele, hogy ha a 100 gyerekből biztosan tudná, hogy ki lesz bajnok, a többit hazazavarná.

    Egyébként a képzés kiscsoportos és általában már a demoszámlás próbakereskedésnél kiderül, hogy kinél van egyáltalán esély a továbblépésre, erről meg is kapja a visszajelzést.

    Nem volt elég questor 10+ % beetetés, pont ebbe a fórumba benyögöd a világmegváltó +50% hasznot, gratulálok, de komolyan.

    Köszi :) de óriási különbség, hogy a questor tervékenységének részleteibe egyik befektető sem látott-szólt bele és lemondtak a pénzzel való saját munka felelősségéről. Magyarul szíre-szóra odab..szták a pénzüket egy igazából ismeretlen ígérgetőnek.

    Ami pedig engem illet, én csak kutatási segédletet adok, igazából inkább lebeszélném a mohó átlagembereket, mert nem "tömegsport". Viszont ez nem zárja ki, hogy kevesek "bajnokok" legyenek ebben a műfajban...

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • Alchemist

    addikt

    válasz Doze #120 üzenetére

    Teljesen jogos írás, pusztán a technikai elemzések által senki nem lesz jó kereskedő. Lakossági befektetés helyett felelőtlenség a forex tömeges ajánlata, stb, stb.

    De mindez nem zárja ki, hogy sok érdeklődőből egy-egy jó trédert ne lehetne kinevelni... a sportban is így működik. A képzés részéről az a korrekt hozzáállás, hogy az alkalmatlan embereket eleve korán ki kell szűrni.

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

Új hozzászólás Aktív témák