Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz 8th #37 üzenetére

    "még ha el is szalad az árfolyam akkor is előnyösebb marad mint a forinthitel"

    Másfél-két éve kiszámoltam, akkor még bőven igaz is volt ez az állítás még a CHF-re is. EUR esetében szerintem mind a mai napig igaz.

    (#12) Blindmouse

    "...hasít belőlük a gyűlöletig fajult irigység."

    Szerintem amikor vétlen és teljesen független embereknek kell kifizetni, olyan kárt, amihez semmilyen köze nincs, az nem irigység.

    "Annak SOHA nem szabadna kockázatnak lennie hogy a cég akire rábízom a pénzem törvényt sért, és ellopja azt."

    Annak SOHA nem szabadna kockázatnak lennie, hogy ellopják az autómat. Aztán ha mégis, akkor nem kártalanít senki sem. Pedig igazán megtehetné a rendőrség, az ő dolga megvédeni a bűnözőktől.

    (#35) Alchemist

    A forexet inkább ne javasold senkinek. [link] Előfordult olyan helyzet is, amiben nemhogy a teljes pénzét elveszítette a delikvens, de még tartozott is utána forex cégnek. Ezt inkább hagyd meg olyanoknak, akik maguk is megtalálják.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Doze #51 üzenetére

    "Kamat? Az nem lehetett... mert pont ez chf lényege, "

    Ugye nem arra gondoltál, hogy a devizahitel esetében nincs kamat, mert ha igen, akkor rosszabb helyzetben van a pénzügyi kultúra, mint gondoltam. A deviza hitelekre is ugyanúgy kell/kellett fizetni a kamatot, csak jelentősen kisebb volt a kamat a forint hitelekhez viszonyítva. Próbáltam utánajárni mi volt abban az időszakban a szokásos CHF autóhitel THM, de "hivatalosan" nem találtam. A különböző blog/fórum hozzászólásokban 10-15%-os THM-eseket találtam, de volt aki azt mondta, hogy az övé 24% THM. Szóval neked is alsó hangon 10% volt a 'kamat'.

    "Érdekes, "át kellett volna olvasni"? Mit? Azt 2 A4-es papírt? Semmi nem volt rajta..."

    Ha tippelnem kell, akkor te valamilyen megbízási szerződést írtál alá, hogy a kereskedő kössön neked hitelt a nevedben.

    "Bő 4 évvel később kértem ki a "hiteles másolatot", 3000Ft-ért, mert gyakorlatilag azt nem is láttam."

    Te most komolyan olyan szerződés alapján fizettél minden hónapban komoly összegeket, amit nem is láttál és fogalmad sem volt, mik a feltételek, milyen hosszú a törlesztési periódus, mekkora a THM?!

    Tudom minden az én hibám...

    IGEN. Nem érted, nem írod alá.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Alchemist #60 üzenetére

    "Van ilyen ismerősöm, aki szépen megél belőle, havi átlagban 50-60 %-os rövid távú kereskedéssel."

    Nekem is van ilyen ismerősöm. Állítja, hogy éves szinten 50-60%-os nyeresége van. Közben próbál rábeszélni engem is. Hogy elég hozzá 100-200 ezer HUF. Ekkor már röhögtem magamban, hogy ilyen nevetséges összegekkel játszik. Aztán közöltem, hogy adok neki 5 millát helyből, a nyereség fele az övé lehet, de vállaljon tőkegaranciát. Nem jött össze az üzlet.
    Mondjuk, ha igent mond se hiszem, hogy belementem volna, mert annak ellenére, hogy ekkora nyereséget realizál, nincs pénze semmire, pedig ő is másodállásban csinálta. Szóval a garancia semmit sem ért volna.

    Csak úgy viszonyítás képpen, ha valaki 1 millával 15 évig csinálja akkor 437 milliója van a végén. Szóval luxusban élve mehet nyugdíjba.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz kenwood #68 üzenetére

    Mindet valóban nem, de a leglényegesebbeket meg muszáj megértenie.

    Léteznek ügyvédek és igazi pénzügyi tanácsadók, akiket te fizetsz meg és segítenek értelmezni a szerződést. Egy lakáshitel általában azt jelenti, hogy milliókat fogsz kiadni a jövőben. Ehhez képest pár 10k HUF-ért már elfogadható tanácsadást lehet kapni, annak aki nem ért hozzá.

    Ráadásul lehet élni hitel nélkül is.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Doze #76 üzenetére

    Leírtam az előző hsz-ben is, hogy hogyan lett 2,4 millióból 5,7. Teljesen becsületes módon, pl 25%-os THM-mel. Megspékelve mondjuk olyan opcióval, hogy az első évben nem kell tőkét törleszteni, csak a kamatot fizetni. Ezzel 7 év alatt még akkor is több lesz, ha nincs CHF árfolyam emelkedés.

    Nem forgattam ki a szavaidat. Annyit írtál, hogy a kamat nem lehet, mert CHF hitel volt. Amúgy kérdeztem, hogy arra gondoltál-e, de te megsértődtél rajta. Szóval el tudom képzelni, főleg, hogy még mindig nem mondtad meg, mekkora volt a THM.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Doze #91 üzenetére

    "bank köt a te hiteles autódra Casco-t, a te tudtod nélkul"

    Ezt én se hiszem el. Ennek három fő oka van. Eddig akárhány ismerőssel beszéltem autóhitelről mindegyiknek az volt a feltétele, hogy legyen a kocsin casco és a bank legyen a kedvezményezett. A másik, hogy a biztosításhoz ezernyi papír igazolás kell, ami nálad van, így nem tudják kivitelezni. A harmadik pedig annyi, hogy nem éri meg: a legtöbb autó azért nem törik össze, vagy nem a tulaj hibájából, tehát feleslegesen van fizetve. Sokkal egyszerűbb köttetni kötelezően a tulajjal.

    Egy lehetőség amúgy van, hogy igaz legyen az állításod, ki módosítással. "bank köt a saját lízingbe adott autójára Casco-t, a te tudtod nélkul"
    Ugyanis a lízing szerződés során a tulajdonos az utolsó pillanatig a bank marad.

    "megváltozott egy szavacska, berkezési határidő lett a feladási határidőből"

    Ehhez semmi köze közvetlenül a bankoknak, ez egy törvényi szabályozás módosulása miatt történt és érvényes az összes közműbefizetésre is. Mikor bevezették, még a csapból is az folyt, hogy előbb kell feladni a csekkeket.

    "Hagyni kellett volna 1-2 bankot bedőlni az országban, nem segíteni nekik... (szerinted bedőltek volna? )"

    MKB és a BB is állami tulajdonba került, mert már nem tudta nyereségesen üzemeltetni a korábbi tulajdonos. Széchenyi bank csődbe ment. Takarékszövetkezetek is mentek csődbe, nem is kicsik.

    "De az hogy úgymond egy bankot nem terhel "felelősség" az kicsit meredek.."

    Én a bankoknak egy dolgot tudok felróni: egyoldalú kamatváltoztatás joga. Az összes többi az jogszabály alkotók, ellenőrző testületek és a felvevők felelőssége. Meg talán a nem megfelelő tájékoztatás és várakoztatás.

    "Egyébként meg kutya kötelessége mérlegelni a banknak kinek ad hitelt, és mennyiért."

    Ha lehetőségem lenne rá én is adnék hitelt akár a munkanélkülieknek is. Az ingatlan értékének 50%-áig aztán jelzálog hitelt vágok rá. Ha elmaradás miatt eléri a tartozás a 60%-ot elárverezem a fenébe, akár az értékének 70%-áért aztán vége, mehet az ügyfél ahová akar én meg a pénzemnél vagyok. Ha a jogszabályok megengedik, miért ne?

    "(és itt görbüljek meg, a boltban átolvastam még a 4-es betűméretet is), nem basszus "élhettem" panasszal, amit elutasítottak, és ki kell perkálni..."

    Nem volt aláírt hitelkártya szerződésed és fizetned kellett?! Ne haragudj, de ezt nem hiszem el. Nagyon sok 0% THM "feltétele" a hitelkártya ami általában tényleg nem aktiválódik, de ilyenkor hitelkártya szerződést köt az ember és arra terhelik rá, csak ez a tétel 0%-kal megy. Viszont ha késel valamennyit a törlesztéssel, már ugrik a 0%.

    [ Szerkesztve ]

  • Ghoosty

    őstag

    válasz nyunyu #103 üzenetére

    Nem nagyon van olyan hitel, aminek hosszú távra fix a kamata. A Forint hitel sem ilyen. Általában jegybanki alapkamathoz van kötve.

    Emlékeim szerint 2007-2008 felé kezdtek bedőlni a hitelek. Ha megnézed a jegybanki alapkamat alakulását, akkor ebben az időszakban szépen növekedett. Legcsúnyább esetben 6%-ról 11%-ra növekedett.
    Tehát a bank nem szétterítette a kockázatot, hanem követte a korábban szerződésben rögzített feltételek mellett a jegybanki alapkamatot. Persze nem ismerek minden szerződést, lehetett az is a pakliban, hogy egyoldalúan szerződést módosított a bank, de van ennek teljesen természetes piaci magyarázata is.

    De a vége mégis az, hogy nem hazudott a bank, mikor ezt mondta: "még ha el is szalad az árfolyam akkor is előnyösebb marad mint a forinthitel".

    (#102) 8th

    Sajnos itt nem tudom meghallgatni, talán majd otthon.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Doze #104 üzenetére

    "A csapból nem folyt, ugyanis én nem hallottam róla, igaz tv-t nem nézek, de semmi felhívás nem volt. "

    Én se túl gyakran nézek tévét, ráadásul semmit se fizetek sárga csekken, de én is tudtam róla. Amúgy szinte minden online újság is beszámolt róla: [link]
    [link] [link] [link]

    "Lám 70% benézte a fiz. határidőt... mindenki hülye csak te vagy propeller,"

    Most erre mit mondjak. Egyrészt nem hiszem, hogy ilyen magas volt az arány, másrészt, ha sehonnan nem tájékozódsz, akkor arról nem más tehet. Meg lehet nézni az adóbevallást is. Van rá több hónap, hogy leadják, de utolsó nap még az emberek 2/3-a nem adja le.

    "áruhitel"

    Azt írtad, hogy volt bank, amelyikkel elégedett voltál. Másikkal nem. Erre nagyon jó megoldás, ha többet nem veszed igénybe a másik bank hitelét, hiába hívogat. Ha sokan ezt csinálják, elindul egy folyamat és kihalnak az "átverősek". Jogi szempontból sérthetetlenek az olyan esetek, amikor vásárló aláírja a feltételeket és igényel egy hitelkártyát, vagy késik egy napot. Ezek ellen csak tudatossággal lehet védekezni. Tudod hány hitelkártya ül a fiókomban, mert csak úgy kiküldte a bank. Egyikkel se történt semmi, aztán egyszer csak lejártak.

    (#107) Doze

    Ez pont az az eset amit én is elítélek, mert ez egyoldalú kamatemelés volt, pontosabban "kamat nem csökkentés".

    (#109) nyunyu

    "nem csak az alapkamat valtozasat kovette, hanem azon felul IS emeltek."

    Ezt minden esetben elítélendőnek tartom és már többször is leírtam.

    "Aztan amikor mar csokkent az alapkamat, akkor valahogy jokora kesessel sikerult a banknak lereagalnia..."

    Ez megint nem feltétlen csalás/átverés. Általában kamatperiódusok vannak meghatározva. Lejár x év és akkor a következő x évre fixálják a kamatot. Ennek mind két irányba kéne működnie, tehát felfelé is csak a periódus lejárta után kéne emelni. Ezt meg a felügyelő szervnek kéne ellenőrizni és szankcionálni, ha szükséges.

    "Ot viszont senki nem akarja megmenteni, meg vele elszamoltatni a bankot, hiszen nincs devizahitele."

    Elszámoltatni/megmenteni senkit se kellett volna. Az egyoldalú kamatemeléseket kellett volna csak visszafizettetni, plusz a bank saját késedelmi kamatának megfelelően kárpótolni az ügyfeleket a túlfizetések miatt (+büntetés). Aztán mindenkinek fusson végig a hitele és ha még így is szükséges, akkor engedélyezni a kilakoltatást/árverezést.

    Még annyit hozzátennék, hogy a fészekrakó hitelek jellemzően úgy indultak, hogy első fél/egy évben csak a kamatot kell fizetni, majd csak utána jön a törlesztés. Így, ha csak a törlesztőrészlet emelkedését figyeli valaki, azt gondolhatja, hogy kamatemelés történt.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz 8th #102 üzenetére

    Meghallgattam. Elmondták, hogy az autó a bank tulajdona, tehát leasing szerződésről van szó. Teljesen jogos, semmi felháborítót nem látok benne.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Alchemist #128 üzenetére

    1000 dollár induló tőkével és évi 500%-os hozammal a 12. év végére 244 milliárd dollárod lesz. Bill Gates-nek a becsült vagyona 79 milliárd dollár és ő csücsül az első helyen.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz kenwood #130 üzenetére

    Havi 50%, akkor egy évre már kamatos kamattal illene számolni, hogy megkapd az éves hozamot tehát 12900%-ot jelentene (Így kevesebb, mint 4 év is elég lenne az első helyhez). Szóval nagyon baráti volt ez az 500% egy évre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák