Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Gabex.ex #2205 üzenetére

    Nem hinném, hogy ez számít valamit, rosszabb már úgysem lesz. Így meg lényegében azt csinálta, amit én is csináltam, amikor így jártam.

    Akkor már tudtam, hogy gond van az akkuval, a nyilvánvaló indítási problémák miatt. Feszültségméréssel rájöttem arra is, hogy egy cellányi hiányzik. Ilyenkor még kísérletezik az ember, hadd pezsegjen. Az is kiderül, hogy az egyik nem pezseg.

    Ha leveszem a töltést, állapotától függően a hibás cella egy ideig még tartja magát, vagy kisül nagyon hamar. Feszültségmérés mindent elárul, ehhez nem kell okos töltő, hogy közölje a tényt.

    Itt megint a laikusok jöhetnek a képbe, hogy akinek fogalma sincs, mi történik, mérőeszközzel sem rendelkezik, helyette az okos töltő gondolkodjon egy kicsit.

    De a töltő így is megpróbálta, amit még lehetett, én is ugyanezt tettem volna. Szerintem a lényegen nem változtat, hogy a töltő rendelkezik ilyen felismerő képességgel.

    Annyi, hogy én a 10 A-os töltővel jól megpezsegtetve, gyorsan ráindítva el tudtam érni, hogy még a rossz cella dacára is beinduljon a motor, amit legközelebb már csak egy akkus szaküzlet előtt állítottam le.

    Gyakorlatilag a jó cellákat alaposan túltöltöttem, míg a hibás cella akkor már inkább csak ellenállást képviselt a körben, de azért így is beindult.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • rsf

    senior tag

    válasz Gabex.ex #2205 üzenetére

    Csak kíváncsi voltam mit ért a töltő analizálás alatt.. Ezért irtam, hogy meg kellene kicsit terhelni az akkut ebben a fázisban. De úgy néz ki nem terhel, ezért nem veszi észre, ha cellazárlat van.
    És igen nálam se ismerte fel a cellazárlatos akkut a CTEK, ráadásul cicereg a tápja.
    Voltam a boltban ahol vettem és a náluk raktáron lévő összes(4db) tápja cicereg.
    Gondolom egy széria az összes...
    Ti milyen garancia papírt kaptatok hozzá?
    Mert én csak számlát kaptam amin nincs feltüntetve sem a gyári szám sem a töltő gyári száma.
    Üdv.

    “Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

Új hozzászólás Aktív témák