Új hozzászólás Aktív témák

  • OldAkita

    aktív tag

    Tapasztalatot írnék le a Conrad-nál vásárolt akkumulátor aktivátorról.
    A fekete csatlakozót szereltem az akkura először, majd a pirosat. Amikor a pirosat csavaroztam párszor kicsit szikrázott az érintkező. Akkor nagyon nem figyeltem a két piros színű ledeket, de asszem mindkettő felvillant, majd a 12/24-es led folyamatosan világított. Csiszolópapírral megdörzsöltem az érintkező felületeket, majd fixre rögzítettem. Utána kezdtem olvasgatni a használati útmutatót. Abban az állt hogy akkor világít folyamatosan a 12/24-es led ha 24 V-os akkut érzékel. Hát nekem egy 12 V-os 44Ah-ás Banner akkum van.
    Lecsavaroztam a fekete csatlakozót, majd pár másodperc várakozás után visszacsavaroztam. Az érintkezés ilyenkor nem tökéletes, ahogy csvarozgat az ember, hol érintekezik hol nem. Ezt úgy vettem észre hogy bár nem szikrázott, de összevissza villogtak a ledek. Aztán megnyugodtak és végre azt mutatta amit kellett neki, azaz a 12/24-es led nem világított, az impulzus led pedig néha felvillant. Az útmutatóban az szerepelt hogy "kb 20mp-enként" kell felvillannia. Nekem ez összevissza villog. Hol csak 7mp telik el két villanás között, hol meg 18 mp. Ahhoz képest hogy azt írja az útmutató hogy mikroprocesszorvezérelt, hát nem tudom. Elég furcsa mikroprocesszor az ami képtelen azonos időközönkénti impulzusra bírni a szerkezetet. Persze az is lehet hogy egy véletlengenerátort vezérel az a mikroprocesszor ami 1-20mp-ig véletlenszerűen küldi a jelet. Az meg pláne lehet hogy az egész tényleg nem ér semmit, amiképp itt a fórumban már volt megnyilatkozás. Viszont lehet hogy igen :)))
    Annyit biztosan állítok hogy ha tölteni fogom az akkut, vagy kibírja az aktivátor a töltéssel járó procedúrát vagy bedöglik, mert nem vagyok hajlandó le-fel csavarozgatni :)

Új hozzászólás Aktív témák