Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Vladi #79 üzenetére

    1. érv: Vistánál már nem érv.
    2. érv: Ezt most nem értem. Miért biztonságosabb, mert mappaként van feltüntetve a DVD meghajtó és a winyók is, nem meghajtóként, mint Windows-ban.

    5. érv
    SELinux:

    Windowsra is vannak jogosultságkezelő cuccok, mégse használja senki. Ott van gyárilag a Group Policy is. De még ha kötelező (UAC), azt is a legtöbben kikapcsolják.

    A Linux kernel nagyjából a 2.2-es változat óta beépítetten tartalmaz tűfalat

    Akárcsak a Windows.

    7. érv
    Csomagok: Meg restricted area-s szórakozások.

    Ha egy rendkívül fontos alkalmazást csak lassan javítanak, akkor a disztribútorok is belejavíthatnak és eljuttathatják a felhasználóhoz.

    Aztán a javítás mellett okozhatnak durva bugokat is.

    Valamint a javítások is könnyebben és gyorsabban elkészülhetnek, ha azokat egy világ méretű közösség figyelemmel követheti.

    Hányszor kell még kifejteni, hogy sem Pistike, sem Gizike nem fog a forráskódban turkálni, csak egy nagyon kis csoport.

    Én álláspontom szerint aki mégis linuxozni akar, az tanulja meg az alapokat.

    Ilyet hogy mondhatsz egy olyan világban, ahol a Windows userek 90%-a sem ismeri a Windows alapokat? Ezt szokták meg, de sokan azt sem tudják mit hol, hova kattintgatnak.

    Talán a csomagkezelő a második elfogadható érv (már ha fellelhető benne az, amire a usernek szüksége van). Például az Operát nem találtam az Ubuntuban.
    Akkor ott van a káosz, különböző libek a QT-s és GTK-s szoftverekhez, plusz lassulás, plusz erőforrásigény...

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Vladi #79 üzenetére

    szepen kerlek, ne gyere mar megint ezzel
    amit te a blogodban kifejtettel, az par biztonsagi ficsor, _lehetoseg_ linux-ban, viszont mar a multkor is leirtam, hogy ez edeskeves, akik windoze-on tesznek ra, linux-on is fognak, utat engedve ezzel a tamadasoknak, virusoknak (es ha megeri majd, lesznek is ilyenek)

    mitobb, megcsak az sem feltetlen kell, hogy a user legyen hulye, hisz a linux-oknal is elofordulnak durva biztonsagi hibak (gondoljunk csak a legutobbi debian-os ssh bug-ra, de eleg az is magaban, hogy az sshd alapbol engedelyezi a root access-t, s ekkor eleg egy picit is gyenge jelszo)

Új hozzászólás Aktív témák