Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    válasz MongolZ #27 üzenetére

    Ismerős. Nálunk is volt, hogy tizenkét méter hosszú megmunkálásra +/- 0.05mm tűrést adtak meg. Csak amíg a marógépről lekerült, többet hajlott szerintem mint 4-5mm... a szállításról, teherautóra fel-le pakolásról nem is beszélve. (festve, üzemkészre szerelve, kipróbálva került ki tőlünk egyébként, nem alkatrészként, így tudtuk, hogy működik) Valami fiatal német tervezőgyerek volt. A vezetőség el is hívta hozzánk, és mutatta neki mi a szerepe annak amit betűrt, és mondták, hogy barátom, mérd meg... Gyorsan rájött mennyi értelme van, és módosította +/- 0.5mm-re.

    De találkoztam olyannal is, mint amit a kipufogóról írsz. Vagy amikor a szabadtűrésű, darabolt majd hegesztett alkatrészen (gyakorlatilag 180x25x300-as laposacélra egy 100x40-es, ~350mm hosszú sín van ráhegesztve, úgy, hogy a sín túllóg 80mm-t az egyik irányba), van négy furat, ahol a furatok az alkatrész széleihez vannak megadva +/-0.2mm-re (ráadásul két furat az egyik széléhez, kettő pedig a másikhoz), a többi méret szabadtűrés. Közben meg a furattáv számít ÉS a sín kilógó vége a furathoz képest, ami nincs megadva. Egyébként minden más 'levegőméret', máshol nem csatlakozik sehova, csak a sín...

    Vagy, ami magyar tervezőirodától jött műszaki rajz, ahol egyszerűen nem értettem mi van a rajzon, amíg rá nem jöttem, hogy szépen rárajzolta (nem csupán jelölte) a hegesztési varratokat is, körbe, mindenhova, minden nézetben, ugyanolyan folytonos és vastag vonallal, mint amivel egyébként maga az alkatrész van...

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz Cifu #3 üzenetére

    Általában a vezetőség erőlteti az 'úgy írd, hogy jó legyen' méreteket. Anno egyik munkahelyemen is egyszer előfordult az "oldjátok meg 'kreatívan' " hozzáállás, mikor kiszállítás napján derült ki, hogy 'elfelejtették' közölni, mérési jegyzőkönyv is kell, mert kérik. Cca. három hónapig készültek a gyártmányok mellesleg. Majdnem kétszáz darab készült, egynek a mérési ideje cirka fél óra jegyzőkönyvezéssel együtt ha egy ember méri, plusz akkor még kellett volna mellé egy állandó targoncás, aki szétpakolja (~6200x1600x220mm befoglaló méret), mert már össze volt készítve, szóval nagyon alsó hangon is minimum 80 óra, de szerintem jelentősen keveset mondtam.
    'Szerencsére' milliméteres tűrések voltak, szerepre is 'csupán' hőkezelő kályhában erre volt pakolva, ami pedig főképp számított az kb. 5-6 méret, mert egyébként több mint kilencvenet kellett jegyzőkönyvezni... Aláírni nem voltam hajlandó, azt meghagytam a főnöknek.

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák