Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz dark100 #82 üzenetére

    Az ibm eladta az asztali pc-s meg a notebookos üzletágát a lenovonak, és rebesgetik, hogy a szervereket is el fogja adni (noha a gyártást már régen a lenovo csinálja bérmunkában az ibmnek), ha emlékszel, pár napja volt itt hír új low end lenovo szerverekről. Egyelőre a power procis szerver üzletág maradt meg az ibmnél.

    Az oracle, a novell, a redhat soha nem gyártott hw-t. Ők tehát nem lehetnek olyan hw gyártók, akik támogatják a linuxot.

    Azt írod: "ekem ugy tunik, hogy a nyilt forraskod legnagyobb tamogatoi a hardware gyartok, akiket nem erdekel, hogy a masik gyarto kutyujen is ugyanaz a browser lesz". bocs, de nekem ebből nem derül ki, hogy a korábbi mondatokban fejtegetett beágyazott rendszerekről van még továbbra is szó (itt valóban van linux támogatás, csak a browser nem jellemző), vagy (a browseres kitétel miatt gondolom, hogy) kiszélesítetted a témát az összes hw gyártóra. A videokártyák gyártói, mint hw gyártók, nem kicsit utálnak linuxra drivert írni, látszik is a driverek minőségén. A webcam, scanner, wifi interfész, stb. stb. gyártókra ez megint igaz.

    Tehát ha tévesen értelmeztem úgy, hogy már nem kizárólag a beágyazott rendszerekről van szó, akkor bocs. Ha pedig helyesen értelmeztem a téma bővítést, akkor meg továbbra sem értek egyet.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák