Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Szánalmas egy ember... :DD
    Mostmár nekem is körvonalazódik, hogy a South Parkban mért is kapott akkorát...

  • Dany007

    veterán

    válasz #72042496 #9 üzenetére

    Háát fenetudja. Ha jólemlékszem az mp3-as letöltős rész korábbi mint a bonos :)
    De az tény, hogy nagyon utálhatják.
    Amúgy már nemtom hány kurikos volt :D De az a rész nagyon ledöbbentett :D

  • Dany007

    veterán

    válasz moonman #13 üzenetére

    Az a gond, hogy az ilyen embereknek mint az a bono, a letöltések kb annyit ártanak, mint nekem. Vagyis semmit.
    Azon kívül a feltörekvő tehetségek érdekében szövegelnek, miközben egyértelmű, hogy a fiatal tehetségek pont, hogy a letöltéseknek köszönhetően tehetnek szert némi népszerűségre, ismertségre.

  • Dany007

    veterán

    válasz #72042496 #20 üzenetére

    Nos, ezek szerint akkor csak úgy szimplán utálták :D Mostmár legalább ez az érzés lejött nekünk is :)

  • Dany007

    veterán

    A letöltések azért lesznek nagyon jók, mert szépen idővel ki fognak szelektálódni azok az előadók és együttesek akik csak a pénz miatt kezdenek bele.
    Elnyávognak valami nyálas trendi szart egy stúdióban, azt gépen összerakják, hogy legalább hallgatható legyen, aztán nyomás a polcokra eladni... Néha néha eljárnak haknizni egyet azt kész.
    Na ilyenekből pedig volt egypár itt Magyarországon is. A letöltéseknek köszönhetően az ilyen majom zenekarok szépen kihalnak, és tényleg csak azok fognak megmaradni a szakmában, akik azért zenélnek mert szeretik csinálni, értenek hozzá, és nem a pénz motiválja őket! És ezen van a hangsúly.
    Akik igényes, jó zenét csinálnak, azoknak a koncertjeire is sokan fognak menni.

    Amúgy nemrég olvashattuk a már vagy sokadik olyan tanulmányt, aminek az eredménye az lett, hogy a letöltők veszik a legtöbb eredeti CD-t, DVD-t... :U milyen érdekes...

  • Dany007

    veterán

    válasz ollie #81 üzenetére

    Ugyanmár :) miért?
    Őszinte leszek, ha most ettől összedől a zeneipar engem az se érdekel... Le***om. Amiket én hallgatok, azok nagyrésze ingyenes... Akkora szükségem meg nincs rá, szóval dőljön romba az egész ha ez van.
    Úgyis lesz mindig valaki, aki csak kedvtelésből, hobbyból csinálja és ingyen, azért, hogy másokat szórakoztasson vele, nem azért hogy megéljen belőle.

    Amúgy vagy 5 éve hallottam a híradóban, hogy a magyar kiadók milyen eszeveszettül tudnak rinyálni, picsogni meg sírni...
    Ott siránkozott szerencsétlen, hogy ha így megy tovább, akkor pár éven belül megszűnhetnek a magyar lemezkiadók. Na tessék... Hány szűnt meg azóta?

  • Dany007

    veterán

    válasz ollie #84 üzenetére

    Mért szerinted nincsenek? :)

    Így elsőre a MAHASZ ugrik be. Ami a magyar lemezkiadók szövetsége. Tehát gondolom több kiadót is tömörít egybe.

    Persze h tönkre is mehet... Mért foglalkoznék én vele? :) Egy könnycseppet majd biztos elmorzsolok, de nem az életem része...
    Az afrikai éhezőket is sajnálom, de kb ugyan úgy le is szarom... :U

  • Dany007

    veterán

    válasz #72042496 #90 üzenetére

    wow ezt a részt ki is hagytam :)

    @(#84) ollie: ezek szerint van egy pár... :U nem is kevés

  • Dany007

    veterán

    válasz ollie #100 üzenetére

    Hehe, ahogy látom már rólad is tudjuk rendesen ;]
    A gond az, hogy pont a lényegi részekre nem reagálsz... a lényegtelent meg felturbózod :)

  • Dany007

    veterán

    válasz ollie #155 üzenetére

    Nem, asszem félreértettél...

    Beszélgettünk:
    Kérdezted: "Hány magyar lemezkiadót ismersz? :U"
    Válaszoltam(tunk): #89, #90 hsz.

    Erre te fennakadsz azon, hogy nem foglalkozom az afrikai éhezőkkel...
    "Köszönjük, most már tudjuk, hogy milyen ember vagy."

    Szóval így értettem, hogy az én gondolataim az afrikai éhezőkkel kapcsolatban már messze elúszott a témától...
    De akkor őszintén kérdezem, - ha már én ilyen rossz ember vagyok mert csúnyán fogalmazva leszarom az afrikai éhezőket - Te évente hányszor gondolsz az afrikai éhezőkre? És mennyit segítesz rajtuk? Mit és milyen értékben adományozol nekik, illetve a javukra?
    Na, gondolom kb. annyit, mint én. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz ollie #157 üzenetére

    Neem, pont, hogy te kötöttél bele ezekbe a dolgokba.
    Amúgy egy szóval se írtam, hogy nem segítek az embereken, vagy ilyesmi... Pusztán az afrikaiakat hoztam fel példának.
    Bár ezen tényleg fölösleges vitázni, nemsok köze van a témához. Mégis, ez a 'belekötésed' indította el azt a lavinát, ami még most is tart :)

  • Dany007

    veterán

    válasz arnyekxxx #187 üzenetére

    A gond ebben az, hogy az összes jogvédő meg az ilyen Bono féle majmok azt képzelik, hogyha most rögtön megszüntetnék a letöltéseket mint lehetőséget, akkor a sok torrentező futna a boltokba és halálra vásárolnák magukat cédékkel meg dévédékkel.
    Na szerintem ez itt az alapvető gondolatmeneti hiba!
    Fogják az illegális letöltések számát, beszorozzák az adott album(ok) árával és kész is a 'kár' amit a letöltések okoznak nekik.
    Ez finoman fogalmazva is baromság. Így számított kár értékkel elítélni valakit pedig kifejezetten hazugságnak tartom és teljesen alaptalannak.
    A letöltők nagy többsége akkor se venné meg az adott albumot ha nem lehetne letölteni. Gondoljunk csak bele, egy áltag mai fiatalnak mondjuk van hmmm mennyi... nehéz lenne megsaccolni, de mondjuk csak 2000 zeneszámot. Ez min. 120 albumnyi zene, de gondolom jóval többféle előadó és stílus is megtalálható, vagyis ha minden számot albumonként kéne megvenni akkor jóval több albumról lenne szó. Átlag áron saccolvan az a 120 album 120x 4.000 forint... Vajon melyik diák vagy fiatal költene ennyi pénzt zenére, ha nem lenne letöltés?? Hát egyikse az biztos. Szóval abszolút nem reális így a kárt megbecsülni. Egyenesen értelmetlen baromság.

    Azt meg még hozzátenném, hogy az utóbbi időben nem egy olyan felmérést lehetett olvasni, aminek az volt az eredménye, hogy a letöltők azok, akik gyakrabban és többet vásárolnak eredeti cd-t dvd-t stb....

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz arnyekxxx #196 üzenetére

    Én még mindig nem értem mire ez a nagy 'rinyálás', már elnézést :)
    Azzal egyetértek, hogy védeni kell a szellemi termékeket is.
    De nincs az akkora veszélyben, mint ahogy azt előadják páran, élén a jogvédőkkel.
    A zenei részt már kitárgyaltam. Egyértelműen nem vészes a helyzet. Itt is elég megnézni, hogy az igényes zenét játszó együttesek bizony megélnek a koncertekből és a csekély lemezeladásokból. A fiatal tehetségeket pedig pont, hogy elősegíti az internetes ingyenes megosztási lehetőség.
    Vagy elég csak a hazai piacot megnézni. Ahogy a 100. körüli hszben is írtam (illetve linkelték), ma Magyarországon 49 lemezkiadó cég működik! Köztük nagyon sok 10-15 éves múltra tekinthet vissza. És a lényeg, hogy még mindig nem mentek csődbe! Pedig válság van! Nagy kis és középvállalkozások mennek tönkre. A világcégek is emberek százait, ezreit bocsájtják el... De mégis 49 lemezkiadó tevékenykedik csak ebben a pici kis országban!
    Ilyen helyzetben inkább az lenne az érdekes kérdés, hogy vajon anno, az internet elterjedése előtt mégis mennyi profitjuk lehetett ezeknek a kiadóknak, ha még ma is képes megélni 49 különböző úgy, hogy állítólag szinte mindenki letölt, haldoklik a piac és egyéb sírás rívás megy már évek óta!
    Na? :)

    Aztán ottvannak a szoftverek kérdései... Érdekes módon, a nagy gyártók mind a mai napig a piacon vannak. Hiába van crackelve megjelenése napján a Photoshop CS4, mégis jókora profitot termel. Ugyan ez a többivel. Nembeszélve a játékiparról. Ami az elmúlt 20 évben a sima 7köznapi szórakoztatásból egész iparrá fejlődött. Kismillió játékgyártó ontja magából a játékokat hónapról hónapra.... Ott az aktuális példa az MW2. A legtöbbet letöltött játék, és egyben rekord idő alatt (pár nap) visszahozta a készítés költségeit is. Nehogymár még ezek sírjanak...

    Aztán ottvan a filmipar. Amíg képesek olyan filmet készíteni, mint az Avatar (most mind1, hogy nekünk tetszett-e vagy nem), ami már most kevesebb mint egy hónappal a megjelenés után 1 milliárd dollárt hozott, és szintén rekorder, addig ne sírjanak nekem itt a letöltések miatt!
    Mellesleg az az 1 milliárd dollár a gyártási költség duplája! És ha jól tudom még ki se adták dvd-n.

    Most mindez után hol itt a probléma mert én k***a nem látom!?
    Mert aki akar, tud, és igényesen csinálja, az igenis bőven megtud élni belőle.

  • Dany007

    veterán

    válasz Pörp #206 üzenetére

    Értem értem én is.
    De szerintem senki nem tanul megasztárnak. Vagy érez rá késztetést vagy nem. Vagy tehetséges vagy nem.
    Szóval, ha valaki törekszik felfelé, akkor felrakja magát és a műveit a netre. Ahol bizony könnyen megszerezheti a neki kijáró népszerűséget, már ha tényleg kijár.
    Szerintem ilyen téren ez lenne a lényeg. Egyfajta szelektálódás, amit már itt sokan megkérdőjeleztek, de nem cáfoltak. Szóval, hogy aki igényes munkát csinál, nem a pénzre hajt, azt előbb-utóbb úgyis felkapják. A net pedig a legjobb média ma, hogy az adott szellemi terméket a lehető legtöbb ember ismerje meg.
    Aztán ha mindenáron a pénz és az ebből való megélhetés a cél, akkor a népszerűség ebben is sokat segít.
    Persze ebből adódik értelemszerűen, hogy aki gagyi, szart hoz össze, az nem fog előtörni. A potenciális vásárló nem a gondosan elkészített marketing reklámfogással találkozik először a tévében, hanem a nyers alkotással. Így mindenféle befolyásolás nélkül hozhat véleményt.
    Most hirtelen egy közeli példa jut eszembe. Egy régi haverommal anno Dj-skedtünk piciben, gépen. Ő ezt továbbvitte és azóta is űzi. A mixeit rendszeresen felpakolta a netre. Neki ez hobby, imádja, sokszor órákon át saját magát szórakoztatva csinálja.
    Aztán egyik nap a 'semmiből' megkeresték egy rádiótól, hogy lenne-e kedve nekik csinálni mixeket adásba... És hopp... Na de ez csak egyetlen példa volt ami most hirtelen eszembe jutott, biztos lenne több is.

    Szóval szerintem aki jó az tud érvényesülni, főleg a net segítségével. Népszerűség, ismertség. Aztán egyszer csak felkarolja őket is valaki. Onnantól meg már meg lesz a háttér a koncertezéshez vagy hasonlóhoz... Én valahogy így látom :)

  • Dany007

    veterán

    válasz arnyekxxx #213 üzenetére

    Hát nem egyről beszélünk az is biztos. Amúgy a #198 -as hszt írtam neked. Abban többmindenre kitérek.

    De tény, abban igazad van, hogy egy együttest hangszerekkel mindennel együtt összedobni nem olcsó mulatság.
    De!
    Ez nem úgy működik, hogy a haverokkal kitaláljuk legyen egy zenekarunk, és jön a kiadó, aki majd alánkdobja a millás felszerelést, meg cipelget minket koncertekre!
    Először az adott zenekart is 'fel kell fedezni'. Azért mert van egy zenekarom, a semmire nem fognak támogatni! Ahhoz előbb fel kell mutatni valamit, nem? Tehát mindenképp önerőből kell kezdeni valamit!
    Na és pontosan erre jó a net. Hogy amíg a kezdő zenekarnak nincs támogatása, addig is tudja magát hirdetni, meg tudja mutatni a neten egy nagyon széleskörű tábornak, hogy ők mit is tudnak!
    Egyértelmű, hogy ez egy költséges hobby. De nincs olyan, hogy kitalálok egy zenekart és tolonganak majd a szponzorok... :U
    Így ez egy plusz lehetőség a kiadók számára is, hogy előre felmérjék mire lehet számítani az adott együttesnél.
    Mert eddig mi volt...? Az adott együttes bevitt egy demó CD-t, aztán a kiadó eldöntötte, hogy érdemes-e vele foglalkozni, vagy nem.
    Viszont ha a zenekar képes érvényesülni a neten, képes népszerűséget elérni, akkor a kiadó már eleve fel tudja mérni, hogy kb mire is számíthat.

    Amúgymeg, akinek nincs pénze a zenekar költségeire az ne csinálja, menjen el rendes munkára dolgozni. Vagy csinálja munka mellett. Ennyi. Ha én kitalálom, hogy síelni fogok, akkor csakúgyból senki nem fogja alámdobni a sífelszerelést és fizetni az utakat... :U

  • Dany007

    veterán

    válasz madgie #219 üzenetére

    Most nem teljesen értem mire is akarsz kilyukadni, de megpróbálok válaszolni.
    Végülis azt írtad le, hogy milyen nehéz szegény lefutott zenekarok előadók élete. Ezt nemtom másképp kapcsolni a lemezeladásokhoz, minthogy akkor ők abból éljenek meg?
    Szóval valamit félreértek.
    Pontosan, ahogy leírtad, egy együttesnek úgy kell 'dolgozni' a pénzéért. Senki nem mondta, hogy ez könnyű. Ezért szoktak lenni általában a menedzserek... Aztán, hogy mennyire tisztességes vagy sem, annak nemsok köze van a letöltésekhez.
    Egy jó együttesnek mindig tudnia kell nyújtani valami újat. Valamit amivel megtarthatja a népszerűségét, hogy kíváncsiak legyenek a koncertjeikre stb...
    Nem arra kell számítani, hogy na majd akkor a lemezeladásokból jól megélnek... :U
    Másrészt ha ez nem megy akkor nem muszáj ezt csinálni. El lehet menni dolgozni.

    Így legalább kiküszöbölhető lesz az a sok sorozatban gyártott(!) együttes, amivel a '90 es évek végén szembesülhettünk.
    Amikor jött valami nagyképű művészlélek, összeszedett 3-4 srácot és csinált nekik egy együttest. Aztán szép marketing eszközökkel fel lett futtatva. Aztán jól megéltek a lemezeladásokból, miközben nem csináltak mást csak hakniztak. Nem egy közülük élő előadást el se akart vállalni...

    Amúgy az egész tényleg egyszerű. Nem a lemezeladásokból kell megélni. Aki tényleg jó, arra úgyis felfigyelnek. Főleg a net segítségével. És annak tényleg lesz koncertközönsége, és bevételei. Ha fenn tudja tartani a színvonalat, a népszerűséget akkor a dolog működni fog.

  • Dany007

    veterán

    válasz madgie #221 üzenetére

    Jah, akkor most példákat kéne felhoznom, de nemmegy...
    Meg amúgy én se azt mondtam, hogy futni fog hozzá a sony music, csupán azt, hogy nagyobb az esély, illetve az adott kiadó könnyebben le tudja csekkolni, hogy az illető mit is alkot, milyen 'kereslet' van rá stb...
    Bár ez ettől még a monDanivalóm lényegén nem változtat. : )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák