Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    Ha a MS nem integrál a rendszerbe böngészőt, akkor nem mondhatják, hogy befolyásolják a felhasználót, ill. hogy csorbul a választás szabadsága. Ezeknek a cégeknek az fáj, hogy tudják jól, az emberek nagy részének esze ágában sincs váltani a megszokott, s egyébként minden igényt kielégítő IE-ről. (Kivételek nyilván vannak, itt talán többségben is.)
    Ráadásul maga a felhasználó elég nagyot szívna egy böngésző nélküli rendszerrel.

    Ha ezekkel a cégekkel szemben tisztességtelen volt az a gyakorlat, hogy eddig beépített böngészővel árulták a Windows-t, akkor a Microsofttal szemben éppúgy tisztességtelen lenne, ha ezentúl a konkurens termékét is ajánlania kellene. Ez szemlátomást nem érdekli a Mozillát, Oprerát, Google-t... - kibukik, hogy ezek csak az ingyen reklámért és az új terjesztési csatornákért lobbiznak, s tesznek magasról a verseny tisztaságára.
    Persze ha mindezért egy reális összeget terveznek fizetnéni a MS-nak, akkor a bekezdés jó részét vissza kell vonnom.

    A magam részéről pedig továbbra is Windowst használnék, beépített IE-vel, a többi böngészőgyártó meg csináljon amit akar, csak ne tolják az arcomba a cuccaikat, mert kb. annyira vagyok kíváncsi rájuk, mint a hüvelygombareklámra.

    Grifid: Na az egy elég konkrét film volt! :D

    [ Szerkesztve ]

  • #72042496

    törölt tag

    válasz dabadab #129 üzenetére

    Ezt a lépést a verseny tisztaságának biztosítása érdekében hozták meg, legalábbis a cikkbeli indoklás szerint. De ez így nem biztosítaná a verseny tisztaságát: Morden24 össze is szedte az intézkedéssel kapcsolatos aggályokat.
    Ezen kívül az is felmerült, hogy ezzel nem a versenynek kedveznek, hanem a jelenleg elterjedt alternatív böngészőket fejlesztő cégeknek - mindenki mással szemben.

    Azt értem, hogy a Microsoft viselkedése kifogásolható (bár felhasználóként ez tényleg nem érdekel, én csak a már bevált böngészőmet akarom használni), de a fenti megoldást nem támogatom. Amit a #134-ben írtál a kernelt tartalmazó, utólag felöltöztethető Windows-ról, már sokkal szimpatikusabb alternatíva.

Új hozzászólás Aktív témák