Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz brumesz #38 üzenetére

    Ha ez ilyen szörnyű fel kell adni!Ki kell szállni és egyszerű életet élni.Abbahagyni a harácsolást.Ha ezen múlik a boldogság,miért ne?Vagy inkább gazdag vagy és boldogtalan?Minden gazdag boldogtalan?Vagy valaki kényszerít hogy ilyen életet élj?Add oda a pénzed egy kórháznak,te meg meny el asztalosnak vagy autószerelőnek mint alkalmazott havi 80-100 ezerért és te is boldog lehetsz.Hát ha pénz és a boldogság kizárja egymást és boldog akarsz lenni nincs más lehetőség.

    Egy burokban éltek,ki van nyalva a seggetek,halvány fogalmatok sincs az igazi küzdelmes életről.Arról siránkoztok bármit megtehettek,bármit megkaphattok és ez nem tesz boldoggá?!Hát akkor ne ebben keress örömöt hanem másban!Gondtalan élet egyenlő a boldogtalansággal?Ezt nem veszem be.Mindenki maga választ életvitelt,célokat,stb.A pénz nem zárhatja ki, inkább hozzásegíti az embert a boldogabb élethez a megfelelő életvitel és célok kiválasztása mellet.

    Egy konkrét példát láttam erre a témára.De ezt már írtam feljebb.Ismertem egy öreg csókát a 90-es évek végén.A semmiből küzdötte fel magát és nem felejtette el honnan indult.Amikor én 30-at keresetem, akkor ő 670-ezret.Sokat beszélgettünk.Egy hihetetlenül korrekt normális fickó volt.És boldog.Pedig nagyon tele volt.

    Van egy nagyon találó magyar mondás erre.Igaz nem Madáchtól származik,de legalább annyira passzol ide: a kutya is jó módjába vész meg!

Új hozzászólás Aktív témák