Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dr.Mura

    tag

    válasz vamzi #12 üzenetére

    Nekem pont ellentétes tapasztalatom van. Igaz, hogy nem sok száz, csak kb egy tucat BB-t kezelek, de eddig (kopp-kopp alulról balkézzel) kevés hiba volt, kb ugyanannyi, mint korábban a Nokiáknál.

    Hozzáteszem, hogy mint Bold és Torch, tehát (elvileg) a jobbik minőségből kellene lenniük. Az üzemidővel nem értek egyet, nekem a 9900 és a Q10 is kibír - nagyon erős nyüstölés mellett is - egy napot (sok 3G beszélgetés, gyakori HotSpot használat, állandó e-mail, BBM és a Q10-nél Skype).

    Az Android esetében szerinte nagyon gyártó-függő a dolog, nekem az LG sok gondot okozott (kivéve Nexus 4), a Samsung is küzd (főleg a termékciklus elején) gyerekbetegségekkel - és mindkét helyen a szoftver a gond. Szégyen egy nagy gyártóra, ha kénytelen vagyok a drága pénzen vett csilli-villi flagship telefonra Cyanogenmod firmware-t tenni, hogy menjen rendesen és ne merüljön le a semmitől fél nap alatt.

    A BB-nél szerintem a nagy előny, hogy arra jó, amire kell. A BB9900 szerintem az ideális BB, ha dolgozni kell vele - SMS, e-mail, BBM, telefonálás tökéletesen megy, a billentyűzet tuti, a készülék gyors. DE: semmi másra nem jó. Böngésző lassú, appok szinte nincsenek, tehát játszogatni, időt múlatni alkalmatlan eszköz.

    A Q10 már jobb az appok terén, fürgébb is, de a telefonálási komforton sokat ront, hogy nincs fizikai felvevő és letevő gomb. A billentyűzet viszont ha lehet - még jobb, mint a BB9900 esetében, egy álom rajta gépelni (különösen az érintős borzalmakkal összehasonlítva - lehet az Swype, prediktív, szótáras, csilli-villi, mint egy halom guanó).

    A BB szerintem dolgozni (arra, amire nekem kell) tökéletes, és ha kijön a 10.2 (hivatalosan, nem Crackberry-s kiadásban), akkor még egy fokkal jobb lesz. De Instagram nem lesz rajta - és ez nekem így pont jó is.

    C8H10N4O2

  • dr.Mura

    tag

    válasz Snoop-y #40 üzenetére

    A BB teljesen jól megy nekem az SBS2003 Serveren levő Exchange fiókokkal - frissít mindent, gond nélkül szedi le a naptárt és a leveleket. Ahol viszont gondjai vannak, az a standard Microsoft VPN gateway-hez történő csatlakozás - mindenképpen kell egy komolyabb router, ami VPN-t is tud helyből és ami viszonylag szabványosan, vagy legalábbis jól paraméterezhetően működik.

    C8H10N4O2

Új hozzászólás Aktív témák