Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz chess001 #68 üzenetére

    Azt hiszem nem voltam egyértelmű. Nem csak tanárok vannak diplomával. Családban van tanár. Messze megértem, hogy ő is miért hagyta ott, vagy a másik miért dolgozik mellette mást is. De a diplomások egy viszonylag alacsony százaléka tanár. Ezért írtam, hogy ne értsd félre. Aki nem tanár pl a környezetemben diplomával, hajlamos sírni, hogy kevés a pénz, mert ő nem ezért tanult ennyit. És van, hogy fél napot passziánszozik... Ez a jelenség ebben a formában nekem kicsit olyan, mintha valamiféle előtakarékosságként kezelnék. Tanultak, és ezzel el van intézve a jólét.Az eszébe nem jut pl az emlegetett illetőnek, hogy bizony képzetten, illene annak megfelelően dolgozni, termelni is. Mert pénz bizony munkáért van. Amúgy építészmérnök a srác, és jó helyen is lenne. Lehet, hogy csak rossz körökben mozgok ilyen téren, vagy generációs probléma a felfogás béli különbség, de ezt tapasztalom sokszor, jellemzően a fiataloknál.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák