Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wednesday

    őstag

    válasz leeate #147 üzenetére

    "Azért látszik, hogy vannak még, akik nem tanulták meg a saját országuk példájából, hogy az állami szabályozás és újraelosztó rendszer nem megoldás semmire, és csak kárt okoz."

    Csak kárt okoz.... :U

    Kárt okozott a századfordulón, a 8 órás munkaidő, a gyermekmunka tiltása, közoktatás, a szociális háló, a minimálbér bevezetése, munkavédelem, a tröszt elleni törvények, a tisztességtelen verseny tiltása, szabályozása. Ezek mind kiharcolt a piacra "kényszerített" jogok voltak anno.

    De az ne zavarjon, hogy a világon egyetlen fejlett államban SEM létezik ilyen, amit írtál (0 állami beavatkozás) Ezt hívják anarchizmusnak. És ez az életképtelen dolog.

  • wednesday

    őstag

    válasz leeate #147 üzenetére

    Szerk: Jah, és remélem a fizetett szabadságodról önként lemondasz. :)

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz leeate #147 üzenetére

    "Egy másik hozzászólásodban említetted a közmunkásként való újrafoglalkoztatást, ezzel ellent is mondtál magadnak"
    Miben is?

    "Ahogy Móricka gondolja. Utalni tudok csak a fentire: vótmá. Nem működött"
    Nem, nem vót még, ezért nem is mőködhetett. A kommunista diktatúrának köze se volt hozzá. Leírtam hogy nem az ingyenélést, láblógatást kell pénzelni, ezt se olvastad el. Arra van szükség hogy a profitot ne a tulaj tegye egyedül zsebre, hanem mindenki osztozzon rajta aki benne volt az előállításában.

    "Miért kellene a 8 általánost végzett alkoholista Pista bácsinak a minimálisnál többet fizetni? Nem ér annyit."
    Miért kéne a marketingesre meg a brókerre milliókat költeni? Nem ér annyit. Persze te nyilván elvégeznéd Pistabá munkáját Pistabá fizetéséért...

    "A megmaradt nettó nyereség pedig a tulajdonosokat illeti, senki mást."
    Ez az "erősebb kutya baszik" elve, mindenkinek ahhoz van joga amihez ereje is van. Ez addig működik amíg nálad a hatalom, ha már nem, akkor meg nagyon rákúrsz. Ilyen alapon teljesen jogos volt az államosítás, mert akkor éppen az államnak volt nagyobb ereje.

    "Viszont évente több kamat -és osztalékadót (+EHO) fizet utána, mint amennyit te 10 éves munkád után fizetnél."
    Más pénzéből én is szívesen fizetek több adót.

    "A másik meg, ha nem lennének jól élő emberek, nem lenne középosztály és vékony gazdag réteg (ideális társadalom), mi motiválná az alul lévőket, hogy igényes munkát végezzenek, ne fogadják el a gagyit, felhalmozzanak, tanuljanak és befektessenek?"
    Te olvasod is amire reagálsz? Nem azt írtam hogy alanyi jogon járjon a lóvé, hanem hogy mindenki a befektetett munkájának megfelelőt kapjon. Aki semmit se rak bele, annak semmi se jár. De aki húzza az igát, azt meg ne zsebpénzzel szúrják ki, miközben Hawaiion lubickol belőle a manager.

    "Ehhez képest meg eddig mindenhol a minimális állam / szabad piac páros hozta a legnagyobb jólétet."
    A vadászó-gyűjtögető embernek a földművelés is maga a kánaán volt. Nem kellett neki számítógép, mobiltelefon, autó - mert még nem ismerte. Ha ismerte volna, akkor se használta volna?

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz leeate #164 üzenetére

    Igazából minden szavadat meg lehetne cáfolni, de felesleges. 1. Már megtörtént eddig is, 2. úgyse fogod fel. Az "erősebb kutya baszik" elvet gondolom csak addig támogatod, amíg nem te vagy a szopóágon. Ha majd betörnek hozzád, mert te vagy nekik a legolcsóbb beszerzési forrás, akkor is gondolj erre, és mosolyogj a kamerába! :)

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz leeate #177 üzenetére

    Eddig ez volt a terv, aztán jöttek ezek a devizamentegetős ötletükkel, fizessem én meg mások ész nélkül felvett devizahitelét, aztán lement a kamat 9%-ról 1%-ra, mikor lesz ebből nekem lakásom? És még én vagyok a hülye mert felelősen gondolkoztam, nem nyújtózkodtam tovább mint ameddig a takaróm ér, és ezért én szívok helyettük is.

Új hozzászólás Aktív témák