Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecow

    aktív tag

    válasz attila9988 #261 üzenetére

    Aha, értjük.
    Jaja ez a szarfos google docs ez csak bevásárló cetli írásra való. [link]
    "még a 3 soros doksikba is használok olyan szolgáltatásokat, pl tabulátorokat, amit a gdocs nem tud."
    Véltlen nem erre gondolsz?[link]
    Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy a gdocs a "legfeaturegazdababb" szövegszerkesztő a világon. De az a helyzet, hogy a bevásárló cetlin és a notepadon már rég túl haladott, nem beszélve a kollaborációs, és verzió követő rendszeréről, ami elég nagy erőssége. Az hogy az általa kínált funkció mennyiség elégséges-e az embereknek szerintem majd ők eldöntik. Végülis az Open Office huszárok is azt hajtogatják, hogy az MS Office képességeinek az átlag felhasználók csak töredékét használják ki, így az nem is fontos, ki a megmondója annak, hogy a GDocs ezeket nem fedi le, illetve nem fogja lefedni még több emberét a jövőben ahogy fejlődik.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz attila9988 #273 üzenetére

    Jól van ügyes vagy, meséld el nekik, meg az előbb általam linkelt könyv íróinak, hogy használhatatlan.
    Tudod, mit nem értek? Azt, hogy neked miért célod meggyőzni az embereket arról, illetve bebizonyítani, hogy ez az egész szar? Erre születtél vagy, hogy van?
    Viszont a hsz-eid végig olvasása után rájöttem miért az az avatarod ami.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz attila9988 #276 üzenetére

    Jaja tiszta érv mentesek hsz-eim.
    Pl csak ilyenek vannak, hogy te állítod,
    -hogy csak betűt vastagítani lehet benne, meg annyit tud mint a notepad
    -erre én írom, hogy írtak benne könyvet, meg elég erős kollaborációs verziózási képességei vannak. (nyilván nem írom le az összes funkciót, ha nem haragszol).

    Ja meg olyan érved van, hogy:
    -nincs benne tabulátor
    -erre megmutatom, hogy van

    Ja és aztán "bebizonyítod", hogy HASZNÁLHATATLAN, mert nem volt tökéletes két általad feltöltött dokumentum konverziója.
    Erre én linkeltem, hogy 3 millió vállalkozás használja, meg lehetne még sorolni. Szóval minden bizonnyal használhatatlan.

    De ha ezek szerinted nem érvek, akkor küldhetnél valami megbízható definíciót.

    Ja és a te legfőbb érved, hogy eladod a lelked az ördögnek, ami x száz hsz-en keresztül kiabálsz, mint egy papagáj. De csak hajrá mentsd meg az emberiséget az örök kárhozattól, és még mielőtt megpróbálod rám húzni, én soha egy szóval nem mondtam, hogy ez a tuti, mindig minden szempontból jobb mint eddig bármi.

    Moonman: Érdekes, én most feltöltöttem, egy xls-t és le is tudtam szedni xls-ben minden változtatás nélkül biztos valami spéci verziót használok, sőt ha nem módosítod akkor meg pláne, mivel nem kötelező konvertálni, így ha nem akarod online szerkeszteni változtatás nélkül fel-letöltheted, kikerülve a konverzió során esetlegesen bekövetkező módosításokat.

    De, hajrá hajrá! Attilával kéz a kézben ordibáljátok minél hangosabban, hogy szar fos az egész, többek közt nem létező "érvekkel" alátámasztva, akkor jobban igazatok lesz.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz attila9988 #281 üzenetére

    Mi nem érv, basszus ne csináld már. Küldd azt a mindenki által elfogadott definíciót az érv szóra aminek az általam érvnek felhozott dolgok nem felelnek meg!
    Te meg azt értsd meg, hogy elhiszem, hogy neked nem ment kettő, senki nem mondta, hogy tökéletes, de az nem egyenlő a mindennel, mert sokaknak megy és nekem is ment több dokumentummal is. Segítek a te állításod egyetlen felmutatott jól feltöltött dokumentummal megcáfolható.
    Megnyitottam egy 12 oldalas dokumentumot (most nem volt nagyobb) sok képpel 47MB-ot evett az első oldalon a teljes betöltése után 90 MB-ot eszik, de biztos csalok.
    De megnyitottam egy 418 oldals pdf-et 48 MB-tal kezdett elkezdtem benne görgetni, egy idő után felment 400 MB-ra, majd átjöttem ide írni és mire megint megnéztem vissza esett megint 53-ra miről beszélünk, hogy megeszi a netbookokat? Most erre azt mondod, hogy a 400 is sok. Ja és on demand tölti le, vagyis ha te csak pár oldalt nézel meg belőle akkor, nem eszi meg ezt a kb 400 MB-ot sem.

    Kezdjük az elején. Azzal kezdted, hogy tabulátor kezelés nincs, Majd miután mutattam, hogy van, akkor már egyből, jó van, de nem jó. Érzed a különbséget.
    A tab pl. annak sokat jelent aki nem akarja kipontozni a sort esetleg, szűk látókör látom meg van.

    Most azt nem gondolod, komolyan, hogy kizárod a legfőbb érveket (könnyen közösen szerkesztheted a dokumentumokat, díjmentes használhatóság és szinte bármilyen gépről elérheted), erre mondjak még érveket, hogy jó-jó, de ezenkívül még mért jó elég komolytalan.
    De hogy lásd milyen vagyok mondok még egy érvet, ez az egyszerű kezelés, nem kell telepíteni, nem kell figyelni az upgrade-re mindig egy kattintással megkapod a legújabb verzió legújabb funkcióit.

    Na azt hiszem én itt be is fejezem, tudod, a borsó a fal találkozásának esete forog fent.

    Moonman: mondom, nyugodtan kiabálj hangosabban (használj minél degradálóbb jelzőket), annál jobban igazad lesz.
    Ugyanis a HASZNÁLHATATLAN szemétkupac ha jól látom az alábbiakban merül ki:
    -A tabulátornál nincsenek pontok
    -A felülhúzás rosszul jelenik meg
    -A szövegháttér színeket eldobta
    -És az utolsó oszlopban nem működött a linkesítés ha jól látom, illetve talán a fehér alapon fehér betűszínt állította át feketére, de ebben őszintén nem vagyok biztos.
    -És nincs benne automatikus elválasztás
    Valóban egyértelmű bizonyítéka a szövegszerkesztő használhatatlanságának.
    Ja és ez egy azaz egy darab dokumentum, ugye az ms office- oo formátumú dokumentumok, oda-vissza tökéletesen konvertálódnak a két szoftver között, ugye.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz moonman #282 üzenetére

    "na egy hét próbaüzem után visszamondtuk a "lehetőséget", mert az 1GB ramos P4-einket úgy megette, hogy öröm volt nézni,"
    Jaaj ez külön marha jó rész, gondolom pluszban ie8 alatt próbáltátok, és vistával, szóval esélyt nem adtatok, hogy tisztességesen menjen. Nincs az informatikai mellet valami kommunikációs végzettséged? Egész jól csinálod az tény.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz moonman #287 üzenetére

    Nézd, nem értem miért jó az neked, ha tetteted a hülyét.
    Te is pontosan jól tudod, hogy a Google Docs HTML/Javascript alapokon megy aminek a feldolgozása nem túlságosan összemérhető jelenlegi C++ binárisoknak, de még a Java vagy C# köztes kódjainak feldolgozásával sem, többek között ezért is kezdett a Google a Chrome fejlesztésébe, hogy ezek feldolgozási teljesítményét növelje (egyelőre sikerrel).
    Úgyhogy sajnos a válasz, az hogy igen, ha Google Docst akarsz használni Chrome-ot kell használni, (de legalábbis nem ie8-at aminek messze a legrosszabb a javascript feldolgozási teljesítménye). Ez sajnos ilyen Microsoft Officet is csak Windowson XP-n és Mac-en (macen ráadasul panaszkodtak is a 2008-ra) lehet használni. Másrészt ugye azért nem gond, hogy megmosolyogtam, hogy egy eléggé öreg (P4 1GB RAM) gépen, IE8-cal rossz teljesítmény miatt vagy felháborodva. Mintha egy jól megpakolt trabanttal mennél neki a hegynek, és fel lennél háborodva, hogy alig vánszorog. (Annó én is próbáltam, Google Docst IE7-tel 1GB rammal katasztrófa volt valóban.)
    Ez Jim Tonic-nak is:
    Ne keverjük a dolgokat, van a cloud computing, meg van a Software As a Service, ezeket a kifejezéseket általában együtt használják és bizonyos esetekben egymásnak megfeleltethetőek, de mégsem ugyanazok. A google docs, egyértelműen Saas, míg a sharpoint tudomásom szerint nem, bár nem igazán ismerem, főleg az újabb verziókat. Eddig még senki nem becsmérelte a sharpointot tudtommal.
    Még egyszer leírom, nem azt mondom, hogy mindennél jobb azt mondom, hogy használható, ezt támasztja alá, hogy sokan használják a Google Appst, hogy már bevásárló cetlinél komolyabb dolgokat is írtak benne.

    [ Szerkesztve ]

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz moonman #291 üzenetére

    Hát figyelj, 2,8 GHz ide 2,8 GHz oda (ugye nem esünk abba a hibába, hogy hanyatt esünk a GHz-ektől) mégis csak legalább 2 generációval korábbi, 5+ éves processzorról beszélünk, ami az informatikában marha sok. (Nem tudom pontosan milyen processzor ez, de ha ez az első 2,8 GHz-es P4-ek közül van akkor bizony 2002-es ami durván öreg. 1GB RAM szintén durván minimum ma már, tudod Windows 7 minimum követelmény, bár te biztos ismered. És igen az IE8 is vaskosan benne volt, hogy olyan rosszul ment, most nem kezdek el dobálózni, hogy mennyivel lassabb javascript feldolgozásban mint a többi böngésző, hogy most ne is hegyezzem ki a chrome-ra. Így tevődik össze a jól megpakolt trabant, de ez csak egy hasonlat volt.

    Hát a javascript szar, a google viszont nem így gondolja, ha valóban szar majd elbuknak, ha pedig mégsem szar akkor megérte fáradozniuk.

    Sharpoint, Sharepoint. Nem ismerem a Sharepointot, nem is tudom hogy jön a képbe? Netán helyettesítő terméke a Google Docs-nak? Én eddig azt hittem az MS Office az illetve egész konkrétan az Office Web Apps az, szóval nem tudok erre mit mondani, biztos nagyon jó, de még sose használtam, így nem is mondanék erre semmit ha nem gond.

    [ Szerkesztve ]

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz moonman #293 üzenetére

    Kicsit okíthatnál ha nem gond, de nem teljesen világos és lehet, hogy rosszul értelmeztem valamit. Valamelyest ismertem a Sharepointot, de használni nem használtam, ezért nem is akartam róla véleményt mondani, hátha rosszul tudtam. A webes felületbe, ahogy néztem a 2010-be bekerült egy minimális szerkesztés de ez tényleg minimális. Ráadásul ahogy nézegettem, a full feature-hez ActiveX-kell szóval itt van a kutya elásva teljesítmény szempontjából. Ráadásul, ugye ie7, ie8-on kívül nyilván emiatt nem érhető el a teljes funkcionalitás.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz moonman #309 üzenetére

    Öhm, mielőtt még megzavarnám a nagy röhögést, már 3x leírtam, hogy a p4 1GB Ram, IE8, javascript konstellációt hívtam trabantnak, és azt is írtam, hogy ez csak egy hasonlat arra, hogy a teljesítmény miatt vered az asztalt Így összességében már talán annyira nem nevetséges 2010-ben de további jó röhögést. Egyébként is marha releváns natív alkalmazásokkal példálózni.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz Jim Tonic #314 üzenetére

    Egész pontosan a Docs esetében, csak a szinkronizáció és a mentés működik szerveroldalon, tehát a cloud nagy számítási kapacitását nincs ami kihasználja. A szoftver látható része kliens oldalon HTML/javascript alapon fut. És pont azért terheli, mert natív alkalmazásszerűen akar viselkedni, úgy hogy a kliensen nem natív kód fut. Esetleg próbáld ki, hogy használod az OCR funkciót, vagy konvertálást, akkor a szerver dolgozik, nem is terheli a géped. Vagy nézd meg a youtube videó feltöltést/konvertálást, ott sem a géped számol.

    P4, úgy látom ez nagyon csípi a szemetek. De lássuk már be én azt mondtam, hogy a P4 ÉS IE8 használatával javascript feldolgozás során nagyon nagy teljesítmény többlettől esik el a felhasználó. Egyébként nincs az p4 olyan messze az atomtól [link]. És amiatt nincs felháborodás, hogy a flash animációk, videók, játékok milyen rosszul futnak/futottak az Atom procikon, pedig az is csak web.
    Mivel ennyire ráutaztok kénytelen vagyok jobban érzékeltetni a dolgot.
    Az IE8 kb 10x lassabb mint a chrome, vagy az IE9 szintetikus javascript teszteken [link], mivel ezt szoftverből nem tudja hozni, muszáj hardverből, de a p4 ott sem tudja behozni, most nem tudok tesztet mutatni, de pusztán a moore törvényből következtetve, nagyjából 16x-os számítási teljesítménynél járunk a mai csúcs rendszerekkel.
    Ami összesen 160x-os lemaradás a mai top rendszerekhez képest. Nem nehéz kiszámolni ezek alapján, hogy ami egy modern processzorral rendelkező chrome-ot vagy ie9-et futtató gépen 0,042sec vagyis 1/24 sec az egy p4-es ie8-at futtató gépen 6,7 másodperc, ami már nem kicsit sok idő. Tehát amíg az egyik mondjuk folyamatos animációt tudna számítani, adig a másik 6,7 másodpercenként diavetítene. Persze ez csak egy nagyon nyers elméleti összehasonlítás, de ha megpróbálunk csak a lényegre figyelni, akkor láthatjuk, hogy az a várakozási idő ami az egyiknél még nem zavaró, a másiknál durván frusztráló, és akadozónak tűnhet. Szerintem most már lekattanhatunk a P4 témáról.

    [ Szerkesztve ]

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz moonman #325 üzenetére

    Még jó, hogy a tesztben 2 Atom proci van egy egy magos és egy 2 magos, és nem írtam, hogy jobb, az egymagos általában valóban a tesztek végén kullog, de van ahol jobb eredményt ér el amint a 2,2 GHz-es P4. Én annyit írtam nincsenek olyan messze egymástól mint azt megpróbáljátok beállítani. Azt meg főleg nem kérte senki, hogy cseréljétek le, a P4-et atomra. Nem tudom ezt honnan szedted.
    A 160-at nem tudom hol számoltam el, 10*16 az 160 nálam. Nem írtam, hogy valós teljesítmény különbség ez egy durva becslés, leírtam mi alapján. De látom lejött a lényeg és megint nem egy-egy kiragadott dolgon ugrálunk, elkendőzve a lényeget, amit a végén a gyengébbek kedvéért le is írtam. Szerintem senki nem kérte, hogy használd, csak azt mondtam nem használhatatlan, ja hogy nem akarunk olyan szoftver és gépparkot használni amin rendesen működik, hát akkor tényleg ne használd.
    De az a nagy helyzet, hogy ilyen még a desktop alkalmazásoknál is van, téged kell emlékeztesselek a vistára, a hardver követelményeire és a fogadtatására?
    Mellesleg nem tudom honnan jött ez a 850 MB, ott valami súlyos hiba lesz, nekem még nem ment 400 fölé sohasem, de átlagban olyan 80-160 körül mozog, bár bevallom, nem ezt nézegetem egész nap, hogy hú most mennyire ment fel. Erre most azt fogod mondani, hogy de az Excel meg a Word megoldja még kevesebből. Erre megint azt mondanám, senki nem kérte, hogy használd, mint ahogy nem is teszed.

    [ Szerkesztve ]

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz Sweet Lou 6 #385 üzenetére

    Egyébként megdöbbentő miyen kreatív feladatot rejtettek el a reklámban. Én észre sem vettem volna.[link]

    Jézusom 4 notebookot "összetörnek", micsoda pazarlás, helyre lehetett volna belőle hozni a görög válságot, különben is Afrikában meg éheznek.
    Milyen érdekes, hogy a nagy elutasítóknak még a reklám sem tetszik, hiába a pszichológia, az pszichológia.

    Nyergeld meg a nagyot

Új hozzászólás Aktív témák